בטחון וחירום

מחלקת ביטחון במועצה אזורית גולן, אחראית על תכלול נושאי הביטחון, ההצלה והחירום במועצה אזורית גולן, ומהווה גורם מקצועי המקשר ומתאם את פעולות המועצה למול גורמי הביטחון האזוריים והארציים.
 
תחומי אחריות:
אחראי על הביטחון השוטף ביישובים, הכנתם הפיזית לחירום, בדגש על שותפות באימון הרבש"צים, כוח לוחם יישובי וצח"י, אחזקה ושדרוג מרכיבי הביטחון, הערכות למניעת שריפות ביישובים.
אחראי על ריכוז תחום הביטחון, האבטחה והכנה לחירום במוסדות החינוך, אימון הצוותים החינוכיים ורכש ציוד חירום. מרכז ומטפל בשיתוף מג"ב והמשטרה בגניבות חקלאיות ואירועים פליליים במרחב המועצה.
אחראי להפעלת חפ"ק מועצה באירועי חירום, אחזקה, שימור ורכש ציוד למחסני החירום של המועצה, ריכוז ותיאום אימוני צה"ל בגולן.
אחראי על תפעול וניהול מוקד המועצה.
רקע

מרחבי התרעה בגולן והנחיות התגוננות פיקוד העורף

 
 
שינוי במרחבי התרעה בגולן
 
פיקוד העורף פעל ב-2015 לייעול ההתרעה הסלקטיבית באזור "גולן" ובאזור "קצרין", מתוך הרצון לצמצם את הפגיעה בשגרת החיים של התושבים במצב חירום.
מהות השינוי: במקום חמישה אזורי התרעה גדולים יחסית, מרחב "גולן ומרחב "קצרין" יחולקו לתשעה אזורי התרעה בשטחים קטנים, על מנת לתת התרעה ממוקדת יותר לתושבים, ולצמצם את כמות האוכלוסייה שתידרש בעת אזעקה להיכנס למרחב המוגן בעת איום של ירי רקטות או טילים. 
מועצה אזורית גולן נערכת בשגרה לקראת חירום וחשוב שתושביה יכירו את הנחיות ההתגוננות בחירום.
נזכיר כאן כי במרבית יישובי המועצה זמן ההגעה למרחב מוגן הוא מיידי. על כן, בעת אזעקה יש להיכנס באופן מיידי למרחב המוגן או לשכב על הקרקע ולהגן על הראש ולהמתין 10 דקות. משך האזעקה הוא 15 שניות בלבד.
חשוב שכל תושב יכיר את אזור ההתגוננות שלו, אופן בחירת המרחב המוגן וכיצד להתנהג בעת אזעקה, היות ונוכחנו בעבר כי הנחיות אלו הוכחו כמצילות חיים.
מפת ההתגוננות וההנחיות מפורסמות בעיתון, באתר המועצה ובאתר פיקוד העורף וכן תישלח במייל למזכירויות היישובים.
"מוכנים בשגרה - מוגנים בחירום!"
 
בהישמע אזעקה או קול נפץ יש לפעול בהתאם להנחיות ההתגוננות ולהיכנס למרחבים מוגניםלאתר פיקוד העורף לחץ כאן