היערכות לפסח

היערכות לפסח

ההיערכות לפסח במועצה נעשתה במספר מישורים:
ביישובים
נוספו ימי פינוי טרום החג ואף הוספנו פחים לאשפה. ביום ו' בשבוע שעבר נשקלה אשפה שנאספה בארבעה יישובים בלבד ונמצא כי פונו כ- 25 טון של פסולת שאינה אשפה ביתית! כדוגמת בגדים, חפצים, רהיטים ועוד.

ככה זה שעושים סדר לפני פסח... בנוסף, היחידה הסביבתית עוסקת בהדברת מזיקים וטיפול בעשבייה בהתאם לצורך בתקופה זו.

בשטחים הפתוחים

הצבנו מספר גדול של שירותים כימיים, שיטופלו בכל יום מיומות החג. הוספנו עוד פחים , נוסף לפחים הקיימים בשטחים הפתוחים ובחניונים והגברנו את תכיפות הפינוי. הפינוי יעשה בדר"כ מוקדם בבוקר או בשעות הערב/לילה שכן בשעות היום המשאיות המפנות את הפחים מתקשות להיכנס לחניונים בשל העומס בהם ולעיתים אינם יכולים לפנות את הפח/מכולה כי מכוניות חונות סביב ובקרבה מסוכנת לפח/מכולה.

באתרי התיירות

אנו צופים כי קהל רב יפקוד את הגולן בפסח. ברור לנו כי נקבל אותו בשמחה, ברוחב לב, בסבלנות ובהבנה גם אם יהיו עומסים בכבישים, בעסקים ובאתרי התיירות. זו תחילתה של עונת התיירות הפנים והחוץ, ואנו צופים כי תחום התיירות ישגשג ויפרח ולכך נדרשת תמיכת כולנו.

הערכות תחנות מידע למטיילים:

·   תחנת מידע טלפונית מאוישת ע"י מורה דרך תפעל בימי חוה"מ א' – ה' 17/4 – 24/4 בין השעות 8:00 – 17:00 בטלפון 04-6962885

·   במהלך החג יפעלו 9 תחנות מידע פרונטליות של רט"ג בהם יחולקו מפות והמלצות למטיילים לפעילויות בגולן

·   מוקמו באנרים עם QR קוד (קודים לסריקה ע"י מצלמת טלפון נייד) בכניסה לכל אטרקציה. מי שיסרוק יקבל את מלוא המידע על הנעשה בגולן בחג לטלפון שלו.

בפארק הירדן יתקיים ב-  19/4 יום פעילות בשיתוף קק"ל בו תוצב תחנת מידע לרווחת המבקרים בפארק וסיורים חינמיים מודרכים במסלולי הפארק. הכניסה לפארק לתושבי הגולן ללא תשלום.

אגף תיירות בחברה כלכלית גולן מרכז ומנגיש את כל האינפורמציה הדרושה לתכנון חופשת חג הפסח בגולן לרווחת המבקרים והתושבים. ריכזנו בעמוד ייעודי באתר תיירות גולן את כל פעילויות התוכן למשפחות, אפשרויות לינה, אופציות קולינריות החל מסלי פיקניק, פודטראקים, אירוח ביתי, פופ אפים ועד מסעדות הפתוחות בחג הפסח וכמובן מקומות מומלצים לטיול. כל האינפורמציה קלה ונגישה במקום אחד - https://tourgolan.org.il/passover2022/

אתרי הלינה קיבלו קובץ וורד עם כל פעילויות התוכן המתקיימות בגולן בחג. הקובץ ישלח גם למזכירויות היישובים להפצה.

הפצת חומרים לתקשורת:

ריכוז הפעילויות בגולן הופץ ופורסם באתרי תיירות מובילים, עיתונים, בלוגים תיירותיים ונכסי המדיות החברתיות של אגף תיירות גולן. במהלך ימי החג נעלה לשידור במגוון תוכניות רדיו לספר על פעילויות פסח בגולן.