05/01/2023 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
את השנה האזרחית החדשה פתחנו עם ההודעה המשמחת על המשך יישום החלטת הממשלה הקודמת בנוגע לגולן במסגרת קווי היסוד של הממשלה החדשה. מן הסתם, גם בגולן ישנן מחלוקות בנוגע לאופייה של הממשלה החדשה. יש השמחים ויש כאלו שחוששים מאוד.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

יש תקציב!

יש תקציב!
בסוף השבוע הקודם אישרה מליאת המועצה את תקציב המועצה לשנת 2023. התקציב שאושר הוא פרי עבודה מאומצת ומשותפת של גזברות המועצה, בהובלת הגזבר רפי קלמנוביץ, סגניתו אסתי זיסמן, סיגל וייזר מהנהלת חשבונות ומנהלי האגפים במועצה.
למידע נוסף על יש תקציב!

מניחים יסודות להמשך פיתוח הגולן

מניחים יסודות להמשך פיתוח הגולן
השבוע, התקיימה בירושלים פגישה של ראש המועצה וצוות לשכתו עם ראש מִנהל ההתיישבות במשרד הבינוי והשיכון, שילה אדלר. במפגש לקחו חלק גם נטלי נבון גלעדי - מנהלת אגף דוברות תקשורת והסברה במשרד, וכן מלאכי לוינגר- הפרויקטור שמונה מטעם משרד רה"מ ומשרד השיכון ליישום החלטת הממשלה לגולן. הפגישה הייתה מועילה ובאווירה מבטיחה, המסמנת המשך שיתוף פעולה פורה. נמשיך לעדכן.

הקמת מבני חינוך חדשים בגולן

הקמת מבני חינוך חדשים בגולן
במסגרת המפגשים הראשוניים של אנשי המועצה עם נציגי הממשלה הנכנסת, ראש המועצה וצוות לשכתו נפגשו השבוע בירושלים עם פארס טויל, סמנכ"ל מִנהל הפיתוח במשרד החינוך לטובת קידום תכניות בינוי מוסדות חינוך בגולן בשנים הקרובות.
למידע נוסף על הקמת מבני חינוך חדשים בגולן

לעולם בעקבות השמש

לעולם בעקבות השמש
מערכת סולארית ייחודית, הנעה עם כיוון השמש, הותקנה לאחרונה במפעל טיהור השפכים אורטל של "קולחי גולן". מדובר במערכת שצפה על המים וייחודה לעומת מערכות צפות "רגילות", הוא בניצול כפול של שטחים משמעותיים שלא ניתן לעשות בהם שימוש אחר. המערכת עוקבת אחר מהלך השמש ומניעה את כיוון הפאנלים בהתאם, וכך מגדילה את תפוקת יצור החשמל. המערכת הוקמה בשיתוף פעולה של "קולחי גולן" עם אגודת המים "מי גולן".

שיקום תשתיות ביוב ביישובי הגולן

שיקום תשתיות ביוב ביישובי הגולן
דירקטוריון חברת "קולחי גולן" התכנס השבוע בכדי לאשר את התקציב ואת תכנית העבודה לשנת 2023. בין השאר, כוללת תכנית העבודה את המשך שיקום תשתיות הביוב ביישובים - נוב, חיספין, נטור, גשור, מיצר ובעוד מספר פרוייקטים אזוריים, בהיקף של 35 מיליון ש"ח. חלק משמעותי מהמימון מגיע מרשות המים, בהתאם להחלטת הממשלה על הכפלת האוכלוסייה בגולן. במקביל, עסק הדירקטוריון בגיוס מקורות מימון עצמיים להשלמת התקציב לפרויקט.

הם משלנו

הם משלנו
בתחילת השבוע, הושבע איציק קרוייזר מהיישוב נטור, לתפקיד ח"כ מטעם מפלגת "עוצמה יהודית". ח"כ קרוייזר נכנס לתפקידו במסגרת החוק הנורבגי לאחר שחברו לסיעה, השר עמיחי אליהו. התפטר מהכנסת. בכך עלה מספרם של חברי הכנסת המכהנים המתגוררים בגולן לשניים (יחד עם ח"כ ניסים ואטורי, מאלוני הבשן, המכהן בכנסת מטעם מפלגת הליכוד).
למידע נוסף על הם משלנו

עושים עסקים בגולן

עושים עסקים בגולן
המפגש הרביעי של קהילת העסקים והיזמות בגולן, שהתקיים בשבוע שעבר, אירח את ליאורה שמעוני, רכזת מדיה וקשרי תיירנים בתיירות הגולן. ליאורה דיברה על החשיבות של המדיה החברתית בשיווק העסק והציגה את פורטל תיירות הגולן, המאפשר לעסקים מתחומי התיירות המשלימים לקדם את עצמם ללא עלות.
למידע נוסף על עושים עסקים בגולן

חד-פעמי? לא בגן שלי!

חד-פעמי? לא בגן שלי!
גננות הגולן השתתפו בשבוע הקודם במפגש בנושא קיימוּת, בדגש על הפחתת השימוש בכלים חד-פעמיים. שימוש בכלים רב-פעמיים תורם בצורה משמעותית לשמירה על הסביבה, והגננות יכולות להעביר את המסר לילדים וכך לחנך מגיל צעיר לערכי קיימות. המפגש שהתקיים במרכז פסג"ה יצא לפועל בסיוע המשרד להגנת הסביבה. תודה ליוזמות היום: מיה מזרחי מהיחידה הסביבתית ולרותם נקש גרינבאום במועצה מנהלת המחלקה לגיל הרך במחלקת החינוך.