יום עיון למטפלים לזכרה של מנוחה גפני

יום עיון למטפלים לזכרה של מנוחה גפני

השבוע, התקיים באולם המליאה יום העיון השנתי לאנשי מקצוע מהתחום הטיפולי. המפגש נפתח בברכה לבאים ובמספר מילים לזכרה של מנוחה. בשם המשפחה, ברך גל גפני, בנה של מנוחה והסגן שלי. הנושא הפעם היה ילדים להורים גרושים. זהו יום העיון העשירי שמארגן צוות אגף הייעוץ לזכרה של מנוחה גפני ז"ל, במסירות ובהתרגשות גדולה.
מנוחה עבדה כדרמה-תרפיסטית, באגף הייעוץ והטיפול, במועצה האזורית גולן, כמעט 20 שנה והייתה דמות משמעותית בו. היא טיפלה בעשרות ילדים והוריהם, במגוון מצוקות וקשיים והיוותה כתובת מקצועית ומבוקשת מאוד בתחום זה.
בבחירת הנושא השנה עומדים לנגד עינינו אותם הילדים שחיבקה ואלה שמאז, ועדיין, חווים על בשרם את השלכות הגירושין והם רבים סביבנו ובכל הגילאים. בחלק הראשון,  צפינו בהצגה: "ילדים גרושים", מאת המפיקה אורן חלפון. בהצגה, מופיעים ארבעה חבר'ה צעירים, כולם ילדים להורים גרושים, שמביאים את סיפורם בדרך יצירתית ואותנטית. בחלק השני, שמענו את הרצאתו של ד"ר דרור אורן, פסיכולוג חינוכי קליני, שדיבר על השלכות הגירושין על ילדים לטווח קצר וארוך. ימי העיון הללו, מאפשרים למטפלים ללמוד, להתמקצע, להעמיק ידע בתחומים שונים ולדייק את המושגים ובמקביל, לעשות זאת בדרך חווייתית.