תושבים יקרים,

תושבים יקרים,

חודש מרץ החל השבוע, האביב עומד בפתח ואתו חג הפסח. כתבתי לכם בשבועות האחרונים כי היעד שלנו הוא חג הפסח. חג משפחתי, חג החירות. אך לאחרונה מסתמנת מגמה מדאיגה של עלייה בתחלואה.
 
כרגע בגולן 70 מאומתים ו767 מבודדים בחלוקה ליישובים: אבנ"י אית"ן-6 מאומתים ו28 מבודדים, אודם-1 מאומת, אורטל-1 מאומת ו72 מבודדים, אלרום 11 מבודדים, אלוני הבשן-1 מאומת ו40 מבודדים, אניעם-1 מאומת ו12 מבודדים, בני יהודה 3 מבודדים, גבעת יואב מבודד 1, גשור 2 מבודדים, חד-נס מאומת 1 ו11 מבודדים, חיספין 3 חולים ו5 מבודדים, יונתן 15 מבודדים, כפר חרוב 5 מבודדים, מיצר-מאומת 1 ו5 מבודדים, מרום גולן-2 מאומתים ו91 מבודדים, נאות גולן-מבודד 1, נוב 5 מבודדים, נטור 6 מבודדים, עין זיוון 10 מאומתים ו124 מבודדים, קדמת צבי מאומת 1 ללא מבודדים, קלע אלון 15 מבודדים, קשת-14 מאומתים ו47 מבודדים, רמת מגשימים 7 מאומתים ו115 מבודדים ושעל 21 מאומתים ו164 מבודדים.
  • התרחשו מספר אירועים משמעותיים בשבוע החולף ורציתי לחלוק אותם אתכם:
    שעל-ביישוב שעל התפשטה התחלואה ופגעה בכל שכבות הגיל. היישוב התגייס בצורה יוצאת דופן-הנהלת היישוב, הצח"י והתושבים שלא נכנסו לבידוד, למען אלו שחלו או נכנסו לבידוד. הרוח הקהילתית גולנית במיטבה! כל הכבוד! יחד עם זאת האירוע השליך על יישובי צפון הגולן-קשרי חברות, לימודים והסעות. ילדים רבים מיישובים בצפון הגולן נכנסו לבידוד. חלקם הפך למאומתים מה שהכניס ילדים ו/או משפחות לבידוד. חשוב ממש שנמשיך להקפיד על הנחיות הבידוד כך נוכל למנוע את זליגת המחלה למשפחות ויישובים נוספים.
  • סגירת בית הספר אביטל ומעבר ללמידה מרחוק-כחלק מהמאבק בתחלואה הוחלט לסגור את בית הספר ולעבור ללמידה מכוונת. בשל כמות החולים והמבודדים הרבים ביישובי צפון הגולן הגיעו בימים ראשון ושני לבית הספר, כ-80 ילדים בלבד. ביום שני נכנסה קבוצה נוספת של ילדים לבידוד בשל מאומת נוסף וברור היה שאי אפשר להמשיך לסכן את האחרים מצד אחד וללמד כאשר חלק מהילדים בכיתה וחלק בבית. לאחר דיון עם משרד החינוך, הבריאות והמועצה הוחלט לעבור ללמידה מרחוק. מחר נבצע הערכת מצב לגבי הלמידה בשבוע הבא.
  • מתחמי בדיקות-השבוע קיימו כמעט כל יום, לפחות מתחם בדיקות אחד. כיום מוקצים מתחמי בדיקות ליישובים/רשויות אדומים או יישובים בהתפרצות של תחלואה. למרות זאת, ריכזנו מאמצים והבאנו את מתחמי הבדיקות לגולן. חשוב שתצאו להיבדק. נכון, לא נעים להכניס אחרים לבידוד. לא תמיד מתאים לכולנו לשבת בבית. אך צריך לזכור כי גם אם אתם מאומתים ואינכם סובלים מתסמינים, אתם עלולים להדביק אחרים שעבורם המחלה עלולה להיות קשה ואף קטלנית. אתם או ילדכם עלולים לחשוף את המורה ההריונית, הסבא והסבתא, השכן עם החסר החיסוני ועוד. לכן, חייבים להיבדק. חייבים לעצור את ההתפשטות המחלה!