פעילות קהילתית לגיל הרך

פעילות קהילתית לגל הרך
מרכזי גיל הרך יהוו מרחב המאפשר פעילות שוטפת להורים לילידים ולפעוטות.
המרכזים יפתחו תוכניות מגוונות ומעשירות המותאמות לקהל היעד, תוך שיתוף הקהילה ותמיכת גופים מקצועיים. ברצוננו לאפשר לכל יישוב בגולן להבנות מערך פעילות חברתית קהילתית לגיל זה, להקנות לכל העוסקים בתחום הכשרה מקצועית, ושותפות בהבניית מדיניות הרשות לגיל זה.   
חשוב לנו לפעול מתוך רצון לשיתופיות גבוהה עם בעלי התפקיד והתושבים ביישובים, וכמו כן לשפר את דרכי העברת המידע והפרסומים לקהל היעד. המרכזים לגיל הרך נפתחים בשלש שלוחות המתנ"ס ומתקיימים בזכות שיתוף פעולה עם הישובים.

מפגשים בשלוחות

הורה וילד: (הורים וגורים) - מפגשי בוקר עם איש מקצוע – אחת לחודש. מפגשי בוקר פתוחים אחת לשבוע.

ילדי גיל 3-6: (גורים חוגגים)   מפגש חוויתי ואיכותי אחת לחודש.

הורים: (הורים לומדים) מפגשי תוכן להעשרה והתנסות 6 פעמים בשנה.

מפגשים בישובים (במסגרת קול קורא)

בעשרה מיישובי הגולן – מתקיימים לאורך השנה חמישה מפגשי תוכן להורה וילד בגילאי 3-6.
 
לפרטים נוספים: מיכל כהן דורון 050-7887019 mcgolan@gmail.com
 

צעדת העצמאות

צעדת הגולן
1200 ילדי הגנים בגולן יצאו לצעדת העצמאות בסימן יובל לחידוש ההתיישבות בגולן. אחרי הצעדה בפארק הירדן, התפנו הזאטוטים להפעלות והרקדה.

צעדת הגנים של המועצה האזורית גולן כבר הפכה למסורת וכך גם השנה, יצאו 1200 ילדי הגולן, יחד עם הצוותים החינוכיים, לצעדה שהתקיימה בפארק הירדן. כך חוגגים עצמאות בגני הגולן - אהבת הארץ דרך הרגליים. הילדים צעדו בנעימים בתוך מנהרות קנה הסוף הירוקים, לצד נהר הירדן המפכפך, נחו בצד הדרך, סעדו את ארוחת הבוקר והופעלו על ידי הגננות בפעילויות שונות לאורך המסלול. בתום הצעידה, הוענקו לכל ילד מדליה וקרטיב צונן.
לאחר המנוחה, עברו הגנים למתחם של הפעלות תוכן שונות, שהופעלו על ידי רט"ג, הקק"ל, מדריכות "הגן הרוקד", בשיתוף קרן קר"ב, הילה, ענבל וסימה וסטודנטיות לגיל הרך ממכללת "אוהלו". מי שניצחה בהצלחה רבה על ארגון התחנות היא נעמה מנספלד, מרט"ג. בתחנות, הילדים יצרו, שיחקו, רקדו, הקשיבו לתכנים מעניינים והכול סביב הנושאים: טבע, יום העצמאות וחמישים שנות ההתיישבות החדשה בגולן. עם תום הפעילות בתחנות, התכנסו כולם לטקס מסכם.
השנה, נוספה לצעדה חגיגיות נוספת - 50 שנות התיישבות בגולן. לגנים אך טבעי הוא להשתלב, שהרי העשייה החינוכית בנושא בעיצומה. עוד לפני תחילת המסלול, הוצבה "פינת סטודיו" עם דגל 50 שנות ההתיישבות בגולן, שם הצטלם כל גן למזכרת, אצל הצלם, אלון כהן, אשר ליווה וצילם את הצעדה כולה.