משפחת נזננסקי - אפיק

משפחת נזננסקי
"יש הטבות מס גבוהות, והמשכורת שווה יותר - אבל גם אורח החיים פה מגניב"
 
הם עברו מ"דירת פח" בת"א לבית פרטי באפיק שברמת הגולן, והיום הם מתגוררים בו עם שלושת ילדיהם לאחר שהשקיעו בו קצת יותר ממיליון שקל: "בנינו את בית חלומותינו, לא חסכנו בכלום". ומה חסר? "אולי קצת תרבות, אבל מנסים להביא וליצור דברים בעצמנו".
 
צילום  הדר רופא
למידע נוסף על משפחת נזננסקי - אפיק

משפחת גיגי עברה לאודם

משפחת גיגי
מול הנופים המרהיבים של רמת הגולן, כאשר הוא מאכיל עופר רך היישר מכף ידו, אוהד גיגי בטוח שהוא הגיע למקום הנכון. "תביט מסביב ותתאהב שוב בארץ ישראל", הוא מחייך אליי בחיוך נערי, "כשאני נושם את האוויר של הצפון, וכשאני חוזר הביתה בערב מוקף במרחבים ירוקים ושטחי טבע, אני לפעמים חושב לעצמי – 'למה לא עשיתי את זה קודם?'. זה מרגיש כל כך נכון ומדויק שאני לפעמים בטוח שנולדתי בגולן". מיכל, האישה שאתו, ממהרת להסכים וצוחקת, "עד לפני שנה היינו מוכנים לשלם את כל המשכורת שלנו כדי לבלות קצת זמן איכות בצפון. עכשיו, זה החיים שלנו וזה בהחלט שילוב קסום בין צימר, כפר ואווירה חלוצית".
להמשך קריאה לחץ כאן

משפחת אבישר עברה למיצר

משפחת אבישר
הסיפור של דנה ואיתי מספר את סיפורן של 8 משפחות שביום שישי אחד נחתו כולם על רכביהם, ילדיהם והמשאיות שהביאו את ציודיהן לשמונת המגורונים שהוצבו במיוחד בשבילם - בקיבוץ (שאוטוטו הופך למושב) - מיצר שבדרום הגולן.
אז הנה לכם הסיפור של דנה, איתי, נגה ותמר (התאומות) ויעל הקטנה ו...שלוש עיזות שהגיעו עם הברלינגו והמשאית ופגשו ביום אחד 7 משפחות נוספות שעברו תהליך דומה וחיות היום במיצר יחד עם עוד כ-20 משפחות שהצטרפו אליהם בשלושת השנים האחרונות.
להמשך קריאה לחץ כאן

משפחת רון עברה לנאות גולן

רון
הכירו את משפחת רון מנאות גולן. חגי (32) בתאל(30) אוהד(5.5) מיקה (3) נויה (1.5) קספר הכלב ובלה החתולה שהגיעו לגולן לפני באוגוסט 2013 מרעננה וכך מספרת לנו בת-אל :
"לפני 5 שנים כמדי שנה נסענו לצימר ברמות, אחרי שיחה עם מנהל הצימר הוא אמר לנו חצי בצחוק חצי לא ...אולי תעברו לגולן ... במשך כל הסופ"ש גילגלנו את זה בראש ופתאום כל אדם שפגשנו במקרה עבר מהמרכז והגשים את "החלום" אמרנו לעצמנו ,טוב כל כך הרבה אנשים.בוא נבדוק.
התחלנו לבדוק להתגלגל אחרי כמה חודשים קיבלנו טלפון מנאות גולן שהתפנה שטח...למחרת היינו שם. התאהבנו במבט הראשון!!"
 
חגי שירת בגולן בשרותו הצבאי וחלם להקים כאן בית...בתאל היתה בשרות מדריכת טיולים בחברה להגנת הטבע והצפון מבחינתה היה חלום...כולם אמרו לנו "אתם משוגעים".
 
להמשך קריאה לחץ כאן

משפחת ברמי עברה למיצר

ברמי
ברברה (35) ניר (36) ועמליה בת שנתיים

ניר: "נולדתי ביולי 77', גדלתי והתחנכתי בחצור הגלילית. לאחר השירות הצבאי כלוחם והטיול הגדול שאחריו, למדתי לתואר ראשון בחוג לתקשורת ומדעי הרוח. התחלתי לעבוד במטעי הבננות בעמק הירדן, שם החל החיבור והאהבה שלי לעבודת האדמה. בשמונה השנים האחרונות, אני חי ועובד במושב בית הלוי בשרון ומנהל את העסק הפרטי שלי בהקמה ופיתוח גינות פרטיות וציבוריות".
להמשך קריאה לחץ כאן

משפחת בן שמחון עברה לחד-נס

משפחת בן שמחון
ביקשנו מגיא וורד לספר לנו על המעבר לגולן...וכך זה מתחיל :
"סיפור המעבר שלנו מתחיל בטיזינג... כל אחד אמר לשני "את/ה לא הייתי יכול לגור בצפון!" וכל אחד מאיתנו רצה להוכיח לשני שהוא "כן יכול לגור בצפון"! אז מתוך התוכחה הזו נולד החזון קרם עור וגידים והפך למקום הקסום הזה שלנו שנקרא וילה וי- מתחם נופש קולינרי."
 
אשתי תמיד אומרת שמאז שהיא מכירה אותי אני מדבר על המקום הקטן הזה האישי הזה שהוא רק שלי וכך יוצא שהמקום הזה בחד נס הוא אכן התגשמות חלומותיי ואם להתבסס על שיחותיי עם כל מכריי השפים איפשהו זה החלום של כולם אבל לא כולם מעיזים.
 
להמשך קריאה לחץ כאן

משפחת בן ארוש עברה לאלוני הבשן

משפחת בן ארוש
הם הגיעו אלינו מנתניה ופשוט לא האמינו שחלומם התגשם.
טיליה חלמה לגור בגולן עוד בטיולים השנתיים בבית הספק ויוסף הרגיש בתוכו תמיד שהגולן הוא הבית.
במהלך סוף שבוע של טיול בגולן הם הבינו שהנה המקום ולאחר בדיקת כמה ישובים דתיים, קהילת אלוני הבשן חיבקה אותם באהבה גדולה ונתנה להם להרגיש - כאן הוא ביתכם.
את יוסף פגשנו לראשונה בשמחת תורה הנערך בכל שנה בקיבוץ מרום גולן לשם מגיעים תושבי אלוני הבשן לחגוג בכל שנה עם תושבי הקיבוץ הותיק בגולן.

לא היה קשה לפספס את יוסף. בכל זאת מדובר באיש רזה וגבוה מאוד שהחיוך שלו והאנרגיה החיובית שפוזרה לכל עבר בלטה ונקלטה על ידינו... בכל זאת כולם מכירים את כולם והנה בחור חדש הגיע "לשכונה".
להמשך קריאה לחץ כאן

משפחת שפרלינג עברה לקדמת צבי

משפחת שפרלינג
ביקשנו משרי לספר לנו על המעבר לגולן...וכך זה מתחיל:
"הדבר קרה באוגוסט, לפני 4 שנים, כאשר עברנו מרמת גן לקדמת צבי המקסימה. אנו משפ' שפרלינג-וידבסקי, נדחסנו ברכב: זוג בריא עם שני מתבגרים, 3 כלבים גדולים שמקיאים בנסיעות ועוד 3 חתולים עיוורים היסטריים ואת המרווחים מלאנו בהמון שמחה ואור. מאוחר יותר הצטרפה למשפחה איזבלה, גורת חתולים שעברה כריתת רגל, שמצאה אותנו בצמח כשניסינו ליהנות מארוחה."
 
אנחנו מרגישים בבית בגולן ומברכים שזכינו לממש את כמיהתנו לחיות בטבע ולהאט את הקצב.
להמשך קריאה לחץ כאן

גבע אלון עבר למעלה גמלא

גבע אלון
הזמר, הגיטריסט והיוצר גבע אלון לא האמין שיזהו אותו כשהוא מסתובב ברחבי הגולן וקצרין. כאן, מרחק שעתיים וחצי מהסצנה בתל אביב, הוא חשב שיהיה אנונימי. אבל כבר מהיום הראשון בו עבר לגור במושב מעלה גמלא, לפני כשנה, גילה שגם בפריפריה הרחוקה אנשים מכירים ואוהבים את המוזיקה הייחודית שלו ומצפצפים לו במכוניות כשמזהים אותו. למוזיקה אין גבולות, והיא לא נעצרת בגבול גדרה-חדרה.

עכשיו הוא כאן, כבר 4 שנים תושב בגולן. אחרי שנים של נדודים והופעות בערים שונות בארץ ומעבר לים, בארצות הברית ובאירופה, הוא קובע את משכנו רחוק ממרכז תעשיית המוזיקה, שעתיים נסיעה מהמקום בו "הכול קורה". הוא עובד על אלבום חדש, ממשיך להתרוצץ ולהופיע בכל פינה בארץ, מטייל הרבה בטבע ובעיקר, נהנה מהחיים במקום מגוריו החדש. בסוף אוגוסט, הופיע גבע אלון באמפי גולן בפני כשלושת אלפים איש במופע הסיום של "לילות ירח בגולן". אם היו כאלה שעדיין לא הכירו את היצירות שלו, זו הייתה הזדמנות נהדרת לראות את היוצר והזמר במקום הטבעי לו - על הבמה עם הגיטרה והמיקרופון, נוגע בקהל ומרגש אותו.
 
להמשך קריאה לחץ כאן

משפחת אנגל עברה לאפיק

משפחת אנגל
משפחת אנגל טלי ומיקי וחמישה ילדים - גל 25, תום 24, יסמין 20, שוהם 14, ארד 12, עברו לגולן מחדרה ולפני כשנה נכנסו לבית החדש.

סיבת המעבר:
טלי :"בחדרה חיינו 21 שנים. חיפשנו איכות חיים ופחות עירוניוּת ובשנים האחרונות התרבות ברחובות העיר הייתה מזעזעת. לא נתתי לילדים לצאת החוצה והתחושה הייתה שאדם לאדם זאב".
למה גולן?
"חיפשנו מקום לתרום ולהיתרם קהילתית, להרגיש חלק מקהילה. הצפנו והגענו לגולן".
 
להמשך קריאה לחץ כאן