2 ליולי 2020

תושבים יקרים,

כולנו מודעים, לעלייה החדה במספר חולי הקורונה המאומתים בארץ. בעקבות כך, התכנס צוות קורונה במועצה והתקיים דיון הנוגע לפעולות שיש לנקוט בשלב זה. כולנו מבינים כי מצד אחד עלינו לעשות ככל יכולותינו להמשיך ולהפעיל את המשק ומערכת החינוך ומצד שני למנוע התפרצות ותחלואה גבוהה בגולן.
לאור העלייה בתחלואה
בווירוס הקורונה ברחבי הארץ, אירועי החשיפה האחרונים בגולן ואירועי חשיפה רחבי היקף, שהתרחשו במועצות שכנות (בהם התקיימו אירועי תרבות, שנכח בהם אדם שלא ידע כי הוא חיוב לווירוס, והכניס לבידוד כמעט יישוב שלם כתוצאה מהחשיפה במופע), הוחלט להימנע מקיום מופעים מעבר לאילו שתוכננו מראש לשבועיים הקרובים, ויוצאים לפעול במתכונת מצומצמת (כ-150 איש) בשבועיים הקרובים, ובהתאם להנחיות התו הסגול. ההחלטה התקבלה לאחר היוועצות בהנהלת המועצה ואף קיום דיון במליאת המועצה שלשום.
ונכון שחם, קשה לנשום ולא נעים עם מסכה, אבל אין ברירה. זו הדרך היחידה להגן על בריאותינו, על בריאות הסובבים אותנו ולאפשר למשק לפעול. ברור לכולנו, שאם קצב העלייה בכמות החולים יעלה הממשלה תאלץ לנקוט בצעדים שאותם נאהב פחות מאשר את עטיית המסכה.
אני מבקש מכם להצטרף למאבק! לשים מסכה, כי זו לא באמת בעיה. הבעיה היא התחלואה! יחד אפשר לצלוח את זה. בואו נשמור על הגולן בריא!

זה גם המקום לציין, כי אנו ממליצים להימנע מקיום אירועים ביישובים, מאותן סיבות שציינת מעלה. אנא קבלו זאת בהבנה. המטרה היא לשמור על בריאותינו ולהמשך בתהליך השיבה אל שגרת החיים ולא להגיע למצב בו האזור יוגדר כאזור אדום, דבר שישפיע על כל תחומי החיים, שרק עכשיו מתחילים להתאושש.

מסירת שטח בעמק הבכא
היום התקיים מעמד העברת שטח מובלעת עמק הבכא לידי המועצה האזורית גולן וקיבוץ אל-רום. בטקס חגיגי שהתקיים בנוכחות תושבי קיבוץ אל-רום, ראש המועצה ואורחים נוספים, העביר באופן רשמי מפקד פיקוד צפון, האלוף אמיר ברעם, את השטח לידי ראש המועצה האזורית גולן.
מובלעת עמק הבכא נקבעה כמובלעת בשנת 1973 לאחר מלחמת יום כיפור והאיזור נשאר ממוקש וסגור עד היום.
לפני כשנה, בשיתוף פעולה פורה בין המועצה האזורית גולן לפיקוד הצפון, הוחלט לפנות את השטח ממוקשים וכך להחזירו לשימוש חקלאי קיבוץ אל-רום. את פעולת פינוי המוקשים וזיכוי השטח ביצעו יחידות ההנדסה של פיקוד הצפון ועוצבת הבשן יחד עם לוחמי יחידת יהל״ם.
בטקס אמרתי כי קבלת השטח היא התגשמות חלום ויותר מכך, המעשה המתבקש באזור-השטח חוזר לחקלאים, למען הרחבת התיישבות בגולן ולפרנסת תושביו. כן ירבו!

ישיבת מליאת המועצה
ביום ג' השבוע קיימנו ישיבת מליאה בהתאם לתו הסגול. חברי המליאה הגיעו לאולם המליאה ומצאו מקומות מסומנים, במרחק 2 מטר האחד מהשני, מסכות חד פעמיות ואמצעים לשמירת ההיגיינה. במסגרת המליאה דנו המשתתפים בהיבטים שונים בפעילות הנוגעים בקורונה. כפי שכתבתי למעלה, הוחלט על צמצום אירועי התרבות והוצאת המלצה על הימנעות מקיום אירועים. חשוב שנבין כי הדאגה לבריאות הציבור היא זו המובילה אותנו. זו אולי לא עמדה פופולרית איך היא מחויבת מציאות.

אני מאמין כי כולנו מבינים את חשיבותה של הזהירות, בעת הזו. הרצון לאפשר למשק לשוב לפעילות, לאפשר את קיום מסגרות החינוך השונות, את פעילות התיירות, מחברים את כולנו. יחד נצליח! לשמור על הגולן בריא זה אפשרי!

מאמין בכם!

שלכם כתמיד,
חיים