עוגנים-תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי

עוגנים - התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי

עוגנים - התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי

לאחר חבלי לידה שארכו כשנתיים, הוקמה והחלה לפעול במועצה האזורית גולן התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי. זה לא עניין מובן מאליו שמסגרת שכזו פועלת כאן אצלנו, ומציעה לתושבי הגולן שירות חדש ואיכותי.

התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי פועלת כזרוע של אגף ייעוץ וטיפול במועצה האזורית גולן, וממוקמת בבניין החדש (סמוך למחלקה להתפתחות הילד). התחנה נועדה לתת מענה מקצועי לתושבי הגולן הפונים לקבלת טיפול בתחום יחסי הזוגיות וחיי המשפחה, ולהעניק שירותי הכשרה והדרכה לאנשי המקצוע.
להמשך קריאה

אוכלוסיות היעד של תכנית "עוגנים"

אוכלוסיות היעד של תכנית "עוגנים"

השירותים הניתנים ב"עוגנים" מיועדים לאוכלוסיות היעד הבאות:

•טיפול זוגי – טיפולים המכוונים לפתרון קונפליקטים זוגיים, שיפור דפוסי תקשורת והתנהגות, התמודדות עם שחיקה וחוסר סיפוק בזוגיות ארוכת טווח, בגידה, הקמת משפחה חדשה, זוגיות מאוחרת, חילוקי דעות הנוגעים להורות ועוד.

להמשך קריאה

על הגישה הטיפולית והצוות ב"עוגנים"

על הגישה הטיפולית והצוות ב"עוגנים"
הטיפולים ב"עוגנים" מתבססים על גישות מערכתיות ואינטגרטיביות הרואות את קשייו של הפרט על רקע המערכת המשפחתית בה הוא חי. על פי גישה זו עשויות מערכות זוגיות ומשפחתיות להוות מקור לקושי וקונפליקטים אך גם להוות כוח מניע, תומך ומשמעותי בהתמודדותו של הפרט עם קשיים שונים.להמשך קריאה

משך הטיפול, עלויות ודרכי פנייה

משך הטיפול, עלויות ודרכי פנייה
משך קבלת השירות מותאם לצורך, כשהטיפול עשוי לכלול התערבויות קצרות מועד, או להימשך עד שנה, במקרים חריגים מאושרת הארכת הטיפול.
המפגשים הינם בתשלום, עלות מפגש טיפולי היא 150₪.
ניתן להגיש בקשה להנחה, שתאושר בכפוף להצגת מסמכים וקביעת דרגת זכאות.


להמשך קריאה

מטופלים מספרים

מטופלים מספרים
תיאור חוויה של זוג:
"הגענו לתחנה לטיפול משפחתי, כדי לעבור תהליך של טיפול זוגי. התחלנו את המסע הזה בחשש, בתהייה האם באמת נוכל לקבל כאן כלים ומענה טוב ומקצועי שיקדם את הזוגיות שלנו. לאט לאט הבנו שזכינו במטפלת מקצועית ביותר, עם רגישות מופלאה, יכולת הקשבה עמוקה ותבונה מיוחדת. היא הצליחה לתת לכל אחד מאתנו מקום אמיתי, מכבד ומבין לעומק. ברגישות, בעדינות ובחוכמה עזרה לנו להבין יותר את עצמנו, את הדפוסים שלנו, האירה לנו אופציות חדשות, ונתנה לנו כלים וכיוונים שהחזירו לנו את האופטימיות והביטחון. עם סיום התהליך, ניתן לראות את הדרך שעברנו, ולהודות על הזכות שנפלה בחלקנו."

למידע נוסף על מטופלים מספרים