משולחן ראש המועצה

משולחן ראש המועצה

 
שגרה?
הגנים חזרו לפעילות וכך גם ילדי כיתות א'-ו', י'-י"ב ובשבוע הבא ישובו גם ילדי כיתות ז'-ט'.  רבים מבין תושבי הגולן שבו לעבודתם, התיירות מתארגנת מחדש ואנו רואים התאוששות בפעילות. אז זהו? הקורונה מאחורינו? אז זהו, שלא.
 
אנו ממש בתחילתו של גל שלישי. ישנה עלייה ארצית בתחלואה וכך גם ברשויות שסביבנו. בגולן 4 חולים שנוספו בשבוע האחרון. הם נדבקו במקום העבודה, במילואים או בשרות הצבאי. 
 
גם חזרתם לפעילות של מוסדות החינוך מגבירה חשיפה למחלה. אתמול בערב טיפלנו באירוע חשיפה לקורונה במושב שעל. מטפלת במעון, תושבת בוקעתא, זוהתה כחיובית לקורונה. כיתת התינוקייה והפעוטות נכנסה לבידוד וכך גם כל צוות המעון. הבוקר עסקנו באירוע חשיפה בבית הספר גולן. אילו רק חלק מהדוגמאות של חזרת אירועי החשיפה לקורונה.

היכולת שלנו לשמר את שגרת החיים שלנו תלויה בנו. באחריות האישית שלנו, בשמירה על 3 כללים פשוטים ממ"ש תציל חיים!
מסכה-חובת חבישת מסכה חלה על כל אדם מעל גיל 7 (ומעל גיל 6 בהסעות)
מרחק
שמירה על היגיינה.

אם מרגישים תסמינים, נשארים בבית, נכנסים לבידוד ונבדקים במתחם מתאים-במתחם דרייב אין. מבודדים/נבדקים עם תוצאה גבולית/אנשים עם תסמינים יכולים לגשת להיבדק במתחמי דרייב אין בלבד. אין צורך בהפניה. יש להגיע עם תעודה מזהה ומסכה.

יש להימנע מהתקהלויות, משהות במקומות הומים ובעיקר לצאת מהשאננות. התחושה הזו ש"לי זה לא יקרה" אינה נכונה. זה יכול לקרות לכל אחד. במקומות העבודה, בקניות, במקומות הבילוי המותרים וכו' ולכן אנו חייבים להיות ממוקדים. אנו חייבים להיות אחראיים על עצמנו, כלפי המשפחה, החברים והקהילה.

יחד, בשותפות ואחריות נצליח לשמור על הגולן ירוק.