תושבים יקרים,

תושבים יקרים,

ב72 השעות האחרונות הכפלנו את כמות המאומתים ביישובי הגולן! "קפצנו" מ27 מאומתים ל54 מאומתים! מניתוח הנתונים עולה כי מתוך 54 מאומתים 26 נמצאים בטווח הגילאים 0-18 שנים כלומר כ-50% מכלל המאומתים.
25 מאומתים נוספים עד גיל 40 ושלושה נוספים מגיל 41 ומעלה. ממוצע ההתחסנות מגיל 16 עד גיל 40 עומד על כ 30% בסה"כ-נמוך יחסית לממוצע הארצי ונמוך בכלל!
 
הנתונים בעייתיים, בעיקר על רקע פתיחת מערכת החינוך היום. התחלואה מתמקדת בגילאים הצעירים. אחוז גבוה מן המאומתים הצעירים, 73% (19 מתוך 26) הם בני 0-10 שנים, הגילאים להם נפתחה היום מערכת החינוך. דבר המעלה חשש לפגיעה בתפקוד מערכת החינוך שאך נפתחה וזליגת התחלואה ממנה החוצה אל היישובים.

בסבבים קודמים, ללא החיסון, פיזור התחלואה על פני קבוצות הגיל היה שונה מאוד-יותר חולים מבוגרים, וכעת אנו רואים בצורה מוחשית את השפעת החיסונים.

הנתונים הללו מדגישים את חשיבות החיסון. קבוצות הגיל המבוגרות שהיו את כמות החולים העיקרית בעבר, כעת מחוסנות ולכן אין בהן כמעט תחלואה. לעומתן, התחלואה מתרכזת בקבוצות גיל שאינן מתחסנות או ששיעור ההתחסנות בהן נמוך.
 
חברים, המספרים מדברים!
כאשר יש יותר מחוסנים, יש פחות מאומתים! המאומתים שלנו צעירים כי הבוגרים יותר מחוסנים! לכו להתחסן-אין דרך אחרת לשמור על הבריאות, לחזור לשגרת החיים. מתחסנים-לא מתלבטים! חוזרים לשגרת החיים!