עדכוני קורונה

עדכוני קורונה

בגולן כעת 52 מאומתים לקורונה. ביום חמישי שעבר היו 36 בלבד! 44% עלייה! מדובר במגמת עלייה מדאיגה בשבוע אחד.
 
אומנם בחלק מהמקרים מדובר בבית אב שלם שכולו מאומת, אך בהסתכלות קדימה, לקראת פתיחת שנת הלימודים וסיום החופש הגדול ברור לכולנו כי המספרים חייבים לרדת. אנו רוצים לפתוח את השנה כאשר מספר המאומתים נמוך ככל הניתן ויחד חייבים להתגייס למטרה הזו.

התפלגות הגילאים בשנים:
0-5       5
6-11     15
12-18   10
19-30   4
31-40   10
41-50   7
50+      1

מתוך החיובים רק 7 מחוסנים ויתר החיוביים הם 45 שאינם מחוסנים-זו החרפה במגמה מהשבוע שעבר. כלומר מרבית החיובים אינם מחוסנים. גם בתחום גורמי ההדבקה אנו רואים שינוי ויש יותר הדבקות ממקור שאינו ידוע, וגם יותר חולים עם תסמינים. 
בתחום ההנחיות, השינויים מתרחשים כל העת. התו הירוק שב לחיינו והורחב וגם התו השמח. החל מבצע מתן חיסון שלישי.
אני יודע שזה מבלבל אך אנו חייבים לשמור על בריאותינו ועל בריאות הסובבים אותנו. 
להוריד את רמת התחלואה ולפתוח את שנת הלימודים כסדרה.
 
מספר נקודות חשובות:
הבסיס החשוב ביותר הוא עטית מסכה! היום עוטים מסכה בכל חלל סגור, בחללים פתוחים בכל סוג של התקהלות-גדולה וקטנה כמו מפגש חברים, אספת מזכירות על הדשא, ברית/ה בחצר ועוד.
• מבקש כי תשתדלו להקפיד על ריחוק חברתי, הימנעו מהתקהלויות ואל תלחצו ידיים או תחבקו את מי שאינו מחוג המשפחה הקרובה.
• השבים מחו"ל מתבקשים לעבוד מהבית 5 ימים, גם אם תוצאת הבדיקה שנעשתה בנחיתה בארץ, שלילית-כי ראינו שיש מי שחזר ולאחר היום הרביעי או חמישי, נמצא חיובי והיו לו תסמינים. כך מתנהג נגיף הדלתא ולכן יש להקפיד שבעתיים.
• אני מבקש ממי מכם הנדרש לבידוד, אנא קיימו אותו כראוי. הקפידו ושהו בנפרד מיתר בני המשפחה. שימרו עליהם ויחד נשמור על כולנו. מבוגרים מחוסנים אשר בביתם ילדים מתחת לגיל 12 מאומתים נדרשים לשהות יחד עימם בבידוד בהתאם להנחיות המעודכנות. היו לנו מס' מקרים בהם הורה מחוסן טיפל בילדו/תו החיוביים, נדבק ואף הדביק אחרים מחוץ למשק הבית שלו. האחריות לבריאות האחרים בידיים שלנו, באירועים מסוג זה.
• בנוסף אבקש כי אם אתם חשים חום, צינון, כאבי גרון או תסמיני מחלה אחרים, גם אם אתם מחוסנים, גשו להיבדק והישארו מבודדים עד קבלת התשובות.
• למעוניינים, ניתן להתחסן בקופות החולים. מומלץ לפנות לקופה ולברר מועדי חיסון והאם יש צורך בקביעת תור.

 
התנהלות בבניין המועצה-בשל הנחיות הקורונה:
כל המגיעים לבניין-עובדים ומבקרים, נדרשים לעטות מסכה. עובד הנמצא לבד בחדרו אינו נדרש לעטות מסכה בעת השהות בחדר.
אין קבלת קהל במבנה המועצה (פרט לרווחה והתפתחות הילד אשר נכנסים בכניסה נפרדת ישירות לאגף ייעוץ וטיפול). במקרים חריגים יש לפנות במייל/טלפון לאגף הרלוונטי, עם בקשה להגעה, ותענו בהתאם לצורך. 
• בהתאם להנחיות הממשלה, אנו נערכים למעבר לעבודה במתכונת 50%. משמעו כי מחצית מהעובדים יעבדו מבניין המועצה ומחצית מחוץ לבניין בהתאם לאופי התפקיד.
• בכניסה לבניין מוצב שומר שבודק את הנכנסים-מסכה והזמנת האדם לבניין. בבניין יוצב שילוט אודות הנהלים.
• אנו פועלים להעביר את מרבית הפגישות לביצוע באמצעות תוכנת הזום.