אל-רום

פריט גלריה

עוד על הישוב

בצפון הגולן למרגלות תל חרמונית בגובה 1050 מטר מעל פני הים, שוכן קיבוץ אלרום.

 

קיבוץ אל-רום הוקם ב – 1971, ע"י גרעין נח"ל. במשך השנים הצטרפו גרעינים, עולים חדשים, יחידים ומשפחות. נולדו ילדים, הוקמו ענפים והיישוב גדל והתבסס. באמצע שנות התשעים, כשהתחולל המשבר הגדול בתנועה הקיבוצית, היו בו כ 65 בתי אב, שהחליטו להפוך לקיבוץ מתחדש (1999). באותו הזמן הוחלט גם להרחיב את היישוב. לקח מספר שנים להתאושש, אבל מהר מאוד התברר שקיבוץ מתחדש זה רעיון מצוין.

החל מ - 2009, מצטרפים בכל שנה, כ - 7 משקי בית ליישוב וכיום הוא מונה כבר כ – 160 משקי בית מתוכם קרוב ל - 100 חברי קיבוץ.

לחיות באל-רום, משמע להיות חלק מקהילה חמה, פתוחה, מתפתחת, מפתחת ומחוברת לקרקע.

הכלכלה המשותפת כוללת מטעים, כרמים, לול ורפת. כן קיימים מיזמים פרטיים רבים, כולל "אולפני תרגום אלרום". המשק המשותף, מעסיק לא מעט עובדים: יש תפוח, דובדבן, אוכמניות, שקד, קיוי. כרם יין גדול, רפת משותפת באורטל וחוות לולי רביה. הקיבוץ שותף במפעלים ובמוסדות אזוריים שונים וגם שם מועסקים חברים. (פרי בראשית, יקבי רמת הגולן, עוף הגליל, Anagal-IT, בתי הספר, מכללות). עם זאת מרבית החברים עובדים מחוץ לכל אלה (עצמאיים, מיזמים שונים בתוך היישוב, חברות פרטיות בסביבה, במועצה האזורית, בחברה הכלכלית של הגולן, במפעלים ושירותים שונים באזור)


קליטה
באל-רום קולטים במסלול אחוד, להצטרפות ליישוב, תוך קבלה לחברות בקיבוץ. מבקשים להמשיך ולצרף 7-8 משקי בית בכל שנה, ולהגיע ל 300-350 משקי בית ביישוב.


חינוך תרבות ופנאי
קהילת אל-רום רואה את עצמה כיהודית, ציונית, ירוקה וליברלית.

יש ביישוב מערכת חינוך לילדים מתום חופשת הלידה ועד למעבר לבית הספר היסודי, מרבית ילדי היישוב למדו עד כה בביה"ס האזורי אביטל שנמצא במרום גולן (7 דקות נסיעה), בשנת תשפ"א קם באל-רום בי"ס יער כבי"ס אזורי נוסף. ביה"ס צומח משנה לשנה ( התחיל א-ג) שמו "ילקוט הרועים".

ילדי ט-י"ב, רובם בביה"ס "הר וגיא" שבדפנה (25 דקות). יש אפשרות ללמוד בנופי גולן בקצרין, או בבית הספר הדמוקרטי בדרום הגולן או בפנימית אדם ואדמה באורטל. הקהילה מקיימת מערכת של חינוך חברתי, עבור ילדי בתי הספר.

יש ועדת תרבות פעילה, מציינים יחד כל חג עברי, ועוד מיני אירועים כגון תחילת החופשה הגדולה, חג משק, מפגש עם קיבוץ אחר ועוד. קיימים מיזמים חברתיים נוספים כגון ארוחה ליולדת , ערבי נשים ועוד.


איכות חיים
לחיות בקיבוץ, משמע להרגיש בעננים , רוב ימות השנה. לעתים יורד שלג בחורף, אבל הדובדבן פורח בחצר, בכל שנה. שירותי בריאות נרחבים קיימים במרחק דקות אחדות בבוקעאתא, חנות כלבו מעולה פתוחה ביישוב שעות רבות. יש חדר כושר בהפעלה פרטית של חברת קיבוץ.


פרטי התקשרות: 2131*מאפייני הישוב

 • 160משפחות
 • חינוך
  • גנים - בתוך הישוב
  • יסודי - 5 דק' נסיעה (בקיבוץ מרום גולן)
  • על יסודי - 25 דק' נסיעה (בקיבוץ דפנה)
 • מגרשים

  ההרחבה כוללת מגרשים של 1 דונם בבנייה עצמית.

  לא מוצעים כרגע מגרשי הרחבה

  ליצירת קשר: 2131*

 • אופי הישובקיבוץ
 • 25ק"ממעיר גדולה

שירותים ומתקנים ביישוב

 • מרכולית
 • חינוך בלתי פורמלי
 • חדר כושר
 • ספריה
צור קשר

מעוניין לגור בגולן?

זהו הנוף ממנו נהנות מאות משפחות שעשו את זה ועברו לגור בגולן, אבל הם לא עברו רק בגלל הנוף...

מועצה אזורית גולן מציעה לכם לצאת מהקופסא ולהשקיע בחשוב לכם מכל – בחיים שלכם ושל ילדיכם.

הירשמו עכשיו והכירו את הישובים, מערכות החינוך, חיי הקהילה וכל מה שמאות משפחות כבר הבינו ועברו לגור בגולן. עשרות מגרשים בגודל 500 מ"ר ומעלה מחכים לכם שתבואו ותבנו את בתיכם.
הירשמו עכשיו – מס' המגרשים מוגבל! 
שדות חובה מסומנים ב - *
שם מלא
דואר אלקטרוני
טלפון
מעוניין לגור בישוב