זכרון בסלון-פותחים את הסלון שומעים את הזכרון

זכרון בסלון-פותחים את הסלון שומעים את הזכרון

"זיכרון בסלון" הנו יוזמה חברתית המאפשרת לציין את זיכרון השואה על ידי מפגש משמעותי, מכיל ורגיש בין עדויות של שורדי ושורדות שואה ולעתים, בני ובנות הדור השני ושלישי לבין תושבים בקהילה, בביתם של תושבים מן היישוב. הרעיון להביא קרוב אלינו את הזיכרונות, והעצמתם לסיפורי חיים, מאפשר מגע קרוב ובלתי אמצעי עם זכר השואה, מגע שמסייע בשמירת הזיכרון חי. זו השנה החמישית שאנו מקיימים סלוני "זיכרון בסלון" בגולן. היחידה להתנדבות באגף הייעוץ והטיפול במועצה האזורית גולן ועמותת "זיכרון בסלון" פועלות יחד על מנת לקיים יוזמה זו בגולן. היחידה להתנדבות הנה מרכז מתכלל ומקצועי לניהול ההתנדבות בגולן והיא שמה לה למטרה לשלב תכניות התנדבות שונות ומגוונות, ברמת התוכן של ההתנדבות ובדרך ההתנדבות. הפעלת התכנית של "זיכרון בסלון" נולדה מתוך הבנה כי יש בגולן נותני עדות - שוורדי שואה, דור שני ואנשי רוח, שרוצים לשמר את סיפור השואה.

 תכנית זו מספקת להם פלטפורמה לעשות זאת, בתפירת חליפה אישית, על פי הדרך שמתאימה להם. בכל סלון וסלון, הערב מתעצב באווירה שונה, שמתאימה לרוח הקהילה ומשקפת את מגוון האנשים שהתקבצו בסלון.
המבנה הבסיסי של הערב, כולל שלושה חלקים: הערב נפתח בעדות, לעתים של ניצול שואה/קרוב משפחה ולעתים, עדות כתובה, או מצולמת. החלק השני הוא שיח פתוח בין יושבי הסלון על חשיבות זיכרון השואה בהווה ובחברה שלנו. משם, הערב ממשיך לחלק השיתופי, בו האורחים מוזמנים לנגן, לשיר, לשתף בסיפור אישי, או כל פעילות אחרת שתאפשר ביטוי אישי יצירתי.
את התכנית מפעילות שתי רכזות הפועלות בהתנדבות - גילה פפר סק ומיכל יערי, שתיהן שימשו גם כמשפחות מארחות "זיכרון בסלון". אנו מחפשים בתים שמוכנים לפתוח את הסלון ולארח מפגשים. רוצים להוביל סלון /להתארח /לספר עדות?
מוזמנים להירשם באתר זיכרון בסלון : https://www.zikaronbasalon.com/
לפרטים ניתן לפנות טלפונית לרכזת התכנית, מיכל יערי: 052-8011246