תושבים יקרים שלום רב,

תושבים יקרים שלום רב,

ימים לא פשוטים עוברים על מדינת ישראל, בליבם של עשרת ימי תשובה. גם אצלנו בגולן התקופה הזו נותנת את אותותיה ומספר החולים עולה מיום ליום.
כאשר כתבתי לכם בערב ראש השנה והערכתי כי לאחר החג נעמוד על 50-70 חולים היו רבים שהרימו גבה. קיוויתי שאני טועה. לצערי התבדיתי. אכן בצאת החג עמדנו על 63 חולים מאומתים. חרף העובדה כי יש מי שהחלים בימים אלו, יש גם רבים שהפכו לחיובים לנגיף הקורונה, ליתר דיוק אנו עומדים כעת על 82 חולים בעת כתיבת שורות אלו. החולים נמצאים בטווח גילאים רחב מגיל שנה ועד שבעים, ילדי כיתה א' וילדי י"ב, מהקיבוץ, מהיישוב הקהילתי ומהמושב, דתיים וחילונים-כל המגוון הגולני שלנו. והמגוון הזה רק מראה לנו שהקורונה פוגעת בכולם, אין הפליות. יש לנו יישובים שכ-60% מהתושבים בהם מבודדים. זהו מצב בלתי נתפס... חייבים לקחת אחריות קהילתית, לשמור על הבידוד, להקפיד על הסגר, להחליט שנותנים "פוש"-נותנים מאמץ ומתאפקים. לא מסתובבים כשלא חייבים, לא נוסעים, נשארים בבית.
 
 
וחשוב לא פחות, אם אתם סובלים מתסמינים דמויי קורונה, אם נבדקתם ואתם ממתינים לתשובה, הישארו בבית, בבידוד, המתינו לתשובה. יציאה מהבית לאחר בדיקת קורונה היא הפרת בידוד ועשויה לגרור קנס. יציאה מהבית כאשר ישנים תסמינים מסכנת את כל מי שפוגש בכם, כאשר מצבכם עדיין לא ברור. בקצב ההדבקה שלנו, חייבים לשמור על הכללים.
אל תגידו לא ידעתי, לא שמעתי.

 
זה הזמן להגן יחד על עצמנו, על הקהילה, על הגולן.