תושבים יקרים שלום רב,

תושבים יקרים שלום רב,

אנא קראו עד הסוף, מחכה שם משהוא מתוק ומפתיע....
 
אתמול כתבתי לכם כי אנו מחליטים להחמיר את ההנחיות ולפעול בהתאם להנחיות יישוב/מועצה אדומה. ההחלטה לא התקבלה בקלות דעת!
אנו עומדים כיום על 32 חולים ומעל 500 מבודדים. ההנחה היא כי במצב הקיים עד יום שני, אחרי החג, נעבור את ה-50-70 חולים מאומתים עם חזרת תוצאות הבדיקות שנעשו היום בצנובר.
 
הידיעה כי ההדבקה שתתרחש במהלך החג בפרט ובסגר בכלל, תשפיע על התקופה של בעוד שבועיים, היא זו שמניעה אותנו לפעול. המפגשים הרחבים ביישובים, בבתי הכנסת ובארוחת החג עלולים ליצור מצב בו העלייה בכמות החולים תורגש רק בעוד כשבועיים, בזמן שיצטרכו להחליט מה צבעי היישובים לקראת הפעלתה החוזרת של תוכנית הרמזור. לקראת חג הסוכות, תקופה בה נרצה שהתיירות תחזור לפעול, העסקים, בתי הספר והחיים בכלל.

אפשר להתמודד עם האתגר בשני אופנים:
אפשרות אחת היא להגיע ל"צבע אדום" ואז לעשות הכל על מנת לרדת ברמת התחלואה וזה קשה. קשה מאוד. אפשרות שניה, היא למנוע את העלייה הצפויה מראש.
כל הפעולות הננקטות כעת ע"י המועצה מטרתם מניעה-מניעה בעלייה בהיקפי התחלואה ומניעת עליית כמות הנדבקים והמבודדים.

רק יחד, בהקפדה יתרה על ההנחיות, נצליח לבלום את עליית התחלואה ולקטוע את שרשראות הדבקה. זה חשוב לבטחון הבריאותי האישי, המשפחתי, הקהילתי והגולני.
מאותה סיבה, אני מנחה הבוקר, את היישובים לסגור שערים ולאפשר כניסת תושבים בפתיחה טלפונית בלבד. קווי התחבורה הציבורית, שתצומצם פעילותם בשל הנחיות הממשלה, במהלך הסגר, יקבלו אישור פתיחה באמצעות מוקד גולן. מטרת מהלך זה הינה לאפשר ליישובים בקרה על הנכנסים בשעריהם, למנוע מעבר בין יישובים שלא לצורך-מרפאה, עבודה וצרכים המוגדרים בהנחיות הסגר כפי שפירטנו אתמול.
 
מבקש, אנא הישמעו להוראות הסגר. תתקיים אכיפה משטרתית בגולן ובכניסות אליו. לא פחות חשוב הוא כי מטרתנו להוריד שעורי תחלואה ולשטח את העקומה. הסגר, שמביא עמו סוג של בידוד והפרדה, חרף הקושי הכרוך בכך, סייע בכך רבות. בואו נקיים את הסגר ולא נחפש דרכים לעקוף אותו!
לינק לתקנות החדשות לסגר נכון להיום, 17.09.20 https://www.golan.org.il/files/news/23_cs_bg_582868.pdf