מרכז יום לוותיקים בגולן-צעד ראשון להקמה!

מרכז יום לוותיקים בגולן-צעד ראשון להקמה!

בשבוע שעבר התקיימה פגישה חשובה ומרגשת להתנעת מהלך פורץ דרך שעמלנו עליו מזה מספר שנים-בניית מרכז יום שייתן שירות על בסיס יומי לוותיקים המוגדרים קשישים סיעודיים.

הכוונה למרכז בתפיסת רצף שירותים הנותנים שירותים לקשת מצבים החל מוותיקים עצמאיים ועד תשושי נפש=אנשים עם ירידה קוגניטיבית. מרכז היום יהווה חוליה נוספת ברצף השירותים לוותיקים אשר חסרה לנו כעת בגולן. היום אנו נאלצים להפנות תושבים הזקוקים לשירות זה לעמק הירדן, מלווים אותם בתהליך ומסיעים מהבית למרכז ע"ח הרשות ומשרד הרווחה. פיתוח שירותים בגולן ללא היתכנות כלכלית דורשת מהמועצות אומץ ואחריות לקחת על עצמן את ההשקעה הנדרשת חרף אי הכלכליות. בפגישה, בנוסף אלי, נכחו נציגי משרד הרווחה, השירות לזקן ונציגות קרן הסיעוד של ביטוח לאומי, ראש המועצה המקומית קצרין, מנהלות המחלקות לשירותים חברתיים בשתי המועצות, עו"סיות  בתחום הזקנה ומנהלת מחלקת הוותיקים שלנו.
המבנה צפוי לקום בקצרין וכבר סומן מיקומו במפות. בנוסף, קיימת תוכנית אדריכלית. וכעת יחל תהליך של בניית התפיסה המקצועית למקום ובניית השותפות עם מועצה מקומית קצרין. כולנו תיקווה לראות את השירות פעיל  כבר בטווח של שנתיים מהיום.