חדשות מהגולן

עדכון שבועי מראש המועצה


ערב טוב תושבים יקרים,

אתחיל בתודה גדולה. תודה לכל עובדי המועצה באגפים השונים שנרתמו מכל הלב ועושים מעל ומעבר. תודה למנהלי הקהילות ויו"ר הוועדים המקומיים, לצוותי החירום היישובים שמעניקים לתושבים מענה ו"לוקחים פיקוד" על האירועים ביישובים. לכל אנשי החינוך שלנו שמוצאים דרכים יצירתיות להמשיך ולעבוד. תודה לקבלנים, נהגים, לאנשי התפעול, התברואה-כולם בבית ויש הרבה יותר מה לפנות... תודה גדולה לצוותים הרפואיים-אנשי מד"א, עובדי משרד הבריאות, האחיות, הרופאים וכל אנשי הצוות שמטפלים בכל מי שצריך. תודה ותודה לכם שאתם נשמעים להנחיות ומסייעים לעצור את התפשטות הנגיף. רק יחד נוכל לו!

קצת מהשבוע החולף:

•הנחיות-ביום רביעי בערב נכנסו לתוקף הנחיות חדשות של משרד הבריאות. מבקש כי תעקבו אחר הפרסומים שלנו, בדף הפייסבוק, ברדיו ארץ הגולן, באתר ובאפליקציית המועצה ובעיקר במידע היוצא מצוותי החירום היישובים. השינויים הם רבים, המצב דינמי ולכן חשוב להיות מעודכנים.

•מצב תחלואה ומבודדים-השבוע התגלו מס' חולים ביישובי הגולן השונים. כרגע אנו עומדים על 10 חולים ביישובי הגולן, קצרין ובכפרים הדרוזיים יחד. יש לנו גם לא מעט תושבים שנכנסו לבידוד. אם אתם בבידוד, אני מבקש אנא הקפידו עליו. שימו לב כי המשטרה אוכפת את הבידוד ומפרי בידוד צפויים לקנס של כ-5000 ₪.

•מצמצמים חשיפה-אנחנו לקראת מהלך של סגירת שערים ומניעת כניסה של מי שלא אמור להיות ביישוב. מטרת המהלך היא לשמור על בריאות הציבור, לצמצם חשיפה ולהיות בבקרה על מי מסתובב בתחומי היישוב. מידע מפורט תקבלו ממנהלי הקהילות ויו"ר צח"י.

•גולן קונה גולן-אנו ממשיכים בפעילות לקידום בעלי העסקים המקומיים. זה הזמן לעשות למען הבית שלנו. תהנו מהנוחות, שבו בבית ותזמינו מהסופר או מהצרכנייה את המצרכים לשבת, את הלחם מהמאפיה וגם תרופות כבר אפשר לקבל הביתה. התוצרת המקומית, נותני השירותים שלנו, הם השכנים, החברים, הקהילה שלנו. שימרו את כוח הקניה בגולן!


תהנו ותנצלו את הזמן המשפחתי יחד. נכון, לפעמים זה לא קל כאשר המרחב מצומצם, הילדים רבים בינם לבין עצמם והמצב מסביב לא ברור. אני יודע שאתם חזקים, מבינים את המשמעות והצורך להישאר בבית ככל יכולתכם ולא לצאת שלא לצורך. רק בשמירה על היגיינה אישית, הישמעות להנחיות וצמצום השהות במרחב הציבורי, נצליח!

מזמין אתכם להאזין לראיון קצר ולשעת סיפור איתי ברדיו שלנו "ארץ הגולן"

שלכם כתמיד לכל עניין ושאלה,

חיים רוקח
ראש המועצה

תושבים יקרים,

ערב טוב,
בעקבות הצו שהוציא משרד הבריאות, אנו מעדכנים על ההנחיות החדשות. אנא קראו בעיון. בהתאם לצו החדש- אי עמידה בהנחיות אלו עלולה לגרור קנסות.
אין לצאת ממקום המגורים או מקום השהיה למרחב הציבורי, אלא לאחת מהפעולות הבאות:
♦ הגעה לעבודה וחזרה ממנה.
♦ הצטיידות במזון, תרופות, מוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.
♦ קבלת שירות רפואי.
הפעולות שיותרו:
♦ תרומת דם.
♦ הפגנה.
♦ פעילות ספורט שלא עולה על חמישה משתתפים, ואינה מאורגנת=ספונטנית.
♦ יציאה ממקום מגורים של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום, לזמן קצר ולמקום בקרבת מקום המגורים.
♦ יציאה לחתונה הלוויה או תפילה.
♦ סיוע לאדם שזקוק לכך.
קהילת הגולן הינה קהילה אחראית. הקושי וההחמרה של ההנחיות, נועדו בראש ובראשונה להציל חיים ולעצור את התפשטות הקורונה בישראל. 
נדרשת אחריות והתגייסות של כל קהילת מועצה אזורית גולן בהשמעות להנחיות ושמירה על ההייגיינה.
נעדכן ונדייק את ההנחיות בהמשך לאחר הבהרות מול משרדי הממשלה הרלוונטים.
סופ"ש נעים ורק בריאות,
מועצה אזורית גולן

שינויים בפעילות המועצה החל מיום א' 15/03/20

שינויים בפעילות המועצה החל מיום א' 15/03/20
תושבים יקרים,
אילו ימים מאתגרים לכולנו ואנו נדרשים להערך ולהתאים את פעילותינו למצב הנוכחי. בהתאם להנחיות השלטון המקומי, החל מיום א' הקרוב, לא תתקיים קבלת קהל במועצה ובזרועותיה. אנו מתגברים את המענה הטלפוני באגפים השונים ובמוקד המועצה. באם נוצר מצב המחייב הגעה, אנא תאמו זאת מראש עם האגף אליו תרצו להגיע.
אגף ייעוץ וטיפול והיחידה להתפתחות הילד, ימשיכו לפעול לעת עתה, במתכונת רגילה.
נמשיך לעדכן במידה ויחולו שינויים.
בברכת בריאות איתנה,
צוות מועצה אזורית גולן