27/10/2022 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
היורה כבר מאחורינו. טיפות גשם ראשונות שוטפות את אבק הקיץ. הרוחות החזקות מזכירות לנו שעוד מעט ממש יגיע גנרל חורף במלוא עוזו והגולן יחזור ויתעטף בגלימה ירוקה, בעונה שיש הרואים בה את הכי יפה בגולן.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

רמת טראמפ - חזון הופך למציאות

רמת טראמפ - חזון הופך למציאות
השבוע, החלו ברמת טראמפ עבודות פיתוח ל-99 מגרשים ראשונים ביישוב. מגרשים אלו מיועדים ל-24 משפחות שמרכיבות את הגרעין המייסד של היישוב החדש שכרגע מתגוררות בשכונה זמנית שנבנתה על ידי החטיבה להתיישבות ובסיוע משרד רה"מ.
אל הגרעין המייסד יצטרפו נקלטים נוספים שבשנה זו נמצאים בתהליך היכרות עם היישוב. היישוב, שנמצא כבר שנה וחצי על הקרקע, יתחדש בקרוב בגן שעשועים לשמחת הילדים וההורים. זאת, כחלק מהמשך שיפוץ ופיתוח השכונה הזמנית שנמצאת באחריות החטיבה להתיישבות והמועצה.
למידע נוסף על רמת טראמפ - חזון הופך למציאות

פורום מרכזי משקים - עדכון תקופתי

פורום מרכזי משקים - עדכון תקופתי
אחת לתקופה, פורום רכזי המשקים מקיים שיח פתוח עם הנהגת המועצה בנושאים שונים. המפגש האחרון היה מעמיק ומעניין במיוחד מאחר והוא עסק בתחום ממשקי העבודה בין החברה הכלכלית והיישובים בתחומי ההרחבות, התיירות ונושאים נוספים הנמצאים בימים אלה על שולחן המועצה.
המועצה רואה חשיבות גדולה בקיומו של פורום רכזי המשקים ושיתוף פעולה אתו בליווי מנהלי הקהילות. כל זה כחלק אינטגרלי מהתפיסה של הנהגה מקומית מעורבת.

לקראת פיתוח תיירותי בגולן

צילום: תיירות גולן

אחרי שלוש שנים בהן לא התכנסה ועדת הצת"פ (צוות תקציב פיתוח) שבמשרד התיירות, בשבוע שעבר, החלו הרשויות המקומיות השונות להביא בפני חברי הוועדה את הפרויקטים התיירותיים הנחוצים שבשטחן. מהראשונות שבהן הייתה המועצה האזורית גולן. צוות המועצה הציג לוועדה את הפרויקט של תחנות הריענון במוקדים כמו המצפה לשלום, אמפי גולן ועוד. נקודות אלו יאפשרו טיול נוח במרחבי הגולן, ביקור בעוגנים התיירותיים השונים בנוחות, קבלת מידע ועוד. העלות הכוללת של הפרויקט היא כ-25 מיליון ש"ח. אנו מצפים כי הבקשה תאושר וכי לאחר אישור הוועדה, היציאה לביצוע תהיה כבר בשנה הקרובה.

 
למידע נוסף על לקראת פיתוח תיירותי בגולן

נתיב הגבורה

צילום: פלג לוי

בשבוע הקודם התקיים טקס מרשים ומרגש בבית ספר שדה "קשת יהונתן" ליסוד "נתיב הגבורה". "נתיב הגבורה" הוא חלק מהפעילות הענפה של "קשת יהונתן" בשנת היובל למלחמת יום הכיפורים.
"נתיב הגבורה" מחבר בין אתרים שונים המספרים את סיפור הלחימה של הכוחות שלחמו ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים.
בטקס נכחו אישי ציבור, לוחמים ומפקדים שהביעו את הערכתם לפרויקט. ראש המועצה, חיים רוקח, התכבד בהסרת הלוט מעל מפת "נתיב הגבורה", יחד עם יהונדב עציון, מנהל מחלקת מחקר ומורשת קרב ב"קשת יהונתן", ונעמי טל וודק, אחותו של יוני וודק, שעל שמו ולזכרו הוקם בית ספר שדה "קשת יהונתן".

למידע נוסף על נתיב הגבורה

בגולן אומרים לא לסמים ולאלימות!

בגולן אומרים לא לסמים ולאלימות!
במועצה מתנהלות שתי ועדות סטטוטוריות - הוועדה למיגור האלימות והוועדה למלחמה בסמים והאלכוהול. בראשות שתי הוועדות, עומד ראש המועצה, חיים רוקח. הוועדות מתכנסות אחת לרבעון, בוחנות מגמות ונתונים ומסיקות מסקנות בכל הנוגע למצב בגולן בתחומים הללו.
בישיבות האחרונות של שתי הוועדות, עלו נתונים מדאיגים המשקפים עלייה בשימוש בסמים ואלכוהול בקרב בני נוער ובוגרים בקהילות הגולן.
בעקבות כך, החליט ראש המועצה לכנס ועדה נוספת אד-הוק, שבה יהיו שותפים גורמים שונים ממחלקות המועצה ומתוך הקהילה, וזאת בכדי לייצר תכנית מקיפה וכוללת למיגור התופעות, או לכל הפחות למזער אותן בצורה ניכרת.
למידע נוסף על בגולן אומרים לא לסמים ולאלימות!

קח מקל, קח תרמיל ובוא אתי אל... עמק הבוסתנים

קח מקל, קח תרמיל ובוא אתי אל... עמק הבוסתנים
החברה הכלכלית גולן עמלה מזה זמן על פרויקטים ושדרוגים בתחומי התיירות. בימים אלה, מבוצעות עבודות שדרוג להסדרת מסלול עמק הבוסתנים. עמק הבוסתנים נמצא בשביל היורד ממצפה רונן (מצפה קוניטרה), למרגלות הר הגעש אביטל.
העבודות כוללות הסדרת שביל רחב ונוח להליכה המתאימה לכל המשפחה. במקום מוצבים שלטים בולטים עם כיתובים בעברית ובאנגלית, עמודי תאורה, ספסלים, עצי פרי ומבוצע גינון. הפרויקט מבוצע בשיתוף פעולה של אגף התיירות ואגף התשתיות בחכ"ל, בסיוע הקרן לשטחים פתוחים. אין ספק שהמסלול החדש ימשוך אליו מטיילים רבים.
למידע נוסף על קח מקל, קח תרמיל ובוא אתי אל... עמק הבוסתנים

אל המעיין

עין תות צילום: תיירות גולן
בחודש הקרוב יחל אגף תיירות גולן בחכ"ל בביצוע פרוייקט שימור, שיקום ופיתוח מעיינות תיירותיים בגולן, על פי התכנית שאושרה בקרן לשטחים פתוחים. בגולן מעל 344 מעיינות ורבים מהם מהווים מוקד ביקור ומשיכה תיירותי מרכזי, בסקר מעיינות שבוצע מופו 62 מעיינות בתחומי הידרולוגיה-ביולוגיה-בוטניקה ונוף.
בשלב הראשון יבוצעו עבודות במעיינות הבאים: עין איה, עין עלמין, עין אורחה (ג'וחדר) ועין תות. פיתוח ארבעת המעיינות אלו הינו שלב א' בתכנית חומש שאושרה ותוקצבה על ידי הקרן לשטחים פתוחים ל: שימור, שיקום ופיתוח מעיינות בגולן. הקבלן המבצע הינו רשות ניקוז כנרת, המתמחה בתחום המעיינות ומקורות המים הטבעיים
למידע נוסף על אל המעיין

מתחם Hubazelet ואסט מתרחב

מתחם Hubazelet ואסט מתרחב
בימים אלה, מגיע לסיומו שיפוץ מתחם משרדים חדש בהאבזלת ואסט. המתחם החדש מתווסף למשרדים שפועלים במקום כבר ארבע שנים. המתחם החדש כולל 16 משרדים בגדלים שונים ועשר עמדות Open Space. בנוסף למשרדים מעוצבים, המתחם מציע גם אווירה עסקית מפרה, הצטרפות לקהילה תוססת הפועלת במתחם, חדרי ישיבות המאובזרים ברמה גבוהה ולאונצ' לפגישות על קפה משובח.
כמו כן מוצעת חבילת שירות הכוללת אינטרנט מהיר, המאפשר ראש שקט והתמקדות בעבודה והכול במחיר מסובסד. במתחם מתקיימים מפגשים והרצאות מקצועיות בשיתוף קהילת ההייטק של הגולן.
להשכרת משרדים ותיאום סיור במתחם ניתן לפנות לאדה, מנהלת האבזלת ואסט, בטלפון 050-5551165.

בחזרה למעגל - השתלבות מחדש במעגל העבודה

בחזרה למעגל - השתלבות מחדש במעגל העבודה
מרכז תעסוקה גולן, בשיתוף ארגון "בעצמי", המפעיל את פרויקט שבי"ל - שבים לעבודה, מציע סדנה ייחודית בת חמישה מפגשים לתושבים המעוניינים לשוב לעבודה אחרי תקופה ארוכה (לדוגמה: חופשת לידה שהתארכה לכמה שנים) וכן תושבים שלא עבדו מעולם מסיבות שונות וכעת מעוניינים להשתלב במעגל העבודה. הסדנה תתקיים במהלך חודש נובמבר הקרוב, במתכונת אינטימית של עד 12 משתתפים וללא עלות.
לפרטים, נוספים פנו למרכז תעסוקה גולן - 04-6851004 / 050-7887012.

ישן מפני חדש תוציאו

ישן מפני חדש תוציאו
במהלך עבודות שיקום של תשתיות ביוב ביישובים, בידי חברת "קולחי גולן", נדרשת לא פעם החלפה של מקטעים בצנרת הביוב, תוך הימנעות מחפירה בשטח, אם בגלל בעיות צפיפות, תשתיות מקבילות, או חוסר אפשרות להיכנס לשטח עם כלים כבדים.
שיטה חדשנית המשלבת טכנולוגיות מאפשרת כיום התערבות רק באזורים הבעייתיים באמצעות נקודות חדירה, במרחקים נוחים ובמיקום על פי בחירת המבצע. ההחלפה נעשית דרך בור עמוק שנחפר בתחילת מקטע הצנרת, כשאל הבור מוכנסת מכונה המבצעת בעצמה את ההחלפה. השיטה מתבססת על העברת "ראש חץ" העובר בקו הישן, מבקע אותו וכך מאפשר החדרת צינור בקוטר זהה, או גדול יותר. לאחר סיום המעבר בקו הישן, המכונה מחברת את הצינור החדש כשראש החץ שלה מושך בכוח את הצנרת החדשה בתוך זו הישנה.
בשיטה זו, ניתן להחליף צינורות בקטרים שבין 110 ל-450 מ"מ, דרך צנרת קיימת מאסבסט, בטון, קרמיקה, או PVC. בטכנולוגיה זו, נעשה כעת שימוש בפרויקט שיקום תשתיות הביוב במושב רמות, במסגרתו מוחלפים חלק מקווי הביוב ביישוב.

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן
השבוע נצא לבחור שוב.
אבל לפני כן אנחנו יכולים לבחור להגיע לכיתת אמן עם אוהד שרגאי מההרכב של עילי בוטנר וילדי החוץ, או לאחת מהצגות הילדים שיתקיימו השבוע בספריות אופק ואל על (או גם וגם).
במוצאי הבחירות תחל באשכול אביטל סדנת מרקחות חורף מצמחי מרפא לחורף המתקרב אלינו בצעדי ענק.
בכל מקרה, לא משנה מה שתבחרו, העיקר שתבחרו במרכז קהילתי גולן:)
כל הפרטים כאן >
https://bit.ly/news_271022