01/12/2022 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
בצפון הגולן השלכת הזהובה מתקרבת לסופה ובשרה על הגעת החורף שהגיע בסופ"ש הקודם עם מערכת גשם משמעותית. משמח לראות את כמויות המשקעים המצטברות ואת תחילת מילוי המאגרים והזרימה בנחלים.
לאחר שנים של הפצרות והשקעת מאמצים החלו העבודות על בניית כיכר בצומת יהודייה. יישוב נוסף בגולן חובר לסיבים האופטיים - אבנ"י אית"ן. בשבוע שעבר, צוין יום המודעות למניעת אלימות נגד נשים. חלק מהפעילות להגברת המודעות לתמרורי האזהרה בזוגיות אלימה ומסוכנת, הפיקה המועצה עלון עם סימנים שכולנו צריכים להכיר ולשים אליהם לב, כך שניתן יהיה להתריע מבעוד מועד.
חקלאי הגולן שהגיעו השבוע לכנס השנתי למגדלי הבקר, צאן ומרעה, העשירות את עצמם בידע מקצועי, ואילו ראש המועצה הגיע למפגש מסקרן עם ילדים בביה"ס "גולן" בו הילדים ראיינו אותו על איזון בין העבודה והחיים האישים ועל עתיד הגולן.
מאחלים לכולם שגרה חורפית רגועה, חמה ומפנקת.

מי הוא מנהיג?

מי הוא מנהיג?
ילדי "הכיתה הקטנה" של ביה"ס "גולן" בחיספין למדו על מנהיגות בעבר ובימינו, ובמסגרת הדיונים העלו בקשה לפגוש מנהיג מקומי חי וקיים. הילדים והמורה בחרו להזמין את ראש המועצה, חיים רוקח, שהגיע לכילתה לריאיון של 90 דקות, במהלכן הילדים לא השאירו אבן שהם לא הפכו. הילדים שאלו את חיים על התפקיד, המהות, האחריות, שעות ועומס העבודה, וכיצד משלבים בין חיים ציבוריים ופרטיים ובין המשפחה והעבודה. אל מחנכת הכיתה ענבל אטיאס, הצטרפו במפגש גם הסייעת אלינור חיים, רכזת השכבה, יועץ בית הספר והמנהל. גם הילדים וגם הצוות אמרו כי היה זה אירוע מיוחד, בעיקר בשל העובדה שזמן רב כל כך הוקדש רק להם. גם חיים ספר שהוא נהנה מאוד להיפגש עם הילדים, ושיתף אותם בסיפורים על ילדיו ומשפחתו שלו. המפגש הסתיים בצילום משותף ומרגש.

מרכז צעירים גולן קורא גם לכם להצביע ולהשפיע

מרכז צעירים גולן קורא גם לכם להצביע ולהשפיע
בימים אלה נפתחה ההצבעה לבחירת יחידות הצעירים מצטיינות לשנת 2022. "מרכז צעירים גולן" מתמודד בקטגוריית המועצות האזוריות. ההצבעה פתוחה עד יום ראשון 4.12, בשעה 08:00 בבוקר. ההכרזה על הזוכים תתקיים ביריד "MUNIEXPO 2022", ב-7.12.22. על מנת לבחור נכון לחצו כאן כי מגיע לצעירים שלנו לנצח!

 

גם באבנ"י אית"ן מחוברים

גם באבנ"י אית"ן מחוברים
השבוע החלה חברת "New‎Future"לחבר בתי תושבים באבנ"י אית"ן . כחמישים בתי אב חוברו בשבוע האחרון והצפי הוא לסיים את החיבור של כל התושבים שנרשמו לשירות בשבועיים הקרובים. החבילות המוצעות הן של 300 עד 1000 מגה, לפי בחירה. מהלך הזה מהווה חוליה נוספת בחיבור הגולן לאינטרנט אולטרה-מהיר, פרי שיתוף פעולה של המועצה, חכ"ל, קהילת ההייטק והנהגת היישובים. היישובים מעלה גמלא וחד נס צפויים אף הם להתחבר לסיבים אופטיים בשבועות הקרובים, כשהפריסה הפנימית ביישובים הללו של התשתית כבר הסתיימה.
התחרות על השוק הגולני האיצה תהליכים גם אצל חברת "בזק" וזוהי בשורה משמחת שמביאה תחרות ושירות מתקדם שהפך לבסיסי בתקופה בה אנו חיים.
(קרדיט צילום: ויקפדיה)

מרתון תב"עות ליישובי המועצה

מרתון תב"עות ליישובי המועצה
ביום שלישי התקיים במועצה "מרתון תבע"ות" לקידום תכנון מפורט ביישובי הגולן. המפגש הארוך התקיים בהובלת ראש המועצה, אגף ההנדסה והתכנון והנהלות היישובים. נכחו גם נציגי המשרדים המתכננים ונציגים ממשרד השיכון. הדיון התמקד בשישה יישובים ובתכנון העתידי שלהם בצורה מוקפדת, תוך ראייה מיטבית של עתיד היישוב והיכולת לקלוט משפחות חדשות. הכל בהתאם לרצונות ולצרכים של כל יישוב תוך התאמה לחזון ההחלטת הממשלה על הכפלת האוכלוסייה בגולן בשנים הקרובות.

סל שירותים מיטבי לכל ישוב

סל שירותים מיטבי לכל ישוב
בשנה האחרונה פועל צוות משותף של בעלי תפקידים מהמועצה ומהיישובים לטובת הסדרת סל השירותים הניתן לכל ישוב, על בסיס פרמטרים של שקיפות, הנמקה ובהירות. המועצה מעבירה מידי שנה ליישובים כשבעה מיליון וחצי ₪ במסגרת סל השירותים. הצוות המשותף גיבש עקרונות לחלוקת המשאבים על בסיס הקולות שעלו בוועדה מטעם היישובים והמועצה.
העקרונות שסוכמו ויהוו מדד לקביעת היקף התמיכה הם: גודל היישוב, מספר הילדים, קצב הגידול והצמיחה, אחוז אוכלוסיית הוותיקים ביישוב, מצב תחזוקת המרחב הציבורי המשותף והאם היישוב מהווה מרכז אזורי. בגיבוש הנוסחה נלקח בחשבון הקושי שעלול להיווצר במקרים של שינויים בהיקף התמיכה, ולכן הוחלט שלא לאפשר שינוי מעבר ל-10% משנה לשנה בהיקף התמיכה.
למידע נוסף על סל שירותים מיטבי לכל ישוב

צמיחה דמוגרפית מיטבית

צמיחה דמוגרפית מיטבית
כחלק מתהליכי הצמיחה הדמוגרפית במועצה וביישובי הגולן, בחודשים האחרונים אנו עדים למציאות שבה הביקוש למגורים בגולן עודף בצורה משמעותית על ההיצע הקיים. לאור זאת התכנס השבוע צוות מיוחד על מנת לחזק את יכולת הקליטה של משפחות מתאימות באופן יעיל, מקצועי, שירותי ובהתאם לחוק. המועצה מקיימת שיח עם הצוות המכיל נציגים מהנהלת המועצה, אגף הקהילה, נציגי היישובים, נציגי החטיבה להתיישבות, התק"ם ועוד. זהו תהליך ראוי וחשוב ואנו נעזרים ובוחנים את כלל האפשרויות.

קפה עם תושבים

קפה עם תושבים
ראש המועצה, חיים רוקח, מקיים בחודשים האחרונים סבב של מפגשי שיח פתוח ביישובים השונים. השבוע התקיים מפגש ביישוב מעלה גמלא אליו הגיעו עשרות אנשים. ראש המועצה עדכן את התושבים שהגיעו בנושאים שעל הפרק, ואנשי מעלה גמלא העלו נושאים אותם הם מבקשים לקדם מול המועצה. הנושאים המרכזים שעלו במפגש היו: הרחבת פעילות בית הספר מעלות, התאמת מבני החינוך לקראת הגידול המשמעותי של האוכלוסיה וכן תחום החינוך החברתי ביישוב.
במסגרת נושא התב"ע ליישוב, הושג התקציב וממשיכים לקדם את הנושא בראיה אסטרטגית הרואה במעלה גמלא יישוב משמעותי. בתחום התברואה העלו התושבים את מטרד הזבובים שנובע מענפי החקלאות ביישוב, וכן את הצורך להסדיר את צומת היציאה לכביש הראשי. ראש המועצה הורה להכניס את הטיפול בצומת לתוכנית העבודה של נתיבי ישראל לשנת 2023.
למידע נוסף על קפה עם תושבים

מהולנד לגולן

מהולנד לגולן
ביום רביעי שעבר, הגיעה אלינו משלחת מהולנד שהביאה אתם פקעות של פרח הצבעוני, הפרח הלאומי של הולנד. המשלחת מגיעה בשנים האחרונות כאות וסמל לידידות בכל שנה בעונת השתילה. במהלך הביקור סיירנו אתם להכרות ולשתילה בבתי הספר 'מצפה גולן' ו'מעלות הגולן', בבית גיל הזהב בבני יהודה, בקפה לשבט באניעם ובחטיבה 474. יחד שתלנו והכרנו להם את אנשי הגולן היפים שלנו. הפריחה היפה צפויה לקשט לנו את הגולן בחודש מרץ. תודה רבה לילדים המקסימים ולמבוגרים שארחו אותנו בלב רחב ופתוח וכמובן תודה לאורחים האדיבים מהולנד.

על אוכל, כלכלה וקהילה

על אוכל, כלכלה וקהילה
בשבוע שעבר התקיים מפגש זום ליזמים מהגולן בתחום המזון המפעילים פודטראקים (משאיות אוכל). המפגש נערך ביוזמת עופר הבר - מנהל תחום עסקים, יזמות ותעשייה בחכ"ל, ורותם שרון מנהלת רישוי עסקים במועצה. במפגש העלו המפעילים צרכים וסיפרו על האתגרים בתחום הפודטראק והעלו נקודות בתחום קבלת רישיון רוכלות. שמחנו לראות היענות של למעלה מ-30 משתתפים שהביעו נכונות לעבוד בצורה מוסדרת ומותאמת לחוק ולנהלים, מתוך הבנה כי הדבר הוא לטובת העסק ולקוחותיו.

ראש עיסקי

ראש עיסקי
בשבוע שעבר התקיים המפגש השני של קהילת העסקים והיזמות של הגולן. משמח לראות כיצד חיבורים שנוצרו במפגש הקודם הולכים ומתעצמים, לצד בעלי עסקים נוספים שהצטרפו. הערב נפתח בשיח עם אפרת גת, מנהלת קבוצת הריצה של "גולן אקטיב", שסיפרה כיצד קבוצה הופכת לקהילה ומה הקשר של אלה לתחושת שייכות ומחויבות. רונית בכר, מלוות קהילות להתפתחות עסקית, העבירה סדנת רעיונאות. הסדנה הבהירה צרכים ואתגרים של בעלי העסקים בגולן, ונאספו שלל רעיונות להתחדשו וקידום הקהילה.
קהילת העסקים והיזמות מעניקה מעטפת תומכת לבעלי העסקים והיזמים בגולן. הקהילה מובלת בידי עופר הבר ויסמין רז מהאגף לפיתוח כלכלי בחכ"ל. בשבוע הבא יתקיים המפגש השלישי וגם אליו אנו מזמינים עוד בעלי עסקים ויזמים להצטרף. המפגש ללא עלות והוא יתקיים ביום ג' הקרוב, 6/12 בשעה 18:30 ב"האבזלת", בני יהודה. יש להירשם מראש אצל יסמין רז 050-7544330, או דרך קבוצת הפייסבוק "הבית לעסקים ויזמות בגולן".

הכנס השנתי למגדלי בקר וצאן במרעה

הכנס השנתי למגדלי בקר וצאן במרעה
בשבוע שעבר התכנסו כ-80 מגדלים מהגולן והסביבה לכנס השנתי למגדלי בקר וצאן במרעה, בהובלת מוריה סנדלר, מהיחידה לחקלאות וחדשנות גולן.
המרצים המקצועיים בכנס העבירו תכני מבוא בנושאי אנטומיה, בריאות, פוריות והזנה. בכנס הדגיש ראש המועצה את החשיבות האסטרטגית של ענף המרעה לגולן, ומכאן גם חשיבות האיזון העדין בין ההתפץחותץ והפיתוח לצרכים של הענף. תודה למוריה וליחידה החקלאית על ההובלה ול"אוהלו", על השותפות והאירוח.

אנחנו על המפה

אנחנו על המפה
ביום שישי האחרון, לאחר מאמצים ומאבק שניהלנו כמועצה לצמצום עוצמת הפגיעה בחלק מהישובים, התקיימה באזורנו תחרות האיירונמן - אחד מאירועי הספורט הבינלאומיים הגדולים שהגיעו ארצה. בתחרות השתתפו למעלה מ-2,500 איש מרחבי העולם והיא אף זכתה בכינוי: אליפות המזרח התיכון. את הגולן ייצגה בתחרות שלשה מכובדת: רן אבן דנן – בשחייה, יובל בר מרמות – ברכיבה וגל גפני – בריצה. צריך להבין את הייחודיות שבקיום אירוע בסדר גודל כזה באזורנו הקטן, ואת גודלו ותרומתו לאזור. אין ספק שאירועים מהסוג הזה, מעבר לרוח הספורטיבית שנושבת מהם, מעלים אותנו על המפה. בימים הקרובים נפיק לקחים ונתחיל להיערך לאירוע של שנה הבאה

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן
איזה שבוע חורפי ונעים עובר עלינו.
נכון שבא לנו להישאר בבית תחת הפוך, אבל מה לעשות שיש כל כך הרבה פעילויות מעניינות בחוץ? בואו להתחמם איתנו במגוון פעילויות המתאימות לכל המשפחה.
בעוד כשבועיים תיפתח לראשונה בגולן תערוכת 'לגעת באור' במתחם צנובר. בתערוכה יציגו אומנים מרחבי הארץ מיצגים מופלאים ואינטראקטיביים הקשורים לאור.
התערוכה תהיה פתוחה 8 ימים בלבד, ואתם מוזמנים כבר לשריין לכם כרטיסים במחיר שווה ולהגיע. רוצים להגיע כקבוצה? (מינימום 30 איש) דברו איתנו ותקבלו מחיר מיוחד.
להמשך קריאה >
https://bit.ly/news_011222