מה נעשה בתחום הוותיקים בתקופה האחרונה?

מה נעשה בתחום הוותיקים בתקופה האחרונה?

בתקופה האחרונה היו פעילויות רבות ביניהן מסע של תבונה במדבר, 3 מחזורים מלאים לנופש בירושלים, נופשון בגליל המערבי, סיורים וטיולים כמעט כל שבוע, חוגי ספורט וקתדרה שחזרה להיפגש שוב בצפון ובדרום. השבוע קינחנו את המפגש האחרון של הקתדרה במופע מוזיקלי של ד"ר תמיר הוד במרכז הקהילתי בחיספין.
 
כעת אנחנו עובדים במרץ על שנת הפעילות הבאה, בחירת התכנים, הכנת פרסומים ובקרוב תחילת רישום בכל המסגרות של המחלקה.

בשבועות הקרובים ישלחו הפרסומים של כל אחת מהתוכניות: שביל ותיק, שביל ישראל, קתדרה צפון, דרום ומעלות ועוד הפתעות רבות.

בימים אלו אנו נכנסים לשיפוץ של מבנה בחיספין אשר עתיד לשרת את וותיקי האשכול. אנו מאמינים כי לאחר החגים נוכל להתחיל להצטייד ולהפעיל את המבנה. המבנה ייתן מענה למספר פלטפורמות אזוריות כגון מרכז לליווי פורשים, קתדרה לאשכול ותכנים נוספים, בהתאם לצרכים המגיעים מהשטח.

בחודשים הקרובים, נקבל מבנה בצומת ווסאט לטובת פעילות הוותיקים באשכול הצפוני. המבנה יעבור שיפוץ והתאמה לפעילות הקיימת והמתוכננת לרווחתם של ותיקי האזור. לקראת ינואר 2022 אנו מקווים להעביר את הפעילות של המחלקה בצפון למבנה זה.

במישור האירגוני, לפני כשלוש שנים, במסגרת תוכנית אב בנושא דיור, נשמעה אמירה של הציבור הוותיק בגולן : "הקהילה שלי היא הדיור המוגן שלי". אמירה זו כוללת בתוכה אחריות רבה של הקהילה המקומית והאזורית. בשנים האחרונות המחלקה מקדמת שיח בישובים אל מול ההנהגות וועדות הוותיקים, לקידום הגדרת בעל תפקיד "רכז ותיקים" יישובי.

במקביל אנו עובדים על פיתוח מודל כלכלי לתוכנית זו.
כאמור אנו מנסים לשמור על שיגרה, לצד פיתוח מתמשך של שירותים ומענים, אין ספק שהעובדה שהקורונה נוכחת כל הזמן ברקע לא מסייעת.

אנו מצטרפים לבקשתו של חיים, ללכת ולהתחסן כדי שנוכל לחזור לשגרה ולהוציא לפועל את כל התוכניות הנפלאות שאנחנו מכינים לשנה הקרובה.

מוזמנים להישאר מעודכנים ולהצטרף לקבוצת הווטסאפ של מחלקת ותיקים:
https://chat.whatsapp.com/F8d8XrMcud32Okj1trFXay