אולפנה גולן -קצרין

אולפנה גולן -קצרין

ורדית טפרברג – מנהלת
 
בחודש שבט הושם דגש על צמיחה אישית ששולבה בכל תהליך התעודות בו עשינו משוב על התהליך שעברנו במחצית האחרונה וכל אחת לאן שהגיע והצליחה להתפתח. בשבוע זה חוו בנות ט-י סדנת סטיילינג על תהליך צמיחה מבחוץ לפנים. מה משמעות הבגד ועל בחירות.

לכבוד סיכום המחצית הגענו לבנות הגולן עם אוטו גלידה מקושט. חילקנו גלידות ועוד... היה שמח ומרומם.
 
את חודש שבט, חודש הצמיחה חילקנו לשלושה חלקים:

בשלב הראשון היתה התבוננות על צמיחה אישית ששולבה בכל תהליך התעודות בו עשינו משוב על התהליך שעברנו במחצית האחרונה וכל אחת לאן שהגיעה והצליחה להתפתח. בשבוע זה חוו בנות ט-י סדנת סטיילינג עם הסטייליסטית תמר לביא על תהליך צמיחה מבחוץ לפנים. מה משמעות הבגד ואיזה בחירות אני עושה בתהליך שלי.

בשלב השני דיברנו על צמיחה בתוך המשפחה .שמענו את יהודה מלכא שתרם כליה לאביו ודיבר על מצוות כיבוד הורים. זכינו לארח בשיחה גם את הרבנית הבר לשאול שאלות ולצמוח מהרושם ..התחברנו לצמיחה של טו בשבט עם סדר שהכינו לנו בנות השמנית .במהלך השבוע הגיע לכל בת ערכת ברכות ובטו בשבט השמיניסטיות הכינו מצגת והובילו לימוד וברכות בכל השכבות.

המשכנו עם הסרט אח שלי גיבור . ראינו את הסרט המספר את סיפורם של קבוצת צעירים אחים לאנשים עם תסמונת דאון. הצעירים בחרו לקחת את האחים לטיול בהימליה ולהגיע עד הפסגה . ראינו את התהליך והתרגשנו איתם .לסיום שוחחנו
עם יונתן הבמאי על המסרים שראינו בסרט ובכ לל על התמודדויות של אחים שנמצאות כמעט בכל בית גם בלי תסמונת.

בשלב השלישי דיברנו על צמיחה לאומית והתחברנו ליום גוש קטיף במערכת החינוך. שמענו את נוגה כהן ששלושה מילדיה נפגעו בפיגוע האוטובוס בכפר דרום. שמענו על אמונה למרות הקושי, על בטחון שהכל טובה ועל הזכות לגור במקום כזה ועל אף היציאה מהגוש להרגיש כי הקורבנות לא היו לשווא.