אתר הנצחה אינטרנטי "גלעד-לזכרם"-להכיר, ללמוד, לזכור

אתר הנצחה אינטרנטי "גלעד-לזכרם"-להכיר, ללמוד, לזכור

אתר ההנצחה, יד לבנים, של המועצה האזורית גולן והמועצה המקומית קצרין הנו אתר גמלא. אתר ההנצחה בגמלא משקיף על גמלא העתיקה וסיפור הגבורה היהודי מבטא יותר מכל את הגולן ונופליו.

במהלך השנים, התקיימו מספר דיונים על הצורך בהקמת יד לבנים "רגיל", בו יסופר סיפורם של הנופלים. משמעות הדבר הייתה יציאה מאתר גמלא, בו לא ניתן לבנות, עקב היותו שמורת טבע. לאחר התלבטויות שונות ובעקבות המעבר העולמי לתכנים דיגיטליים, החליטה המועצה להקים אתר הנצחה דיגיטלי – "גלעד לזכרם". גלעד לזכר בנינו ובנותינו, חברינו היקרים, להנצחת מורשתם של אלו שנפלו בעת שירותם בצה"ל, בכוחות הביטחון, או בפעולות איבה. אתר הנצחה האינטרנטי מאפשר חיפוש קל ונוח בו ניתן למצוא תמונות ופרטי נופלים ונופלות, תושבי ותושבות המועצה האזורית גולן והמועצה המקומית קצרין. משפחות הנופלים יוכלו להעלות תכנים נוספים כמו סיפורי חיים, תמונות ומידע נוסף שיבחרו בו. בהמשך, יוכנסו פרטים של מי שנפלו בגולן, אך לא התגוררו או נולדו בו.

היכנסו והכירו את האנשים שבזכות שירותם, לחימתם וגבורתם, כולנו כאן.

ניתן לבצע חיפוש באתר על פי שם הנופל\ת, המקום בו נפל\ה, המועד וכד'. ניתן להיכנס לאתר המועצה ולהגיע אל אתר ההנצחה, לערוך חיפוש בגוגל לשם "גלעד-לזכרם", או באמצעות חיפוש הכתובת: https://golan.gal-ed.co.il/