24/03/2022 - עדכון משולחן המועצה

מפקד האוכלוסין 2022 יוצא לדרך

מפקד האוכלוסין 2022 יוצא לדרך
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נערכת לביצוע מפקד האוכלוסין והדיור 2022. בשבוע שעבר, נפגשנו מנכ"ל המועצה גלעד הילמן ואנוכי עם שריף עליאן, מנהל אזור צפון מפקד האוכלוסין ודנו בקידום המפקד במועצה. החל מה-3 באפריל 2022, תחל הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בביצוע מפקד האוכלוסין והדיור השביעי של ישראל ב-1,300 יישובים ברחבי ישראל ובתוכם המועצה האזורית גולן. המפקד צפוי להסתיים ב-30 בנובמבר 2022. נתוני המפקד הנם היחידים שניתנים לפרסום ברמת שכונה החופפת בהגדרתה לרמת אזור סטטיסטי.
למידע נוסף על מפקד האוכלוסין 2022 יוצא לדרך

גולניות ביישובים

גולניות ביישובים

השבוע, נפגש מנכ"ל המועצה, גלעד הילמן, עם נציגי היישובים בהם יוצבו הגולניות. הגולניות הן מבני מגורים זמנים, שאמורים לשמש "כמחסניות קליטה" לתקופה זמנית עבור תושבים המעוניינים להיקלט ביישובים. הבאת הגולניות ליישובים התאפשרה כחלק מהחזון להכפלת כמות תושבי הגולן, מהצורך בפתרון למגורים זמניים עבור תושבים חדשים ביישובים בהם אין מבנים פנויים למגורים ובסיוע משרד החקלאות והמועצה.

למידע נוסף על גולניות ביישובים

סנכרון חקלאות וחכ"ל

סנכרון חקלאות וחכ"ל

קיימנו ישיבת עבודה שלישית, כחלק מסנכרון הפעילות בין החברה הכלכלית גולן ל"מכון שמיר למחקר" בנושא הסעיפים הכלכליים-חקלאיים ביישום החלטת הממשלה לגולן ותכנית העבודה המשותפת. בפגישה, השתתפו צוותי החכ"ל וצוותי "מכון שמיר למחקר", יחד עם סגן ראש המועצה, גל גפני. שיתוף הפעולה המבורך מניב עבודה מצוינת, מסונכרנת ויעילה.

ישיבת הנהלת "מכון שמיר למחקר"

ישיבת הנהלת "מכון שמיר למחקר"

השבוע, התקיימה ישיבת הנהלת המכון, בשיתוף נציגי מרכזי המשקים, נציגי "קולחי גולן", מנכ"ל החכ"ל, מנהל היחידה החקלאית והנהלת "מכון שמיר למחקר". במפגש, נדונו תחומי העשייה הפרטיים והציבוריים ביזמויות המתקיימות בחוות הניסיון. הדגש היה על "קול קורא" שיצא ממשרד החקלאות לאחרונה ועוסק במיזמים חקלאיים מסוג זה. אנו נרגשים לראות את הצלחת שיתופי הפעולה הללו, לראשונה מזה שנים והתקדמות המיזמים.

ישיבת עבודה עם הנהלת משרד החינוך, מחוז הצפון

ישיבת עבודה עם הנהלת משרד החינוך, מחוז הצפון

כחלק מההיערכות לצרכים החינוכיים שלנו, אנו מקיימים פגישות עבודה עם הנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך. השבוע, התקיימה פגישה עם מנהלת המחוז, הד"ר אורנה שמחון וצוותה, מנהלי וצוות אגפי החינוך בשתי המועצות והנהלת המועצה, במטרה למפות את המשך הצרכים והפעילות, לקראת שנת הלימודים הבאה וכחלק מיישום החלטת הממשלה. חלק מהתכניות כבר נמצאות בשלבי אישור תקציביים וחלק עוד בתהליך עבודה. משמח לראות כיצד שתי המועצות, בסיוע וליווי משרד החינוך, פועלות יחד למימוש הפרויקטים והצלחת ילדי הגולן.

בנות אולפנת קצרין-הגולן יוצרות לתערוכה ב"צנובר"

בנות אולפנת קצרין-הגולן יוצרות לתערוכה ב"צנובר"

לרגל חודש האישה, נחנכה השבוע תערוכת יצירות אמנות פרי עבודתן של בנות אולפנת קצרין-הגולן. ברכתי בפתיחת הערב את הבנות והצוות על היצירה המיוחדת, ההחלטה להציגה וכמובן על התחום הנבחר. היצירות, שבמרכזן נשים, מוצגות במתחם האמנות ב"צנובר, לב הגולן". ניתן להגיע ולצפות בתערוכה.

עושים מעשים טובים כל השנה!

עושים מעשים טובים כל השנה!
צוות קולחי גולן הגיעו השבוע, כשהם מצוידים בחומרים וכוח אדם מתנדב ל"קפה לשבט" וביצעו עבודות שיפוץ, הנגשה, חיפוי קירות, סידור תאורה בכניסה והנגשתה לכסאות גלגלים, צביעה ועוד. היה יום מרגש מאוד. כמה כייף לתת מהלב! כל הכבוד לצוות קולחי גולן על הלב הרחב והנתינה.
"חברים יקרים ישר כח גדול לכל מי שהגיע ונטל חלק בפעילות החשובה. זו תחושה של התרוממות רוח בחבירה לפרויקט חברתי חשוב. ראש גדול לב רחב וידיים טובות. אז תודה לכולם ומתרגש שוב להיות חלק מצוות קולחי גולן. הדבר הכי חשוב בחיים זו הנתינה לתת למישהו אחר. חזקו ואמצו. כל יום צריך להיות יום המעשים הטובים לא מספיק פעם בשנה!" כתב רוני מנכ"ל קולחי גולן לעובדיו. גם אנחנו התרגשנו!

יום עיון למטפלים לזכרה של מנוחה גפני

יום עיון למטפלים לזכרה של מנוחה גפני
השבוע, התקיים באולם המליאה יום העיון השנתי לאנשי מקצוע מהתחום הטיפולי. המפגש נפתח בברכה לבאים ובמספר מילים לזכרה של מנוחה. בשם המשפחה, ברך גל גפני, בנה של מנוחה והסגן שלי. הנושא הפעם היה ילדים להורים גרושים. זהו יום העיון העשירי שמארגן צוות אגף הייעוץ לזכרה של מנוחה גפני ז"ל, במסירות ובהתרגשות גדולה.
מנוחה עבדה כדרמה-תרפיסטית, באגף הייעוץ והטיפול, במועצה האזורית גולן, כמעט 20 שנה והייתה דמות משמעותית בו. היא טיפלה בעשרות ילדים והוריהם, במגוון מצוקות וקשיים והיוותה כתובת מקצועית ומבוקשת מאוד בתחום זה.
למידע נוסף על יום עיון למטפלים לזכרה של מנוחה גפני

זכרון בסלון-פותחים את הסלון שומעים את הזכרון

זכרון בסלון-פותחים את הסלון שומעים את הזכרון

"זיכרון בסלון" הנו יוזמה חברתית המאפשרת לציין את זיכרון השואה על ידי מפגש משמעותי, מכיל ורגיש בין עדויות של שורדי ושורדות שואה ולעתים, בני ובנות הדור השני ושלישי לבין תושבים בקהילה, בביתם של תושבים מן היישוב. הרעיון להביא קרוב אלינו את הזיכרונות, והעצמתם לסיפורי חיים, מאפשר מגע קרוב ובלתי אמצעי עם זכר השואה, מגע שמסייע בשמירת הזיכרון חי. זו השנה החמישית שאנו מקיימים סלוני "זיכרון בסלון" בגולן. היחידה להתנדבות באגף הייעוץ והטיפול במועצה האזורית גולן ועמותת "זיכרון בסלון" פועלות יחד על מנת לקיים יוזמה זו בגולן. היחידה להתנדבות הנה מרכז מתכלל ומקצועי לניהול ההתנדבות בגולן והיא שמה לה למטרה לשלב תכניות התנדבות שונות ומגוונות, ברמת התוכן של ההתנדבות ובדרך ההתנדבות. הפעלת התכנית של "זיכרון בסלון" נולדה מתוך הבנה כי יש בגולן נותני עדות - שוורדי שואה, דור שני ואנשי רוח, שרוצים לשמר את סיפור השואה.

למידע נוסף על זכרון בסלון-פותחים את הסלון שומעים את הזכרון

מג"ב-שומרים על הבית

מג"ב-שומרים על הבית

הפשיעה החקלאית אינה יורדת מסדר היום. כולם מחפשים פתרונות, גם המשטרה, החקלאים וכמובן משרדים ממשלתיים העוסקים בתחום. ההבנה ברורה: אנחנו חייבים להיות נוכחים בשטח ובכמויות. אם כל יישוב יעמיד מתנדבים, אם אנחנו, כתושבים, נבחר לצאת להתנדב, באמצעות מג"ב, הנוכחות תרתיע עבריינים ותאפשר לכולנו לישון בשקט יותר. העשייה למען עצמנו, למען ביטחוננו וביטחון הקהילה היא לא רק חשובה, היא גם מועילה לנפש. צאו, התנדבו יחד, כקבוצת חברים, כזוגות, כיחידים. בכוחנו להשפיע על הביטחון שלנו. נדרש לעבור קורס עיוני ומעשי, על מנת שבסופו של דבר תוסמכו כשוטרי/ות – מתנדבים/ות מג"ב.
לפרטים ניתן לפנות למנהלי הבסיסים: שחר מזור (דרום הגולן) : 050-6273632 / יוסי כהן (צפון הגולן): 050-6278038. התנדבו למג"ב!

יום מעשים טובים

יום מעשים טובים

כמו בכל שנה, גם בגולן שלנו מציינים יום זה על ידי התנדבות של פרויקטים תהליכיים וקצרי טווח, נוצרים חיבורים מגוונים ונעשים ימי שיא לתכניות התנדבות שונות.
לחץ כאן לפרטים על האירועים שמתקיימים בשבוע זה.

השבוע הקרוב במרכז קהילתי גולן

השבוע הקרוב במרכז קהילתי גולן
רשמית האביב הגיע, למרות שמעשית אולי הוא יגיע רק בתחילת השבוע. גם אצלנו מתחמם, והנה לפניכם האירועים שעומדים לקרות בשבוע הקרוב במרכז קהילתי גולן. האתר שלנו מתחדש ומתעדכן כל הזמן, וחוץ מלוח האירועים יש בו מידע שימושי ומעניין. כמו 'הקולות הקוראים' שלנו לתושבי הישובים היוזמים, רישום דיגיטלי לספרייה האזורית וכתבות מעניינות. רוצים לדעת עוד?
לחץ כאן לפרטים