חברים שהלכו לעולמם

חברים שהלכו לעולמם

חיים אוחיון-מהיישוב כנף
 
ערן רובנשטיין-מהיישוב אל רום
 
יהודית בן יהודה-מהיישוב בני יהודה
 
-  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 
 
 
חיים אוחיון-מהיישוב כנף
כתבו עליו חבריו מכנף
חיים חבר יקר,
היכרות של 40 שנה שבאה לסיומה העצוב.
יש מיתוס כזה בכנף, שהמושב הוקם על ידי חבורת יוצאי חיל הים, אולי כי היינו שמונה חבר'ה, מהם, חמישה (!) שהגענו מאותה ספינה.
עד ימיך האחרונים חזרת על המשפט – "מעולם לא נוצח עם ששלט בים" וקיווינו, כל כך קיווינו, שהקרבה שלך אל הים במהלך אשפוזך תעזור לך להחלים ולשוב לחיים הענפים ומלאי העשייה, החזון וההגשמה שחיית.
לאחר שחרורך מהספינה הספקת לעבוד קצת כחשמלאי בתל מונד, עיר הולדתך, עד שהשמועה על הגרעין המתגבש להקמת מושב חדש הגיעה לאוזניך. הבנת שיש כאן הזדמנות למשהו ראשוני ומיוחד, הייתי אומר אפילו היסטורי.
ולא ידעת שפרט לדרך חיים חדשה תמצא בגרעין גם את אהבת חייך, את תרצה.
כושר המנהיגות שלך, הראייה למרחוק והנחישות הבלתי מתפשרת שלך באו לידי ביטוי בזמן התהוות הגרעין והיית אתה זה שהגעת לפני כולם למושבוץ שבאליעד ולבדך התחלת להזיז הרים כדי להכשיר את המקום בעזרת הגופים השונים.
ראית עצמך כחלוץ החדש, הראית לכולם מהי התמדה ומהי קביעת עובדות בשטח. האמנת בתנועה ובהתקדמות, בליצור בעצמנו ולעצמנו את העתיד שלנו, לגייס אמצעי ייצור ולהקים את יישוב הקבע.
במופע בטקס העלייה לקרקע, שהשתתפת בו בשירה (אלא מה?) ובמשחק, אמרת את המשפט, שנראה לנו אז כבדיחה (בכל זאת היינו בשנות העשרים לחיינו): "החבר'ה האלו עוד יקנו את הלונה גל". צחוק צחוק, כעבור כמה וכמה שנים אכן קנינו את הלונה-גל, שיחד עם חוף דוגית הפך לדוגל. היית שותף פעיל בקנייתו ולאחרונה, ממש לפני שנכנסת לתהליך הרפואי, עסקת גם במכירתו.
עם השנים התרחבו עיסוקיך ועסקיך וכנף תמיד הייתה עבורך מקור לגאווה.
אתה האחראי לכך שכל חברי המושב הפכו לאוהדי כדורסל מושבעים...

חיים חבר יקר,
יחסרו לנו חגיגות שבועות עם השירה בציבור ו"זוהי יפו ילדה זוהי יפו". תחסר לנו הרוח שלך, שתמיד תורגמה לפסים מעשיים. אנחנו מחבקים את תרצה, את גל ורועי והנכדים, את מיכל ויבגני ואת דניאל ונמשיך לחבק ולדאוג להם כל העת.
יהיה זכרך ברוך.
החברים לדרך מכנף

ערן רובנשטיין-מהיישוב אל רום
כתבו עליו חברי אל רום
ביום שישי האחרון, הלך לעולמו באופן פתאומי, חבר קיבוץ אל רום, ערן (רובי) רובינשטיין. בן 45 היה במותו. רובי נפטר בפתאומיות מדום לב נשימתי. רובי היה חי ביישוב 22 שנה והיה נשוי לשירי ואב חורג לאריאל החייל. רובי היה התגלמות הטוב. איש עם לב גדול ונתינה. בשנים האחרונות עבד באפריקה בתחום המים. בתקופת הקורונה עבד בחברה שהתקינה פנלים סולריים והיה המנהל התפעול של פרויקט איילון. היישוב הוכה בהלם ותדהמה עם לכתו. יהי זכרו ברוך.

יהודית בן יהודה-מהיישוב בני יהודה
השבוע הלכה לעולמה יהודית בן יהודה מוותיקי ומדור מייסדי בני יהודה.
כתבה עליה חברתה הטובה מירי ענבל.
הודית יקרה ואהובה אפריים יקר
משה אביטל סיגל וירון משפחה אהובה וחברים יקרים.
הלילה נפרדת מאיתנו חברה יקרה ומסורה אמא נפלאה אשת חינוך רגישה ונאמנה.
יהודית שלנו עבדת בגנים רבים בדרום הגולן תמיד התייחסת לילדים שטיפלת בהם במלוא האהבה והמסירות. הרגשת שאלה הם ילדייך האהובים.

תמיד חשבת מהי הדרך הנכונה והטובה ביותר לטפל בהם ולעזור להם. יהודית יקרה את ואפריים בן זוגך המסור והנאמן גידלתם ילדים מקסימים .
בעלי ערכים ,חרוצים ישרים, אוהבי אדם ומשרתי המדינה .
היום אנו נפרדים ממך באהבה רבה.
תהא מנוחתך שלווה ורגועה. שלחי אהבה ועזרה לעם ישראל שזקוק לזה כל כך.
אוהבים וכבר מתגעגעים
החברים

יהיה זכרם ברוך