משולחן סגן ראש המועצה

משולחן סגן ראש המועצה

השבוע והתקופה עומדים מבחינתי בסימן קטיף המנגו. לא משנה מה ואיפה אהיה, קטיף מנגו במשק תמיד יהיה המשימה שאין בילתה. וכך השבוע התחלתי כל יום בקטיף ומשם המשכתי לעבודות המשרד...

 

התחלנו את השבוע בישיבת ועד מנהל קידום נוער – גולן קצרין. לפני שנה קיבלנו החלטה משותפת להעביר את פעילות קידום נוער למרכז הקהילתי גולן. בישיבה סיכמנו את השנה בהיבטים החינוכיים התקציביים והתפעוליים ובהחלט ניתן לומר כי נעשתה השנה קפיצת מדרגה משמעותית בכלל ההיבטים, הרבה מאוד בזכות הליווי הצמוד של שרון פז מנהל מרכז קהילתי גולן. חשיבותו של קידום נוער עולה על חשיבותו של כל בי"ס אחר, מעצם היותו ההזדמנות האחרונה לנערים והנערות שם, ואנו גאים בהצלחות הרבות שיש למוסד הזה.


קיימנו השבוע ישיבת תקציב תשפ"ב עם רשת דרכא על בי"ס "דרכא נופי גולן". בישיבה הציגה סמנכ"לית הרשת את התכנון התקציבי לשנה הבאה לביה"ס  וקיימנו דיון על אופן וגודל ההשקעות של הרשת ושל הרשויות בביה"ס. הכניסה החלקה של רשת דרכא לביה"ס משמחת מאוד ומחזקת את המהלך שהובלנו, ואנו לא מתכוונים לרגע לוותר להם ולעצמנו במשימה שהגדרנו – לתת לילדי הגולן את החינוך הטוב ביותר, ולהנגיש להם את מקסימום ההזדמנויות והאפשרויות החינוכיות הקיימות שיכינו אותם לעולם המחר.


ישבנו חיים, שרון פז אגאי  ואני עם משרד הבטחון, האגף החברתי לסיכום עקרונות העבודה בפרויקט "בעקבות לוחמים". אנשי משרד הבטחון הפגינו נחישות משמחת מאוד להוציא ולקיים את הפרויקט המקסים הזה, על אף שלל המגבלות ואי הודאויות על העתיד. אין ספק כי עבורנו ועבור כלל השותפים מדובר בפרויקט דגל.


הנהלת מרכז קהילתי נפגשה השבוע  לפגישתה השוטפת, כשעל הפרק היו שני דיונים מאוד משמעותיים: שינוי ארגוני מחלקת ילדים ונוער, והצגת מרכז צעירים ודיון על מטרותיו והחזון להמשך.


מחלקת ילדים ונוער נמצאת בדיוני עומק על מודל העבודה מול התנועה ומול הישובים מזה מספר חודשים, בתהליך שהחל בשיח שיתוף עם מנהלי הקהילות ומנהלי החינוך. לשמחתי הגדולה השינוי שאושר אתמול מהווה צעד גדול מאוד ומשמעותי (גם אם לא האחרון...) בדרך להחזרת מקומה הראוי של תנועת הנוער בחיי הישובים. בשבועות הקרובים תעבור מחלקת ילדים ונוער בישובים ותציג את המודל המפורט. ישר כוח לירון ולשרון.


וברקע, במקביל להכל, אנו עוקבים בדאגה ומקרוב אחר קורות ונפתולי הרפורמה בחקלאות. בהפגנה ביום ראשון הצגנו נציגות מכובדת מהגולן (כולל 4 נציגים ממשק אורטל!), ולאחר מה שהיה נראה כעובדה גמורה עם העברת הסעיף בממשלה בחוק ההסדרים התבשרנו השבוע על הסכמה כי התקדמות הרפורמה לאישור בכנסת תהיה רק מול הסכמות עם הארגונים ההתיישבותיים. במידה שכך יהיה יש סיכוי שנצא מנצחים ומורווחים – גם עם רפורמה שכולנו מרגישים שנדרשת, וגם עם סיכונים מגודרים כך שתחושתינו כי הרפורמה מסכנת את ההתיישבות תבוא לכדי רגיעה.

 

צילום אוהד עומסי