חוזרים לצעוד בטיילות הגולן

חוזרים לצעוד בטיילות הגולן

בעקבות החלטת ראש המועצה, כי החברה הכלכלית גולן תהיה אחראית על תחזוקת הטיילות, החל תהליך טיפול וחידוש הטיילות הגולן. הבחירה להעביר את הטיפול ליידי החכ"ל, נעשתה על מנת לייעל את העבודה, לחסוך משאבים ולעצב מחדש את הטיילות בהתאם לתנאי השטח, מזג האוויר והיכולות הכלכליות.
צוות גינון ותחזוקה של החכ"ל השקיע עבודה רבה בשיקום הטיילות. ספסלי הטיילת, זכו לשיפוץ ותיקון וחלקם אף הוחלפו בחדשים. מעבר הכביש שבין חיספין ורמת מגשימים שופץ-נצבע מחדש, הוסדר הניקוז ופתחי המעבר טופלו, כך שלא ייווצרו הצפות בחורף. כל ליקויי הבטיחות בטיילות תוקנו וטופלו. מקטע כפר חרוב עד אמפי גולן נסלל מחדש, לאחר התאמה לתוואי ואופי הקרקע, בעלות של 430,00 ₪. הסלילה החדשה תמנע את צניחת השביל והיווצרות הסדקים ותשמור על בטיחות הצועדים בו.
העשבייה הגבוהה רוססה ונעקרה. לאחר בחינת מצב הצמחייה והגיזום הנדרש, ולאחר התייעצות עם אנשי מקצוע, הוחלט לשתול צמחיה אזורית המתאימה לגולן, צורכת מעט מים וסובלת ממיעוט מזיקים. בעבר, הושקו הצמחים והעצים ע"י צנרת פלסטית, עם טפטפות. הנקרים הרסו חלקים נכבדים ממנה, אובדן המים ועלויות ההשקיה, היו גבוהות. כעת, עם שתילת הצמחייה והעצים המקומיים, ההשקיה תעשה ע"י עוקב מים שימוקם באזור, והצוות יעבור וישקה את הצמחייה, פעם בתקופה, בהתאם לצורך.
באזור הטיילית נפגעו עצים רבים ממחלה. רוב העצים טופלו ונמשיך בטיפול בהם והמיעוט שנפגע קשה, נעקר והוחלף.
הטיילות צורכות תחזוקה והצוות המטפל, משקיע זמן ומשאבים בעשייה. זו הזדמנות נהדרת להודות לו. צאו, טיילו, צעדו על מסלול הטיילות ותהינו מבריאות טובה וטבע גולני משובח! צילום: אילנית גת