גולן ללא הפסקה

קשה להירגע מאירוע היובל, שהתקיים במתחם "צנובר". תחושת השייכות וההתרגשות העצומה מסרבות להנמיך את רמת האדרנלין. אנשים כותבים מה זה עשה להם. הסיפור של כולנו

אירוע היובל
יהודה וולמן, מרום גולן
ראש המועצה האזורית גולן לשעבר:

"בלי פראזות, חשתי את משק כנפי ההיסטוריה. זה היה אירוע קסום ומרגש, רב-תוכן ומעניין. מאוד נהניתי לחוות את הדברים והמפגש עם הציבור, כשבתי מעיין עמי ולצדי. מעיין הייתה מאוד צעירה עת שירתי בתפקיד (גם לעת סיום) והיה כיף לחוות ביחד את הבילוי והנוכחות באירוע הנפלא. "שמחתי גם להכיר פעילים ועובדים מהמועצה ,שמעיין קשורה אליהם, אליכם, ולראות את הדור החדש פועל בעוצמות ובחן רב. יישר כוחכם וברכות לאלי על החזון וההפקה המרשימה. הגולן ממש ללא הפסקה - עושים, פועלים, מחדשים. רק בריאות טובה לכולם וטיפוח האחדות והערבות ההדדית".

עופר רונן, כפר חרוב
תלמיד י"א ב"נופי גולן", חבר מועצת נוער גולן:

"אני חושב שהדבר המיוחד באירוע בפרט, ובגולן בכלל, הוא שלמרות שהיו בו אלפי אנשים, לאן שלא הסתכלתי, יכולתי לראות פנים מוכרות. ככה זה בגולן, אתה מרגיש בבית, גם כשאתה באירוע ענק. תחושה של גאווה וכבוד ממלאת את החזה, כשעל המסך הענק מוצגים אנשי הגולן, הסיפור שלהם ושל כולנו. האירוע היה מושקע, מעניין ומרגש ונהניתי מכל רגע. נשאר סקרן ומצפה ליובל הבא של הגולן וסומך ובטוח שיהיה מוצלח, בכל דרך בה נבחר".
 

הקהל באירוע
איריס, סטודיו "גמלא":
"הרגשתי גאה ושמחה להיות חלק מהסיפור של הגולן. כמו משפחה שחוגגת וחולקת שמחה משותפת. הסתכלתי לרגע מהצד על 'תבואת הגולן' - אמנות, גבינות, יין, שוקולד, ספרים, מוזיקה ועוד והייתי גאה.
הייתי גאה על הכישרונות, החריצות, ההתמסרות ועל היכולת לפרגן ולשמוח אחד בשני.
"זכינו! שנמשיך ליצור ולצמוח ביחד".
 
אירית קדם, מעלה גמלא:
"באחד הימים, צדה עיני מודעה על אירוע ה-50 לגולן, הממשמש ובא עלינו לטובה. מעבר להתרגשות המובנת נוכח משמעות האירוע, חשבתי לעצמי, בקרוב עומד להיוולד לי ספרי החדש ולמה לא להציגו בקרב הקהילה בה אני חיה? לא דימיתי עד כמה יהיה זה אירוע מרגש, משמעותי, מכובד ומכַבד.
"לאחר שהבנתי כי המציגים יציגו מתנובת הגולן ומתוצרת מפעליהם ואמנותם, ביקשתי בהיסוס ליטול חלק באירוע, לעמוד בדוכן עם ה'ארז כנגדי' ולהציע את מרכולתי - שלושה ספרים שכתבתי ופרסמתי עד כה. מצדדיי היו עשרות סיפורים נוספים, מעניינים ומרתקים לא פחות ומאחוריהם אנשים חייכניים, שהציגו תוצרת שובת עין ומרחיבת-לב, לחשיפה ולמכירה. דוכני העץ היפהפיים, שנבנו במיוחד בכישרון רב, ועליהם הכתובת הדו משמעית 'פירות הגולן', שריגשה את כולם. האווירה השלווה, הססגוניות והרב-גוניות, נועם המקום, הסדר המופתי, החגיגיות של האירוע כולו וכן אלפי העוברים והשבים, שפקדו את הדוכן, פרגנו, התעניינו ולהפתעתי, אף קנו.
"הזדמנות שלי לפגוש ידידים ותיקים רבים מסיירת גולני, שלא ראיתי שנים. עבורי היה זה גם 'חג הספר' הפרטי והאישי ובניגוד לחבריי שהסתופפו בכיכר רבין בין אלפי ספרים, זכיתי לדוכן משלי! כל זאת, בצד הזיקוקים, הבלונים והמופעים המדהימים, שענו לקלישאה 'מופעים ברמה', שגם בהם הצלחנו לצפות 'ממרום דוכננו', משום שהמארגנים דאגו למסכי ענק גם בצדי הבמה! חשתי שהאירוע כולו הוא אכן 'הסיפור שלנו', של כולנו... סיפור מרשים ומפעים, ש'תיקתק' כמו שעון והפעים את הלבבות. אם ככה זה בחמישים, מה יהיה באירוע המאה?
"מוקירה ומודה על ההזדמנות הנפלאה".
 
בימת האירוע
 
אריאל הירשפלד, אמן פסיפס, חיספין:
"הסיפור שלנו אכן היה כמו פסיפס. כל אחד מיוחד ונפלא ויחד יש את הגולן המהמם שלנו. היה אירוע מלא גאווה על היותי חלק מהגולן הנפלא שלנו. הארגון, הסדר, הסבלנות והמון האהבה הורגשו לאורך כל התהליך. בסופו של דבר, לעמוד ב'התקווה' עם כולם היה כל כך מרגש!
"אוהב אותך, גולן יקר שלנו ושנזכה לחגוג רק בשמחות".

סמדר ירבעם, אורטל:
"אין ספק שהאירוע היה נפלא. ההזדמנות להמחיש את פניו היפים של הגולן, בכל הדרכים האפשריות ובאופן המקצועי ביותר, הוכיחה את עצמה בגדול.
"זכיתי לקבל במה ליצירות שלי, בין אמני הגולן, לפגוש חברים, להכיר חדשים, לצחוק עם כולם, לקבל פידבק מטורף על העבודות שלי וליהנות מחוויה אדירה. שאפו גדול ליוזמים-מארגנים-מפיקים המוכשרים!
היה כיף, רוצים עוד".