משולחן ראש המועצה

משולחן ראש המועצה

 
בדומה למה שקורה ברחבי הארץ גם בגולן השבוע החולף התאפיין בירידה ובעלייה בקצב התחלואה.
צילם עופר מגד
 
כך קורה גם ברשויות השכנות. הגל הזה מתנהג שונה מקודמיו. אם בגל הראשון היו בגולן 85 מחלימים ובגל השני 187 מחלימים, בגל השלישי יש עד כה כמעט 400 מחלימים והמספר הולך וגדל. נכון להיום בגולן 43 מאומתים פעילים וכ- 200 מבודדים עם שיעור חיוביים בבדיקות של 3.3% (לעומת 2.7% בשבוע שעבר). קצב הגידול "ה-"R עומד על 0.9 השבוע לעומת 0.7 בשבוע שעבר.

אם הייתם חולים ואף אם התחסנתם במנה אחת או שתיים, אין 100% הגנה. כבר היו לנו כאן אירועים של הדבקה חוזרת. חייבים להמשיך לעטות מסכה (זה החוק!) על מנת להיות מוגנים, חייבים להמשיך ולהקפיד על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלויות-ויותר מהכל, חייבים להתחסן.

חיסונים
מתחסנים וחוזרים לחיים-זו לא רק סיסמה. כיום מדובר על פרמטר נוסף שיכנס לשקלול ציון הרמזור-נתוני ההתחסנות ביישובים-כלומר, יישוב או רשות עם שיעור התחסנות גבוה תקבל ציון טוב יותר ותוכל להחזיר, ככל הנראה, את הפעילויות, מוקדם יותר! זו הדרך להחזיר את שגרת החיים לגולן. זו הדרך להילחם בתחלואה הקשה שמביאות המוטציות של הנגיף. המחקרים האחרונים לצד הזמן שחלף מראים, כי החיסון בטוח וגם אם אדם שהתחסן חלה, אנו רואים כי המחלה קלה מאוד-ולכן חייבים להתחסן! אנו חייבים להחזיר את קול צהלות הילדים אל גני הילדים ריקים, את תקתוק הקופות הרושמות בחנויות, את צלצלי המוזיקה אל מקומות בהן נערכות הופעות ושקשוק הצלחות והסכו"ם אל אתרי הבילוי!

דרכון ירוק, פתיחה מדורגת של המסחר, הימנעות מבידוד, הן רק חלק מהסיבות להתחסנות. החלק החשוב הוא השמירה על הבריאות של כולנו והחזרה לשגרה. רק כך נצליח!

החל מהיום יום ה' 04.02.21 מאפשר משרד הבריאות לבני 16 ומעלה להתחסן כנגד קורונה. ישנה עלייה בכמות המתחסנים אך היא לא מספקת. התוצאות הנוספות של אי ההתחסנות היא צמצום שעות פעילות מתחם החיסונים בקצרין וזריקת כמויות של חיסונים לפח. מהר מאוד נמצא עצמנו ללא המתחם הזה, והתושבים יאלצו לסוע רחוק יותר על מנת לקבל חיסון. בואו נסיים את המבצע כאן בגולן.

לכו להתחסן ונחזור לשגרה! מידע על פעילות המתחם תמצאו בדף הפייסבוק של המועצה.

 
מתחמי בדיקות בגולן
בימים ראשון בשבוע הבא, 07.02.21, יתקיים מתחם בדיקות במתכונת דרייב אין בצנובר בשעות 12:00-19:00. המתחם פתוח לכולם ללא צורך בהפניה. יש להגיע עם תעודה מזהה. אין צורך בשהייה בבידוד עד לקבלת התוצאות (פרט למבודדים/בעלי תסמינים/מבצעי בדיקה חוזרת). המתחם מתאים גם למבודדים המבקשים להיבדק כחלק מהליך קיצור הבידוד.

ככל הנראה יתקיים יום בדיקות נוסף-עקבו אחר הפרסומים בדף המועצה בפייסבוק ומידע היוצא אילכם באמצעות היישובים.