מחלקת ותיקים

מחלקת ותיקים
 
אחרי תקופה ארוכה של שידורי קתדרה בזום, ומאחר ובשל הנחיות הקורונה לא ניתן היה לקיים את "יום הבריאות" המשלב פעילות של יחידת הבריאות במועצה, המרכז הרפואי פדה פוריה, קופת חולים כללית והאגודה למלחמה בסרטן, יצרנו רצועה של הרצאות בריאות.
 
הרצאה ראשונה התקיימה השבוע עם ד"ר חוראני, ועסקה בשבץ מוחי-כל דקה קובעת!
ההרצאה נתנה כלים יישומיים לשומעים, הסבירה משמעויות של אופן הפעילות כשיש חשש לשבץ מוחי ואפשרה לשאול שאלות בנושא. ההבנה שישנם שירותים בקהילה שאנשים לא מכירים ולא מודעים אליהם, הביאה אותנו ליצור את המפגשים האלה. לשמחתנו הצטרפו לשידור למעלה מ-70 איש.

סדרת המפגשים תצטרף לפעילות הקתדרה בזום במשך שבעת החודשים החולפים-כולל בתקופות הסגר, בהם הקפדנו על חמישה ימי הרצאות מגוונת בשבוע.
היה רצון עז לשוב אל מפגשי קתדרה פרונטליים אך לצערנו בשל ההנחיות ומצב התחלואה נחל את הסמסטר בזום. בימי ב' בבוקר ואחה"צ מתקיימות הרצאות.
הרצאה נוספת תתקיים בימי ד' אחה"צ.

כאמור בתקופה הקרובה יתקיימו הרצאות בשיתוף יחידת הבריאות. במקביל תקופת הקורונה הכניסה אותנו להאצה של פיתוח שירותים לקהילות בתחומים השונים. אנו רואים חשיבות לבנות תשתית שירותים פנים ישובים לטובת הוותיקים, ומקווים שבתקופה הקרובה נוכל להתחיל להציג תוכניות יישומיות בנושא.

 

טיולים


רגע לפני הסגר האחרון הצלחנו להוציא 70 איש לטיול במסגרת תוכנית "שביל ותיק", תוכנית הטיולים השנתית של המחלקה בשיתוף הרט"ג זו כבר השנה הרביעית. טיול הבא יתקיים ביום ד' 28.10 עוד ניתן להירשם. את תוכנית שבילסט ותיק -צועדים את שביל ישראל לא הספקנו לפתוח לפני החגים, אך ביום שישי הקרוב, יתקיים הטיול הראשון.