תוכנית דילר

חברי דילר
מחזור ג' של תכנית "עמיתי דילר" גולן, יצא לדרך באוקטובר 2017 עם 20 בני נוער. התכנית פועלת ליצירת רשת בינלאומית של בני נוער יהודיים מועצמים ובעלי השראה, עם זהות יהודית מגובשת, תחושת שייכות ומחויבות לקהילתם, לישראל ולעם היהודי - אשר יתפסו תפקידי מנהיגות פעילים ואפקטיביים בדרכם להפוך את העולם למקום טוב יותר.
בתוכנית עמיתי דילר העולמית בני נוער מ 16 שותפויות, כל שותפות מורכבת מצמד של שתי קבוצות עמיתים- אחת מקהילה צפון אמריקאית/דרום אפריקאית/אירופאית/דרום אמריקאית/אוסטרלית ואחת מקהילה מקבילה בישראל. הקבוצה בגולן פועלת בשותפות עם הפדרציה הציונית של אוסטרליה ועם קבוצה ממלבורן. למרות המרחק הפיסי המפריד בניהם, החניכים חולקים יחד היסטוריה משותפת, תקוות, חששות, רצון ומחויבות. מודל הפעולה של התכנית מאפשר ומבטיח את שיתוף הפעולה, הלמידה וההתפתחות של החניכים משני צדי הים ובו זמנית מצמיח חברויות לכל החיים. לכל חניך בקבוצה הגולנית יש "חבר לעט"  (או חבר לסקייפ) מאוסטרליה ובמהלך השנה שתי הקבוצות עוברות את אותם התכנים ולומדות להכיר האחת את השניה. לקראת פסח הקבוצה מהגולן תצא לסמינר בן כעשרה ימים במלבורן ובו הם יכירו את חבריהם האוסטרלים ויתארחו בבתיהם, יתנדבו בקהילה היהודית וייצגו את הגולן באירועים שונים. בקיץ האוסטרלים יתארחו בגולן למשך שבוע שלם בחודש יולי.  מדובר בהזדמנות ייחודית ומרגשת במיוחד משום שזו השותפות הראשונה של הגולן עם קהילה יהודית מעבר לים ובמועצה מקווים כי השותפות הזו תפתח דלתות לחיבורים נוספים.
 
ההכשרה אותה עוברים החניכים בתכנית מזמנת להם מפגשים ברמות שונות. ראשית, החניכים נפגשים עם עצמם בתהליך גיבוש זהות אישית, נפגשים עם מגוון של דעות ואורחות חיים, נפגשים עם בני גילם מהגולן, מרחבי הארץ ורחבי העולם, נפגשים עם סוגי קהילות שונים ועם הדילמות והמורכבויות הקיימות במציאות של ימינו. דרך המפגשים האלו והכלים אותם החניכים רוכשים במהלך השנה הם מעצבים את עצמם ואת תפיסותיהם בדרכם להיות מנהיגים בקהילה.
בקבוצה הגולנית עשרה בנים ועשר בנות, תלמידי כתות י' וי"א משמונה בתי ספר ומ-13 ישובים שונים בגולן.  החניכים נפגשים אחת לשבועיים במועצה לסדנאות העוסקות בתכנים שונים הקשורים לעמודי התווך של התכנית- מנהיגות, זהות יהודית, ישראל ותיקון עולם. בין המפגשים, החניכים עובדים ומתכננים פרויקטים משותפים באופן עצמאי. בנוסף, במהלך השנה הקבוצה יוצאת לשבתונים וסמינרים, הארוך מביניהם מתקיים באפריל במלבורן, אוסטרליה.

צוות התוכנית

צוות עמיתי דילר בכל שותפות בנוי מרכז/ת התכנית, מדריך מלווה בוגר התכנית ושני מדריכים צעירים בכתה י"ב- גם הם בוגרי התכנית. צוות "עמיתי דילר" גולן:
ליאת שקד, רכזת התוכנית,  בוגרת "עמיתי דילר" משותפות אצבע הגליל-סן פרנסיסקו. בעבר שליחת הסוכנות היהודית לאוהיו, ארה"ב וכיום רכזת התכנית במקביל ללימודיה (מדעי המדינה ותולדות ישראל) באוניברסיטת חיפה. ליאת שירתה בצבא כמ"פ בבסיס הטירונות "חוות השומר" וכמפקדת בקורס הקצינים של חיל החינוך. נשואה למיכאל ומתגוררת בקיבוץ גונן. ליצירת קשר: 053-5282140 מייל: shakedlia@gmail.com
 
שיר גיל, בוגרת "עמיתי דילר" בשותפות בית שאן- קליבלנד, סיימה לאחרונה שירות צבאי כנציגת חיל האוויר באוגדת עזה ומתחילה פרק משימה במדרשת השילוב בנטור, שם למדה לפני הגיוס לצבא. במקור מקיבוץ מעלה גלבוע בעמק בית שאן.
עידן לוינקרון, בוגרת מחזור א' "עמיתי דילר" גולן- מלבורן, מקיבוץ מרום גולן, תלמידת כתה י"ב בבית הספר הר וגיא.
נדב אפלבוים בוגר מחזור א' "עמיתי דילר" גולן- מלבורן, ממושב נטור, תלמיד כתה י"ב בישיבת תמ"ר בנטור.
צוות דילר