תושבים יקרים,

תושבים יקרים,

שנת 2020 מסתיימת הלילה. לצערנו, הקורונה שהייתה מנת חלקינו בשנה הזו, טרם נעלמה מהעולם. יש תקוה, יש חיסונים וישראל מובילה בשיעור ההתחסנות. יחד עם זאת, הגל השלישי מכה בעוצמה רבה בגולן.
 
כרגע בגולן 65 חולים וכמעט 1000 מבודדים, בהתאם לדיווח משרד הבריאות. השבוע היו קשיים ועיכובים רבים בקבלת תוצאות בדיקות. טרם הגיעו כל התוצאות של מי שנבדק ביום א' וביום ב'. שיעור החיוביים בשבוע שעבר (מתוך סה"כ הבדיקות של תושבי הגולן בלבד) עמד על כ-3%. זה שיעור גבוה אשר מראה האצה בקצב ההדבקה.
פיזור החולים ביישובים:
אודם-5, אלוני הבשן-1, אניעם-2, גבעת יואב-2, חד נס-4, חיספין-20, יונתן-3, מעלה גמלא-1, נוב-8, נטור-3, קלע-4, קשת-6 ורמות-6.

שימו לב, במידה וחליתם חשוב לקבל אישור החלמה מהרופא ולדאוג כי הרופא יעדכן את סטטוס המחלים בתיק הרפואי. אדם שהסטטוס שלו לא מעודכן ויוצא מהבית בעצם מפר בידוד ועלול לקבל קנס ללא סיבה.

כמות המבודדים הגדולה נובעת מאירועי חשיפה לחולים במערכת החינוך, הן בקרב בצוות המלמד והן בקרב התלמידים. השבוע נסגרו 4 גנים ו-13 כיתות, בבתי הספר והישיבות. בית ספר גולן כולו, עבר ללמידה מרחוק בשל שיעור תחלואה גבוה בהנחיית משרד החינוך ובמוצאי השבת תתקיים הערכת מצב לגבי הלימודים בימים א'-ג' בשבוע הבא. גם הישיבה באלוני הבשן פוזרה זמנית. הצוות והתלמידים יעברו בדיקות קורונה ויוחלט על מועד החזרה ללימודים.

ברור לנו, שהיקף הבידודים הגדול, קשה לעיתים אף מהתחלואה עצמה. ילד/ה צעירים שצריכים להיות בבידוד משמעם שלפחות אחד מההורים נשאר אתו בבית ולעיתים אף כל בני הבית. לכן כל כך חשוב להקפיד על הכללים, ולנסות ולמזער חשיפות. יחד עם זאת, במערכת החינוך בחורף הגולני הדבר לא קל. הילדים נמצאים יחד בכיתות שעות רבות, נוסעים בהסעה ולעיתים נפגשים בשעות שלאחר הלימודים. צוות מוסדות החינוך עושה כל מאמץ להישמע לכללים, אך המגיעים למערכת עשויים להיחשף בשל התנאים שציינו.