שעל

עוד על הישוב

שעל הינו מושב שהוקם בשנת 1976 כגרעין, שוכן למרגלות תל שיבן בצפון  הגולן וממוקם בגובה 775 מטר מעל פני הים. במשך מספר שנים ישב הגרעין במחנה צבאי ליד מושב אליעד (דרום הגולן) ובשנת 1980 עבר למקומו הנוכחי.
 
היישוב קולט משפחות
 
שמו של המושב מורכב מראשי התיבות של המשפט: "שב עם לאדמתו." כלכלת המושב מתבססת על גידולי מטעים נשירים ( תפוחים, נקטרינות, אפרסקים וכרמים) וכן על עדרי בקר וצאן, ולול פיטום.

 

קליטה

במושב 2 מסלולי קליטה:
א.קליטה חקלאית- לנחלה חקלאית וחברות באגודה החקלאית והקהילתית.
ב.קליטה קהילתית של משפחות לחברות באגודה הקהילתית. (הסתיים השיווק)


חינוך ופנאי

התמהיל האנושי בשעל מאופיין באנשים חמים עם יחסי אנוש נפלאים. הבילוי המרכזי הוא מפגשים רבים של חברי המושב בבתים, אירוח אחד של השני, בדגש על ימים קרים. במושב גן שעשועים אשר מהווה מקום מפגש למשפחות בשעות אחה"צ ומגרש משחקים לילדים.


במושב קיימת ועדת תרבות וחינוך אשר אחראית על קיום פעילויות מגוונות למשפחות בחגים ובמועדי ישראל ( מסיבת פורים למבוגרים, חגיגת שבועות למשפחה ועוד) ואירועים יישוביים נוספים.
למושב מועדון חברים אשר ניתן להשתמש בו לאירועים פרטיים בעלות סמלית. לשומרי מסורת קיים במושב בית –כנסת שבו מתפללים בסופי שבוע ובחגי ישראל.


נשמח לראותכם משתלבים איתנו בפעילויות השונות ולהיות חלק מתמהיל אנושי נפלא זה.
אנו מודעים לקשיי המעבר והריחוק ממשפחת המוצא ולכן זו קהילה קטנה, מגובשת ומחבקת אשר עושה מאמץ לשמש תחליף למשפחה כגון: סירי אוכל ליולדת, סיוע אחד לשני עם הילדים וכו'.


חינוך פורמלי:
פעוטון שעלולים: גילאי שלושה חודשים עד 3- מופעל במושב בצמוד לגן בזלת. פועל בין השעות 07.00-16.15, ימי שישי עד השעה 13.00. פועל במתכונת קיבוצית (כולל חופשות), ותקן כח אדם מוגבר.
גן בזלת: גן חובה – 3-6 (הגנים בגולן הם תלת גילאים) בכל יום מ- 7:30-16:00 .
הגן פועל במתכונת קיבוצית כולל ארוחת בוקר , צהריים וסייעת נוספת מעל התקן וכן בחופשות של משרד החינוך סייעות הגן מפעילות את הגן ליום מלא . ייחודו של הגן אשר מופעל ע"י גנן שהינו פועל באווירה מושבית, הילדים מטיילים רבות ברחבי המושב .בימים אלה מבנה הגן החדש מחליף את הגן הישן והושקעו בו משאבים רבים.

חינוך בלתי פורמאלי – החינוך החברתי קהילתי:
פעילות לתלמידי בי"ס יסודי - קיימים שלושה מסלולים לבחירה.
מסלול ראשון: ימי שלישי ושישי בלבד, מסלול שני: ימי שלישי, שישי וחופשות משרד החינוך, מסלול שלישי: ימי שלישי, שישי, חופשות משרד החינוך וחופש גדול .

תנועת הנוער בני המושבים ופעילות נוער :

 • גילאים – ג'-ו' – נפגשים פעם בשבוע לפעילות של התנועה
 • התלמידים מכיתות ז' –יב' נפגשים פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ או הערב לשעתיים של פעילות "מועדון פתוח" עם המד"ב (מדריך בוגר).

  שעל from Yael Shelach on Vimeo.

 

פרטי התקשרות: 2131*

מאפייני הישוב

 • 70משפחות
 • חינוך
  • גיל רך: 0 דקות (בישוב)
  • יסודי: 15 דקות (ישוב- מרום גולן)
  • על יסודי: 10 דקות (בישוב קצרין)
 • אופי הישובמושב חילוני
 • 25ק"ממעיר גדולה

שירותים ומתקנים ביישוב

 • מרכולית
 • בית כנסת
 • חינוך בלתי פורמלי
צור קשר

מעוניין לגור בגולן?

זהו הנוף ממנו נהנות מאות משפחות שעשו את זה ועברו לגור בגולן, אבל הם לא עברו רק בגלל הנוף...

מועצה אזורית גולן מציעה לכם לצאת מהקופסא ולהשקיע בחשוב לכם מכל – בחיים שלכם ושל ילדיכם.

הירשמו עכשיו והכירו את הישובים, מערכות החינוך, חיי הקהילה וכל מה שמאות משפחות כבר הבינו ועברו לגור בגולן. עשרות מגרשים בגודל 500 מ"ר ומעלה מחכים לכם שתבואו ותבנו את בתיכם.
הירשמו עכשיו – מס' המגרשים מוגבל! 
שדות חובה מסומנים ב - *
שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
מעוניין לגור בישוב