17/03/2022

כנס הנהגות המושבים 2022

כנס הנהגות המושבים 2022
בשבוע שעבר, התקיים כנס הנהגות המושבים השנתי. הצטרפתי לחלק מהמפגשים על מנת להיות שותף בקידום הטיפול בנושא המרכזי שעל השולחן - הרפורמה בחקלאות. אל הכנס, הגיעו ראשי המועצות האזוריות, ראשי הפורום החקלאי, הלובי החקלאי, חברי כנסת ושרים.
ישבנו יחד במטרה לעצור את הרפורמה, עד הגעה להסכמות. ברור לכולנו, במרחב הכפרי, כי החקלאות היא אחד מגורמי ההכנסה המשמעותיים לתושבים במרחב ובגולן היא אחד משני מקורות הפרנסה העיקריים שלנו.
למידע נוסף על כנס הנהגות המושבים 2022

המלחמה באוקראינה

המלחמה באוקראינה
כמו כולם, גם אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד ולא לעשות דבר, כאשר מלחמה כזו מתרחשת. מבצע איסוף הציוד שהחל המרכז הקהילתי, אליו הצטרפו גם חלק מבתי הספר, מרגש מאוד ואני גאה בהירתמות של קהילת הגולן. כחלק מהמאמץ הלאומי, המועצה האזורית גולן בוחנת אפשרויות שונות לקליטת עולים יהודים הנמצאים כעת במעמד פליטים מאוקראינה. אנו בוחנים מספר אפשרויות, ביניהן אפשרות של הצבת מגורונים, ביישובים המעוניינים בכך, בהם ייקלטו העולים.
למידע נוסף על המלחמה באוקראינה

חנוכת בית הכנסת באלוני הבשן

חנוכת בית הכנסת באלוני הבשן

במזל טוב, נחנך בית הכנסת באלוני הבשן, ביום חמישי האחרון. בית הכנסת עוצב בהתאם לצורכי הקהילה וברוח אתר המורשת "עין קשתות". היה אירוע מרגש מאוד שאליו הגיעו רבים מהיישוב ומחוצה לו. אשרי קהילת אלוני הבשן שהרימה פרויקט חשוב שכזה. שתיהנו ותרבו בשמחות במשכן החדש.

עתיד הכדורסל בגולן

עתיד הכדורסל בגולן

בשבוע שעבר, פגשנו - גל גפני ואנוכי - את הורי הילדים מקבוצת הכדורסל שלנו, יחד עם מנהל תחום הספורט, רן אבן דנן. אנחנו שמחים לראות את החיבור המצוין בין ההורים המחויבים, הילדים, בית הספר וחוג הכדורסל. הצורך בקבוצת המשך, קבוצה לנוער בכדורסל, ברור לכולנו והבטחנו שנעשה ככל העולה בידינו להפעיל קבוצה כזו בשנה הבאה ולהימנע מהצורך של הורדת הילדים לקבוצות מחוץ לגולן. אנו שמחים כי ההורים רואים במנהל המקצועי כתובת ושותף. נמשיך לעדכן בהתפתחויות בתחום.

 

בית החינוך "מעיינות"

בית החינוך "מעיינות"

השבוע, התקיימה פגישה נוספת עם הנהגת ההורים לגבי שנת הלימודים הבאה, בנוכחות צוות בית הספר, הנהגת ההורים, נציגי הורי הילדים העולים לכיתה א' בשנה הבאה והנהלת המועצה.

"שמנו הכול על השולחן". כולנו רוצים לפתוח שתי כיתות א' בשנה הבאה, אבל כרגע יש קשיים אמתיים המונעים את הדבר - תכנון ובנייה, תקציב ותפעול. הועלה רעיון יצירתי אותו אנו בודקים במשותף והוא תלוי בנוסף באישור משרד החינוך.

למידע נוסף על בית החינוך "מעיינות"

כבישי הגולן

כבישי הגולן
הכבישים ממשיכים להעסיק אותנו ולהיות על סדר היום. מתקיים שיח ברמה היומית עם צוות "נתיבי ישראל" ברמת מנהל אזור גולן, מנהל המחוז ואף הצוות שמעליו. עקב מזג האוויר החורפי והמתמשך, הפוקד אותנו, "נתיבי ישראל" טרם החלו בעבודות אינטנסיביות כפי שצפינו. כך אנו סובלים כבר תקופה ממפגעים שציפינו שיוסדרו. גובשה תכנית עבודה שנתית על ידי צוות נת"י. לחלק מהתכנית, אנו מסכימים ועל חלק אחר, עדיין מתקיים דיון. על מנת לדייק בתכנית ולאפיין גם צרכים עתידיים, נקיים יום שלם של סיור ודיון, כולל פגישת סיכום לאותו היום, בין מנכ"ל "נתיבי ישראל" לביני, יחד עם מנכ"ל המועצה, גלעד הילמן.
למידע נוסף על כבישי הגולן

הדואר בא היום?

הדואר בא היום?
בשבועות האחרונים, הגיעו נציגי הדואר להחתים את הנהלות היישובים על הסכם פעילות חדש. ההסכם החדש פוגע באיכות השירות ובתקצובו.
כמובן שאנו מעורבים ואף נערכו מספר פניות לגורמים שונים. שוחחתי עם שר התקשורת והעברתי מכתב מטעם המועצה, בו נכתב כי אנו מביעים מורת רוח ודוחים מכל וכל את דרישת דואר ישראל להפחית את ימי החלוקה ליומיים בשבוע ובהתאם, להפחית את השתתפותם בתשלום. כמו כן, הובהר כי אנו רואים בחומרה את הפגיעה הנוספת בשירות הדואר לתושבי הגולן, אשר לוקה בחסר מראש.
למידע נוסף על הדואר בא היום?

ועדת המעקב בנושא חוות "עמק הבכא"

ועדת המעקב בנושא חוות "עמק הבכא"

לאחר ההפעלה הזמנית של הטורבינות ב"עמק הבכא", ולקראת ההפעלה הקבועה, צוות המעקב נפגש השבוע. הצוות מובל על ידי המשרד להגנת הסביבה ושותפים בו משרד האנרגיה, רט"ג, המועצה ונציגי היזמים.

בישיבה, הוצגו נתוני הניטור והתייחסויות שונות מטעם היזם והשותפים. על מנת לקבל מידע מהימן ומדויק, כל אדם שמצא פגר שחשוד בעיניו כנפגע מהטורבינות מתבקש לדווח מידית למוקד המועצה, עם מיקום מדויק.

למידע נוסף על ועדת המעקב בנושא חוות "עמק הבכא"

פגישות עם היישובים

פגישות עם היישובים
מאז כניסתו של גלעד הילמן לתפקיד מנכ"ל המועצה, הוא מקיים פגישות עם הנהלות היישובים, כחלק מתהליך ההיכרות והלמידה. בסבב הפגישות עם היישובים, שומע גלעד על הצרכים, הקשיים וההזדמנויות הקיימות היום, במיוחד לאור החלטת הממשלה לגולן. לצד זאת, כמובן, הוא שומע על הדברים היפים שלנו כאן בגולן - הקהילות, האנשים, החיבורים.
למידע נוסף על פגישות עם היישובים

ועדת צעירים רשותית

ועדת צעירים רשותית

השבוע, התקיימה פגישה של הוועדה, יחד עם מרכז התעסוקה, על מנת להכין נייר עמדה על תחום התעסוקה. זהו אחד מהמפגשים אותם אנו מקיימים בוועדת צעירים, במטרה לייצר ניירות עמדה במספר תחומים המשפיעים על חיי הצעירים בגולן, על מנת שנוכל לייצר חזון לקידום הצעירים בגולן כנדבך אסטרטגי לעתיד הגולן.

התארגנות לקראת פתיחת גנים לשנת הלימודים הבאה - תשפ"ג

התארגנות לקראת פתיחת גנים לשנת הלימודים הבאה - תשפ"ג

לקראת אמצע כל שנת לימודים, ולאחר סיום הליך הרישום לגנים, אנו עורכים פגישה ברשות עם כל הגורמים הרלוונטיים. השנה, נפתחו חמישה גני ילדים חדשים ביישובים השונים ואנו צופים כי בשנה הבאה, ייפתחו שני גנים נוספים. מנגד, בגלל תנודתיות בקליטה, ועלייה לא מלאה של ילדים מקבוצת גיל אחת לשנייה, אנו רואים לעתים גנים העלולים להיסגר, בשל מיעוט רישום. כל זה יכול להשתנות מול קליטה ביישובים, החלטות הורים/צוות חינוכי על צורכי הילדים וכד'.

למידע נוסף על התארגנות לקראת פתיחת גנים לשנת הלימודים הבאה - תשפ"ג

מילה טובה לעובדת מסורה - יעל מלכה

מילה טובה לעובדת מסורה - יעל מלכה

יעל גרה בקלע אלון, נשואה לרפאל ואימא לשתי בנות בוגרות ומקסימות.

יעל עובדת במועצה כמעט עשור. התחילה את דרכה כסייעת גנים ולפני שנתיים, עברה לעבוד במחלקת הגיל הרך במועצה. יעל מוגדרת כסדרנית החלפות של סייעות המועצה, אך בפועל, מובילה תחומים רבים נוספים הקשורים לגיל הרך - קשר אישי עם הסייעות, גננות ומנהלי החינוך ביישובים, רכש, מפעילי קייטנות ועוד.
למידע נוסף על מילה טובה לעובדת מסורה - יעל מלכה