משפחת בן ארוש-אלוני הבשן

הם הגיעו אלינו מנתניה ופשוט לא האמינו שחלומם התגשם.
טיליה חלמה לגור בגולן עוד בטיולים השנתיים בבית הספק ויוסף הרגיש בתוכו תמיד שהגולן הוא הבית.במהלך סוף שבוע של טיול בגולן הם הבינו שהנה המקום ולאחר בדיקת כמה ישובים דתיים, קהילת אלוני הבשן חיבקה אותם באהבה גדולה ונתנה להם להרגיש - כאן הוא ביתכם.
 
את יוסף פגשנו לראשונה בשמחת תורה הנערך בכל שנה בקיבוץ מרום גולן לשם מגיעים תושבי אלוני הבשן לחגוג בכל שנה עם תושבי הקיבוץ הותיק בגולן.

לא היה קשה לפספס את יוסף. בכל זאת מדובר באיש רזה וגבוה מאוד שהחיוך שלו והאנרגיה החיובית שפוזרה לכל עבר בלטה ונקלטה על ידינו... בכל זאת כולם מכירים את כולם והנה בחור חדש הגיע "לשכונה". יוסף נראה המאושר באדם. הוא סיפר לנו שהוא הגיע לגולן ממש לא מזמן יחד עם טיליה אשתו ושלושת ילדיו והם מתכננים לבנות את ביתם בהרחבה של אלוני הבשן. יוסף הזמין אותנו לביתו להכיר את המשפחה ובעיקר להראות לנו את פאר יצירת ידיו - חידוש המטבח וכמ מהרהיטים הישנים .

משפחת בן ארוש


בהגיענו, בכניסה הבחנו במערכת הגברה גדולה המחוברת למחשב.
לשאלתנו, ענתה לנו טיליה שהיא מדריכת זומבה והיא ממש בדרך להפעלת נשים באחד מישובי הגולן. טיליה, אחות במקצועה תמיד חלמה לגור בגולן והתקופה האחרונה הם בגדר הגשמה שהמציאות אף עולה על החלום.
הקהילה המחבקת חיברה אות באופן מיידי לכמה חברות בישוב איתן ההן מטיילות יחד עם הילדים שהבית החדש בשבילם הוא חופש ענק.
"בנתניה הילדים כמעט ולא יצאו מהבית. לא פשוט לגור בעיר הגדולה ומגורים בדירה הם סוג של סיר לחץ. ונה הילדים כאן מסתובבים חופשי, משחקים עם חברים והם ממש מחכים לחורף האמיתי, לשלג עליו מספרים החברים שלהם.

ליוסף ידי זהב. עם ארגז כלים מקצועי יוסף משפץ בתים, בונה פרגולות ומבצע עבודות תחזוקה בישוב ומחוצה לו.
הם מאמינים שכל אחד מהם ימצאו את האושר גם במישור התעסוקתי והמעבר יהיה פשוט מושלם.