תושבים יקרים,

תושבים יקרים,

בימים האחרונים אנו רואים ירידה בכמות החולים בגולן. הירידה נובעת מקצב ההחלמה של המאומתים ולא מהעובדה שאין מאומתים חדשים. יש מאומתים חדשים.
 
יש הדבקות-בחינוך המיוחד, בקרב העובדים במסגרות החלופיות בהם נמצאים ילדי העובדים החיוניים, בתוך המשפחה, בצבא, בעבודה ועוד. כן, כרגע מערכת החינוך סגורה ואנו בסגר ויש האטה בעלייה בכמות המאומתים. זו מגמה טובה אך היא לא מתקדמת בקצב שאותו אנו היינו רוצים לראות. היינו אמורים לעמוד במצב בו אין כמעט חולים חדשים אך כל יום מתגלים 7 או 8 מאומתים חדשים.
נכון להיום בגולן 69 מאומתים ו 381 מבודדים עם שיעור חיוביים בבדיקות של 5.6%

חלוקה ליישובים:
מאומת 1 – אבני איתן, אלוני הבשן, אל-רום, אפיק, בני יהודה, מעלה גמלא, נאות גולן, נטור, קלע
2 מאומתים – מיצר, יונתן
3 מאומתים – גבעת יואב, מבוא חמה, קשת, קידמת צבי, רמת מגשימים
4 מאומתים – כפר חרוב, מרום גולן
5 מאומתים - רמות
6 מאומתים - חיספין
9 מאומתים - אורטל
13 מאומתים - נוב

זו אומנם ירידה אך הפעם התחלואה משתנה: אנו רואים יישובים חדשים-בהם לא הייתה תחלואה, מצטרפים למעגל. חתך הגילאים השתנה וכעת כל הגילאים מעורבים-תינוק בן חודש וחצי, ילדי גנים ובתי ספר, מבוגרים ובני הגיל השלישי.
אנו רואים שיש הדבקה מיישוב ליישוב, בין משפחה למשפחה ובנוסף אנו רואים כי קצב ההתפתחות אינו אחיד-לעיתים ההדבקה מהירה מאוד ולעיתים התוצאה מתגלה ביום ה9 כחלק מבדיקות קיצור הבידוד. בדר"כ מאומת ראשון ביישוב יהיה סימן לבאות ויישובים הופכים כתומים ואדומים תוך 48 עד 72 שעות.

בקיצור-זה עוד לא מאחורינו. זה פה ואנחנו חייבים להיזהר. אנחנו חייבים לשמור על הכללים. אנו חייבים להקפיד על קלה כחמורה. להישאר בבית ובקרב המשפחה הגרעינית ככל הניתן. כשיוצאים, לצרכים חיוניים-עבודה, קניות טיפול רפואי וכו', הישארו עם מסכה כל הזמן. הימנעו ממקומות סגורים בהם אנשים רבים ושימרו על מרחק. הישארו בקרב המשפחה הגרעינית בלבד. זו הדרך. המטרה היא לצאת מהסגר כאזור ללא מגבלות-אזור ירוק ובריא!