זוהו ארבעה שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל

זוהו ארבעה שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל

19/05/2021

פיקוד העורף:
בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהו ארבעה שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד. שיגור אחד נפל בשטח פתוח ושניים בים.
בתגובה, כוחות ארטילריים של צה"ל תוקפים מספר מטרות בשטח לבנון.
אין הנחיות מיוחדות לאוכלוסייה.

 

לכל אחד קיים מרחב מוגן -
הנחיות פיקוד העורף מאפשרות לכל אחד לבחור מרחב מוגן על פי "הכי מוגן שיש" תוך התחשבות במיגון הקיים, זמן הכניסה למרחב המוגן ומאפייני המשפחה.
סדר העדיפות בבחירת מרחב מוגן נקבע לאחר בחינה מעמיקה והוכח כקריטי במתן מענה הגנתי מיטבי לאזרח מפני איום הרקטות והטילים. באין ממ"ד, ממ"ק, מקלט או חדר מדרגות פנימי, יש לבחור חדר פנימי שבו יש מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים. אין לבחור מקלחת או שירותים, ויש להתרחק מקרמיקה, חרסינות וזכוכיות שעלולות להתנפץ. בכניסה לחדר פנימי, יש לשבת בפינת קירות פנימיים מתחת לקו חלונות.
 

בחירת מרחב מוגן בהתאם להנחיות תגן עליכם
בחירת מרחב מוגן בהתאם להנחיות מקטינה משמעותית את הסיכוי להיפגע מרקטות ומרסיסים ובכוחה להציל את חייכם. ודאו שאתם בוחרים את 'המרחב הכי מוגן שיש' עבורכם. תכננו את דרך ההגעה למרחב המוגן ופנו אותה ממכשולים וחפצים. הכירו את זמן הכניסה למרחב המוגן שלכם והגיעו אליו במהירות אך בזהירות. שימו לב, משך האזעקה שווה לפרק הזמן העומד לרשותכם בכניסה למרחב המוגן. תושבי הבניינים, נא השאירו את דלת הכניסה לבניין פתוחה לטובת הציבור השוהה בחוץ.

 

נכנסים, סוגרים, נועלים - בעת קבלת התרעה, השוהים במבנה צריכים להיכנס לממ"ד (מרחב מוגן דירתי), ממ"ק (מרחב מוגן קומתי), ממ"מ (מרחב מוגן מוסדי), מקלט, חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי מוגן, ולסגור את הדלת ואת החלונות.
בממ"ד, ממ"ק או ממ"מ-
א. יש לסגור את הדלת
ב. לנעול אותה על ידי סיבוב הידית ב-90 מעלות
ג. לסגור את חלון הפלדה החיצוני וחלון הזכוכית הפנימי
החלון בממ"ד הינו מכלול המורכב משני חלקים – חלון חיצוני מלוחות מפלדה, וחלון פנימי מזכוכית. עם הכניסה לממ"ד יש לסגור ולנעול את החלון החיצוני מפלדה. בנוסף יש לסגור את חלון האלומיניום, זאת פרט לממ"דים בהם מותקן חלון אלומיניום הבנוי משתי כנפיים (דו-כנפי), אותו יש להסיר בשעת חירום. ניתן לקבל מידע בפורטל החירום הלאומי, באפליקציית פיקוד העורף, בפייסבוק הרשמי של פיקוד העורף, או במרכז המידע בטלפון 104.

 

הצופרים איתך בכל מקום - פיקוד העורף מספק לכם התרעה והנחיה מצילת חיים בכל מקום בו אתם שוהים באמצעות צופר במרחב הציבורי (צופרי פיקוד העורף), צופר במרחב הביתי (פורטל החירום הלאומי) וצופר אישי (אפליקציית פיקוד העורף).

 

הצופרים איתך בכל מקום -
פיקוד העורף מספק לכם התרעה והנחיה מצילת חיים בכל מקום בו אתם שוהים
באמצעות צופר במרחב הציבורי (צופרי פיקוד העורף), צופר במרחב הביתי (פורטל החירום הלאומי) וצופר אישי (אפליקציית פיקוד העורף).

 

כל המידע שאתם זקוקים לו בשעה זו בפלטפורמות פיקוד העורף-
ניתן לקבל את כל המידע בפיקוד העורף: בפורטל החירום הלאומי בכתובת oref.org.il, באפליקציית פיקוד העורף, במוקד הטלפוני שמספרו 104, באמצעות הודעת טקסט או וואטסאפ לטלפון 052-9104104, ובעמודים הרשמיים בפייסבוק, באינסטגרם, בטוויטר ובטלגרם.