הצבת הטנק של כוח טייגר

הצבת הטנק של כוח טייגר

"כוח טייגר" הוא כינויה של פלוגת טנקים מגדוד 82, חטיבה 7, בפיקודו של סרן מאיר זמיר שלחמה במלחמת יום הכיפורים. הפלוגה הייתה אחראית להשמדת כ-30-40 טנקים סוריים באחד מקרבותיה, ובכך סייעה לבלימת הטנקים של חטיבה 43 המשוריינת הסורית, שניסתה לפרוץ מדרום לקוניטרה באגפו הדרומי ביותר של חטיבה 7.
 
את המלחמה סיים הכוח מבלי שאיבד חייל או טנק. אין לדבר אח ורע בכל העולם. כאשר צוות טייגר פנה אל וועדת ההנצחה של המועצה, בראשותו של גלעד הילמן, וביקש להקים אתר הנצחה, הופתענו כי אין את מי להנציח. כולם בחיים. לאחר ששמענו את הסיפור המופלא של הצוות, את העובדה כי לא רק שכולם לחמו בגבורה ושרדו, הבנו כי אין סיפורים כאלו ברמה העולמית ותפקיד הוועדה הוא לא רק להנציח את הנופלים, אילה גם לספר את סיפורי המורשת של החיים. כך גם שונה שמה של הוועדה שהפכה לוועדת הנצחה ומורשת.
 
יחד עם כוח טייגר, פנינו לגופים שאחראים על המקום בו ביקשו להציב את הטנק-לרשות שמורות הטבע והגנים, לקק"ל, לבוקרים באזור ולעוד אנשים טובים שכולם רצו לעזור. בסיום התהליך מוקם הטנק כ-1 ק"מ צפונית לאלוני הבשן-מקום בו נלחמו. הצוות מבקש להקים שם אמפי ומרכז מבקרים שיספר את סיפורו המופלא של הצוות. הצוות גם לקח על עצמו את התחזוקה וטיפול באתר. ממליץ לכם לסוע, לראות ולהקשיב לסיפורו של כוח טייגר!