31/03/2022 - עדכון משולחן המועצה

משולחן המועצה האזורית גולן

משולחן המועצה האזורית גולן

האביב כבר פה. המאגרים מלאים, המטעים מתעוררים מתרדמת החורף, הפריחה בשיאה, המטיילים גודשים את אתרי התיירות והעסקים בגולן ובעוד שבועיים - פסח, חג החירות. איזו שמחה! כבר עכשיו נערכים צוות המועצה והחברה הכלכלית לחג.

למידע נוסף על משולחן המועצה האזורית גולן

פגישה עם השר חמד עמאר בנושא שת"פ אזורי

פגישה עם השר חמד עמאר בנושא שת"פ אזורי

ביום רביע שעבר, פגשתי את השר חמד עמאר. עמאר הוא שר במשרד האוצר ומטפל בנושא היישובים הדרוזים, מיזמים כלכליים ושיתופי פעולה אזוריים. אל הפגישה, הגיעו עבאד אבו עואד, ראש המועצה המקומית בוקעתה ואתו מנכ"ל המועצה, הרב שוגרמן וצוותו ומשתתפים נוספים. שוחחנו על הקמת אזור תעשייה משותף לרשויות באזור, מיזמי תיירות משותפים ועל שיתופי פעולה נוספים לרשויות הנמצאות בגולן. כולנו חיים במרחב גאוגרפי משותף, בעל תכונות דומות ושילוב הכוחות יחד יועיל לכולנו ויאפשר, בזכות איגום המשאבים, הצלחות עסקיות גדולות יותר.

מפגש דירקטוריון החברה הכלכלית גולן

מפגש דירקטוריון החברה הכלכלית גולן
השבוע, נפגש הדירקטוריון לישיבת עדכון, כחלק מרצף הישיבות השנתי הקבוע. הצוות הציג את מאזן 2021 והדירקטוריון שהתרשם לטובה הצביע ואישר. הוצגו גם דו"חות העבודה לאותה שנה. נערך דיון בנושא פיתוח מתחמי עבודה נוספים. הוחלט לגבש תכניות עסקיות מפורטות למתחמים שיוצגו, במפגש הדירקטוריון הבא, בחודש יוני.
למידע נוסף על מפגש דירקטוריון החברה הכלכלית גולן

כבישים בגולן

כבישים בגולן
השבוע, החלו תיקונים בכבישי הגולן, על פי תכנית העבודה של "נתיבי ישראל". לאחר שבתקופת החורף, בשל מזג האוויר, לא היה ניתן לבצע תיקונים איכותיים, נדחתה התכנית מספר פעמים. השבוע החלו בביצוע ריבודים, תיקוני בורות - הטלאות, הרחבת כבישים ותיקון השוליים: ריבודים - קרצוף וסלילת המקטע מחדש, הטלאות - חיתוך אזור הבור ותיקון המקטע, הרחבה ותיקון שוליים ייעשו באזורים בהם עלה הצורך.
למידע נוסף על כבישים בגולן

וועדת הנצחה

וועדת הנצחה
ועדת ההנצחה התכנסה השבוע, בראשות היו"ר החדש של הוועדה, אריק בן מאיר, חבר מליאה מכנף. הוועדה דנה ומאשרת בקשות הנצחה שמגיעות, בהתאם לנוהל, אמות מידה וקריטריונים שאושרו במליאת המועצה. אל הוועדה מגיעות בקשות רבות להנצחת מי שלחם בגולן ונפל בו, עבור בני הגולן שנפלו או נפטרו ובקשות שונות להנצחה בגולן.
למידע נוסף על וועדת הנצחה

שלג בסוף מרץ?

שלג בסוף מרץ?

כן, ביום חמישי ושישי האחרונים, חווינו גל שלג נוסף, בסוף חודש מרץ. סוג של אירוע היסטורי. לפני כל אירוע מזג אוויר חריג, מתכנס פורום שלג במועצה, בהובלת ראש המועצה ומנכ"ל המועצה. הפורום מורכב מעובדים העוסקים בתחומים רלוונטיים לאירוע -מנהלי ביטחון, תחבורה, חינוך, קהילה ועוד. הצוות מציג את המלצתו והנהלת המועצה מקבלת החלטה על אופן הפעלת מערכת החינוך, התחבורה הציבורית וכד'. הודעה יוצאת לציבור ולגורמים הרלוונטיים בהתאם להחלטה.

למידע נוסף על שלג בסוף מרץ?

סיור עם מתכננת מחוז צפון

סיור עם מתכננת מחוז צפון
ביום שלישי השבוע, התקיים סיור של מתכננת מחוז הצפון, בלשכת התכנון המחוזית, דקלה עדי פרץ וצוותה, עם צוות אגף ההנדסה והתכנון, בהובלת מנהל האגף, מולי שפיגל. הסיור התקיים ביישובים גשור ואפיק. במהלך הסיור, הוצגו תכניות לפיתוח היישובים והרחבתם, לצורך קליטת תושבים, פיתוח תעסוקה ותיירות. בסיום הסיור, התקיימה ישיבת עבודה במתחם האבזלת, באזור התעשייה בני יהודה. בפגישה, נידונו שיתופי פעולה עם המחוז ונושא ההקמה של הוועדה המיוחדת, כפועל יוצא מהחלטת הממשלה.

פעילות הנצחה ומורשת

פעילות הנצחה ומורשת
השבוע, התקיים סיור ייחודי עם עמותת חיל האוויר. מרכז העמותה, יעקב שפורן, סייר יחד עם מנהל אגף ההנדסה, מולי שפיגל, באזור הצפוני של ציר הנפט. הסיור התקיים לאור קבלת מידע על שרידי מטוס שהופל באזור, במלחמת ששת הימים. במהלך הסיור, התגלו שרידי המטוס פזורים על שטח נרחב במורדות הגולן. בהמשך, אותר גם זנב המטוס עם המספר 31. מדובר במציאה מיוחדת, שכן אלו שרידים ש"נחו" בשטח 53 שנה. סיפור המטוס והנצחתו נמצאים בבחינה של ועדת ההנצחה. עצם מציאת שרידי המטוס מזכירה לנו שוב, את ההיסטוריה המדהימה והמרתקת של המקום בו אנו חיים.

הנגשה במרחב הציבורי

הנגשה במרחב הציבורי
במסגרת תיקון לחוק הנגישות, העוסק בהארכת מועדי ההנגשה במרחב הציבורי, השבוע, פרסמה המועצה תכנית נגישות לארבע השנים הקרובות. התכנית כוללת הנגשה הדרגתית למבני ציבור ישנים, לגני שעשועים ומתקני ספורט שאין בהם הנגשה מלאה. אנו רואים בהנגשת המתקנים במרחב הציבורי זכות וחובה. זכותם של כל התושבים ליהנות מכל השירותים בצורה שווה וחובתנו לסייע בכך. בהזדמנות זו, נודה לצוות שסייע לבניית התכנית - עטרה רבי, הדס גביש, יסמין מנשרוב ורוני קריסטל. את התכנית, ניתן לראות באתר המועצה.

פורום צח"י חוזר למפגשים פרונטליים

פורום צח"י חוזר למפגשים פרונטליים
פורום צח"י נפגש במועצה להרצאת העשרה. המרצה גולן ואך, אל"מ במילואים, שימש בתפקידו האחרון כראש מחלקת מיגון בפיקוד העורף וכעת, הוא מפקד יחידת החילוץ הארצית ומפקד משלחות צה"ל לאזורי אסון בעולם. נושא ההרצאה היה קבלת החלטות בשגרה ובאסונות טבע ואיך זה משפיע על חיינו.
למידע נוסף על פורום צח"י חוזר למפגשים פרונטליים

העגלוידע הראשונה של הגולן!

העגלוידע הראשונה של הגולן!
השנה, באשכול "אופק", קיימנו שני אירועים משמעותיים מאוד ברמה האזורית ובגולן בכלל, אירועים שהקהילה כל כך התגעגעה אליהם וראינו כמה שמחתם שהתקיימו לפי כמות המשתתפים.
העגלוידע התקיימה השנה לראשונה בקיבוץ אפיק, שיתוף פעולה של מנהלי ומנהלות חינוך וקהילה, יחד עם אשכול "אופק" של המרכז הקהילתי. הנוער היה שותף בעשייה ובנה עגלות מושקעות ודוכני מכירה.
למידע נוסף על העגלוידע הראשונה של הגולן!

קולחי גולן ויחידה להתנדבות עושים מעשים טובים כל השנה!

קולחי גולן ויחידה להתנדבות עושים מעשים טובים כל השנה!

צוות "קולחי גולן" הגיע השבוע, כשהוא מצויד בחומרים וכוח אדם מתנדב ל"קפה לשבט" וביצע עבודות שיפוץ, הנגשה, חיפוי קירות, סידור תאורה בכניסה והנגשתה לכיסאות גלגלים וצביעה. היה יום מרגש מאוד. כמה כיף לתת מהלב! כל הכבוד לצוות "קולחי גולן", על הלב הרחב והנתינה. את "יום המעשים הטובים" ברחבי המועצה הובילה היחידה להתנדבות.
"חברים יקרים ישר כוח גדול לכל מי שהגיע ונטל חלק בפעילות החשובה. זו תחושה של התרוממות רוח בחבירה לפרויקט חברתי חשוב. ראש גדול, לב רחב וידיים טובות. אז תודה לכולם ומתרגש שוב להיות חלק מצוות 'קולחי גולן'. הדבר הכי חשוב בחיים זו הנתינה, לתת למישהו אחר. חזקו ואמצו. כל יום צריך להיות יום המעשים הטובים, לא מספיק פעם בשנה!", כתב רוני, מנכ"ל "קולחי גולן" לעובדיו. גם אנחנו התרגשנו!

תוכנית חינוכית 'תצפיטבע' - לניטור ושימור המגוון הביולוגי בגולן

תוכנית חינוכית 'תצפיטבע' - לניטור ושימור המגוון הביולוגי בגולן
"תצפיטבע" הנה תכנית ניטור המבוססת על עקרון "מדע אזרחי". התכנית הוקמה על ידי המועצה האזורית גולן, ככלי לניטור הטבע הגולני, בשיתוף הקהילה, בהמשך ישיר לתכנית-אב לשטחים פתוחים, המיושמת בגולן, משנת 2015. מטרותיה הן הקמת מאגר מינים מקצועי ומחקרי של הטבע הגולני ומאידך, חיזוק הזיקה של התושבים לסביבה בה הם חיים. מכאן, שיישום והטמעת התכנית במערכת החינוך הגולנית הנה אבן דרך בחינוך לשמירת הטבע ובבניית הדור הבא של שומרי הטבע בגולן.
למידע נוסף על תוכנית חינוכית 'תצפיטבע' - לניטור ושימור המגוון הביולוגי בגולן

שחר ינון מקשת, עלתה לשלב האחרון בחידון השואה

שחר ינון מקשת, עלתה לשלב האחרון בחידון השואה
המתמודדים והמתמודדות שעלו לשלב האחרון מכל האולפנות והישיבות בארץ בחידון השואה של המכללה ירושלים, ביקרו בבית הנשיא.
שחר ינון מקשת, תלמידת כיתה ט', היא אחת המועמדות הרציניות. שיהיה לשחר בהצלחה!

הפרק היומי במשנה

הפרק היומי במשנה
לפני 3 שנים החל פרויקט שבמסגרתו הוקמה בחספין קבוצת ילדים, שלומדים בכל יום פרק משנה במסגרת מסלול הפרק היומי. ילדי הקבוצה מכיתות ד'-ח' מתמידים בלימוד מידי יום גם בשבתות וחגים. ביום חמישי שעבר סיימו הלומדים את כל ששה סדרי משנה! חלקם בפעם הראשונה וחלקם בפעם השנייה. את מסיבת סיום ערך רב היישוב הרב אהרון איזנטל והרב אליהו קדוש יוזם ה"פרק היומי העולמי במשנה". אני זכיתי להיות שותף.
למידע נוסף על הפרק היומי במשנה

מילה טובה לעובד מסור-דוד ויצמן, סייר הביטחון שלנו

מילה טובה לעובד מסור-דוד ויצמן, סייר הביטחון שלנו
דוד ויצמן, בן 39, תושב קצרין, נשוי ואב לשני ילדים. דוד עובד במחלקת הביטחון כבר חמש שנים. במסגרת תפקידו, אחראי דוד על כל נושא רכיבי הביטחון ביישובים ובכללם, גדר וכביש המערכת, שער היישוב וחדר הנשק. דוד גם שותף להכנת ותרגול כיתות הכוננות וצוותי החירום ביישובים.
מעבר לכך, בחלקיות משרה, משמש דוד גם כקב"ט מוסדות החינוך ובעל כל ההכשרות הנדרשות למילוי התפקיד. מאז שהחל משבר הקורונה, לקח על עצמו דוד גם את תפעול מתחמי הקורונה וסיוע בהפצת בדיקות הקורונה למוסדות החינוך. מבחינת המחלקה, מטפל דוד בעוד משימות כמו טיפול באירועי שלג ושריפות
.
למידע נוסף על מילה טובה לעובד מסור-דוד ויצמן, סייר הביטחון שלנו