אבן פינה מעל 1000 מ'

השבוע הונחה אבן הפינה להרחבה במושב אודם. "יש לכם מזל לחיות במקום כזה", אמר שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, שכיבד האירוע, "עתיד הציונות כרוך בהתיישבות, בביטחון ובחקלאות"

ראש המועצה ושר השיכון
בגובה 1090 מ' ובמעמד שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה ותושבי היישוב, הונחה השבוע אבן הפינה להרחבה של היישוב הגבוה ביותר - מושב אודם.
"יש לכם מזל לחיות במקום כזה", אמר השר גלנט. "אין הרבה שוויץ בישראל. עתיד הציונות כרוך בהתיישבות, בביטחון ובחקלאות והם שזורים זה בזה. מי שמתיישב בגובה אלף מטר, מבין את המשמעות האסטרטגית של ההתיישבות בצפון הגולן".
ראש המועצה, אלי מלכה אמר לשר: "היום אתה מניח אבן פינה להרחבה בגובה 1090 מ', ההרחבה המאתגרת, היפה והגבוהה ביותר. זו המשימה שלנו - צמיחה דמוגרפית וקליטת משפחות צעירות ובנים חוזרים והתמודדות עם כל מה שנלווה לזה. המייסדים והצעירים לקחו על עצמם להמשיך וליישב את המדינה הזו. אני מודה לאנשי היישוב, לאגף ההנדסה, לחברה הכלכלית, שמבצעת את ההרחבה ולמשרד הבינוי והשיכון".
מנהלת הקהילה באודם, דנה יוסף, סיפרה שבמסגרת ההרחבה, שווקו 23 מגרשים לנחלות חקלאיות. "המגרשים שווקו כולם גם למשפחות חדשות מכל הארץ וגם לבנים חוזרים. חלקם כבר גרים במגורים זמניים ביישוב וחלקם מחכים להגיע כבר. מבחינתנו, זו פריצת דרך והתרגשות גדולה. חלק מהמשפחות כבר משולבות במערכת החינוך ודם צעיר נכנס ליישוב. בזכות ההרחבה הזו, נפתחו מחדש מערכות החינוך באודם".
הביקור המשיך בהרחבה בעין זיוון. השר צפה בהתקדמות העבודות לתשתיות ההרחבה ושמע סקירה ממזכיר הקיבוץ, תומר בן משה, על הגידול הדמוגרפי המרשים ביישוב. "בהרחבה, שווקו 26 מגרשים, מהם בנויים ובתהליכי בנייה עשרים בתים. מחמישים ילדים בגילאי 0-18, היום, אנחנו עומדים על 125 ילדים. לפני שנתיים, פתחנו את המעון, שהיום מרחיבים אותו, כי הוא בתפוסה מלאה. בשנה הבאה, תשע"ט, המועצה אמורה לפתוח פה גן. הצרכים שהעלינו בפני השר הם מבני ציבור, שייתנו מענה לגידול הדמוגרפי - מה שנקרא צרות טובות".
בסיום הסיור, התקיימה ישיבת עבודה ובה עלו נושאי מרכיבי הביטחון, תשתיות ביישובים הוותיקים, מבני ציבור ועוד.


 

אודם