פרויקט חלוקת מזון למשפחות בגולן לע"נ משה ואילון הורביץ ז"ל

פרויקט חלוקת מזון למשפחות בגולן לע"נ משה ואילון הורביץ ז"ל

סמ"ר אילון יעקב הורביץ ז"ל נפל בפעילות מבצעית בליל חורף סוער, בי' בשבט תשס"ד, 2.2.2004, בתאונת אימונים, במהלך תרגיל משולב של השריון, בצפון הגולן. אביו, משה הורביץ ז"ל, החליט לחזק ולהעצים את פעילות החסד שעשה ממילא: "אחרי שאילון נהרג, החלטנו שנתחיל במעשים של נתינה באופן מסודר. התחלנו לקנות מצרכי מזון לראש השנה ולחלק למשפחות שזקוקות".

מאז, מפעילה המשפחה, בעזרת אנשים רבים וטובים, מפעל חסד שהלך וגדל עם השנים. לפני בדיוק חמש שנים, נפטר מוישה הורביץ ולא היה ספק שמפעל החסד יוקדש גם לזכרו.

הסלים מחולקים בחגים ומדובר במנות גדולות משמעותית משאר מפעלי החסד בארץ, כך שהמצרכים מאפשרים להכין ארוחות חג מלאות.

בשנים האחרונות, ובעיקר עקב הקורונה, הביקוש עולה וכואב שלא ניתן לענות לכל הצרכים. אנחנו כבר מחלקים פי 1.5 ממספר החבילות שחילקנו בעבר ועדיין לא מצליחים לסייע לכולם. אם בעבר דובר על כמה עשרות אלפי שקלים לפרויקט, היום מדובר כבר על 150,000 ₪ ויותר. התרומות והנושא הכספי מנוהלים על ידי עמותת בית הכנסת של מושב נוב ומוכרים לפי סעיף 46. אנחנו נרגשים מההירתמות העצומה של תושבי הגולן כל פעם מחדש – תורמי הכספים, תורמי המצרכים, נהגי החלוקה הרבים, אלו המגיעים לסייע באריזות, רבני ובעלי התפקידים ביישובים ובעלי התפקידים בפרויקט, המרכזים את הצרכים בצורה רגישה ודיסקרטית. כמובן, שאין מילים להודות למוישה ז"ל ולמינדי, על המפעל החשוב הזה ולכל המשפחה המורחבת (הורביץ, לובינר, דוד). נשמח שעוד תושבים, מהגולן ומחוצה לו, יכירו את המפעל הזה ויסייעו לנו להצליח להגיע לכל משפחה נצרכת.

ניתן לעקוב באמצעות דף הפייסבוק (חלוקת מזון למשפחות בגולן לע"נ משה ואילון הורביץ ז"ל), שם מפורסמים עדכונים בנוגע לצורך בתרומות, למועדי האריזה ולהתרשם מהתמונות והתיעוד בשטח.

לתרומות: בהעברה בנקאית – בית כנסת נוב, בנק 12, סניף 550, חשבון 080562. יש לציין "עבור מזון", או בפייבוקס\ביט – 052-9214192

בתודה גדולה, צוות הפרויקט.