חברים שהלכו מאתנו

חברים שהלכו מאתנו

עמי יהושע סלומון, תושב בני יהודה, בן 58, שנפטר השבוע, היה אדם אהוב ובעל לב זהב. עמי, ששירת כחובש מוטס והציל חיים רבים עוד בחייו, לא פסק מלהציל חיים גם במותו.

עם קביעת פטירתו של עמי, החליטה אשתו איריס, יחד עם בני משפחתו, לתרום את איבריו. הלב, הכליות, הריאה, הקרניות, הכבד – כל אחד מהם הציל אדם וכל המציל נפש אחת, כאילו הציל עולם ומלואו.

"כולם מדברים על מה התרומה נותנת לאחר, אבל לא מספיק מדברים על מה זה נותן לנו, המשפחה. זה כל כך ממלא ומחזק לדעת שעמי עוד פה אתנו וממשיך בכל שנייה לעזור לכל כך הרבה אנשים", אומרת איריס. עמי היה אדם של נתינה ואכפתיות, כמו בחייו, כך גם במותו. כואבים את מותך ומחבקים חיבוק גדול את איריס. בית בני יהודה.

איקה נס, איקה היה ממקימי רמת מגשימים והתגורר בה עם משפחתו. איקה היה אב לשישה, סבא לנכדים ונינים רבים. בן 78 במותו. איקה שימש בתפקידי ניהול משמעותיים בגולן ומחוצה לו. היה חבר הנהלות ביישובים שונים וביניהם כמובן רמת מגשימים, בה כיהן כיו"ר וגזבר האגודה החקלאית. בגולן, שימש כמנכ"ל "פירות גולן" וכחבר הנהלה במלון "כינר", בחברה הכלכלית גולן, במדרשת הגולן, ב"מיצי קשת", ב"פירות גולן" ועוד. חבריו מספרים על איש חרוץ, נעים הליכות, ישר וערכי. כאשר עבד ב"תנובה", כמנהל מחלקת הפרי, היה יוצא מביתו אל המרכז, כל יום, בשעה 3:45 ומקדים עובדים רבים שהתגוררו קרוב ממנו. איקה שימש כיו"ר המועצה הדתית רמת הגולן במשך טו"ב שנים (2004-2021).

נוח על משכבך בשלום.