בצאת ישראל מהבית אל הגולן

בצאת ישראל מהבית אל הגולן

מה נשתנה הפסח הזה? לראשונה מזה שנתיים נהנינו מחג ללא מגבלות הקורונה, ממש חג חירות, היינו מסובין כולנו יחד. עם מזג האוויר הנעים, יצאנו לטייל ברחבי ישראל. מי ליד הבית בגולן ומי מחוצה לאזור.
בשל החורף הארוך וסיומו המאוחר, זכו השנה המטיילים לראות את החרמון מושלג, הירוק שולט בכל מקום והגולן פורח מתמיד. השנה, רבים מהמטיילים שהגיעו לגולן בחרו לטייל ברגל, לצעוד בשבילים, ללון בשטח. כמובן שגם אתרי האירוח והלינה היו מלאים וזכינו לראות את תחום התיירות פורח.
לקראת החג ובמהלך חול המועד, תגברה המועצה את פינוי הפחים, הוסיפה תאי שירותים בשטחים הפתוחים ותגברה את ניקיונם, על מנת לאפשר למטיילים הרבים לטייל באזורים נקיים ומתוחזקים היטב. עובדי היחידה הסביבתית עבדו במהלך כל ימי החג לפקח ולדאוג לניקיון השטחים הפתוחים, לפקח על קבלני פינוי האשפה וכל זאת, על מנת שלנו, התושבים והמטיילים המגיעים, יהיה נעים בגולן בימי החג.
באתרים השונים, נרשמו מספרי שיא של מבקרים. בפארק הירדן, ביקרו מעל 40,000 מטיילים. בפארק הופעל מסלול אור-קולי מהנה לכל המשפחה המדובב, בהומור רב על ידי כוכבי "ארץ נהדרת". המסלול כולל שבע תחנות בהן למדו על גחליליות, קיבלו טיפים לחיים טובים מצב, רקדו עם זיקית ושמעו את החוויות הקסומות של אבני הבזלת העתיקות.
אתר המורשת הלאומי עין קשתות הציע סיורים שונים, ביום ובלילה במעיין קשתות ובבית הכנסת המפואר, שנחרב כליל ברעידת אדמה הרסנית ושוקם בטכנולוגיה מרתקת. באתי התיירות השונים, הוצעו למבקרים סיורים מודרכים ביום ובלילה, סדנאות ויצירות שונות ושלל אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה.
באתרי רשות שמורות הטבע והגנים ובשמורות הפתוחות בגולן, ביקרו כשמונים אלף מטיילים. באתרים הוקמו תחנות מידע והסברה על אופן טיול בטוח ומהנה. מרבית המטיילים הגיעו לאזור הבניאס, לתל דן, שמורת יהודייה ושמורת גמלא. המטיילים נהנו מהפעלות בנושא טבע גולני, כיצד שומרים עליו ומהדרכות ללא תשלום של מורי דרך מוסמכים של משרד התיירות. בנוסף, יצאו סיורים מיוחדים עם אישור חריג אל הכפר עסליה, שנמצא בתוך שמורת טבע סגורה, בהדרכת הארכאולו7גים ד"ר ערן מאיר ואורן זינגבוים. בכפר מסעדה, חגגו תלמידי התיכון את פסטיבל נחל סער, שם הדריכו והפעילו את הקהילה על נחל סער המשוקם.
אנו צופים שרבים יגיעו לטייל בגולן, גם בשבוע הבא. החגים של בני כל הדתות, הטקסים באנדרטאות ביום הזיכרון וסוף השבוע הארוך של חג העצמאות מזמינים לנו המון מטיילים.
המועצה האזורית גולן, קק"ל, רשות הטבע והגנים ובעלי עסקי התיירות ומתחמי האירוח משקיעים מאמץ גדול לרווחת המטיילים ומתגברים את השירותים באזור. טיילו והמשיכו לשמור אתנו על הטבע. היזהרו באש, נהגו במודעות לחיות הבר, קחו את הפסולת לפח הקרוב ובמקרה של חיית בר פצועה, מפגעים במסלולי הטיול, או חשד לציידים – התקשרו למוקד רשות שמורות הטבע והגנים בטלפון 3639*.