כש"ארץ נהדרת" מגיעים לגולן

פארק הירדן משתדרג לחוויית לילה מרתקת ומשעשעת. מסלול נוח להליכה, שמשלב תאורה וסאונד, עם דמויות הומוריסטיות, מדובבות על ידי כוכבי "ארץ נהדרת"


ילדי הגן
    "עם רדת החשיכה הם מתעוררים - עצים, צמחים ושלל יצורים... החגיגה האמתית רק מתחילה, אז בואו, צאו מהבית ומהמחילה! בטיול נינוח בשביל מסומן ומואר, נכיר את הדמויות ונלמד על העבר. זאת חוויה המפעילה את כל החושים ומתאימה לכל הגילאים".
    הצורך באטרקציה שנותנת מענה בשעות החשכה הביא את אגף התיירות בחברה הכלכלית גולן ופארק הירדן לפתח חוויה מיוחדת בפארק - פעילות לילה מעוררת והומוריסטית, שנקראת "תופעת טבע - חוויה לחיות לילה". בחול המועד סוכות, הגיעו מאות מבקרים ליהנות מפעילות לילה בלעדית, שהופקה על ידי חברת "בריז קריאטיב", במיוחד לפארק. מסלול הלילה בפארק הירדן מצטרף לפעילות הלילה שמציע הפארק הוולקני ובהמשך, תתקיים פעילות לילה גם ב"עין קשתות".
    מדובר במסלול טיול לילי נינוח, בשביל מסומן ונוח להליכה, המואר על ידי מנורות קטנות. המסלול מתחיל בעץ השקמה העתיק  ומורכב משבע תחנות, בהן לומדים על הגחליליות, מקבלים מהצב טיפים לחיים טובים, רוקדים עם זיקית, שומעים את החוויות הקסומות של אבני הבזלת העתיקות ועוד דמויות ויצורים, הקשורים לחיי הלילה בפארק הירדן. לכל אורך המסלול, שומעים את נחל הירדן שוצף וקוצף ומוסיף לחוויה החושית.
הטובים של שפרה
הדמויות שמלוות את המסלול נבחרו בקפידה ומדובבות על ידי לא אחרים מאשר כוכבי "ארץ נהדרת" - טל פרידמן, עלמה זק, שני כהן, מאור כהן וגם שלום מיכאלשוולי.כדי שתכירו קצת יותר מקרוב, הנה כמה פרטים על כל אחת מהדמויות:
השקמה - הגעתם לעץ השקמה העתיק, הייתם מאמינים שהוא בן 502 שנים? אם תצליחו להעיר את השקמה משנתה, תשמעו סיפורים מרתקים על מה שקורה פה באישון לילה. אבל מה שקורה בפארק הירדן נשאר בפארק הירדן, כן?
הגחליליות הנעלמות - כמו במטה קסמים, יאירו הגחליליות באורן המנצנץ את הדרך ויסבירו על זיהום אור והשפעתו על חייהן. הידעתם שבידיכם לסייע לגחליליות? אם תהיו ממש שקטים, תוכלו לשמוע כיצד.
אבני הבזלת - אם חשבתם שעץ השקמה העתיק הוא מוותיקי הפארק, חכו שתכירו את אברשה, שלוימה ויענקל'ה. הם ראו ושמעו הכול. הם היו פה כשהכול התחיל באמת: הדינוזאורים, האדם הקדמון, השבר הסורי-אפריקני - הם כבר ישמחו לספר.
צב "זן מאסטר" - הכירו את "צבצב", שעשה וראה בחייו דבר או שניים ויחלוק אתכם את פילוסופיית החיים שלו. אז תתרווחו, תנשמו עמוק ותתבשמו מריחות וקולות הלילה, או כמו שצבצב אומר - "צ'יל ג'מע".
חילזון החורף - כדי להכיר את החילזון ואת נטלי, תצטרכו להביא את החורף לפארק הירדן על ידי נגינה על מקלות גשם, אחרת נטלי לא יוצאת מהמזגן. אז תנגנו מכל הלב ותרקדו ותביאו את הגשם, בסדר? סומכים עליכם.
הגעתם למסיבת טבע, עם די-ג'יי זיקי DJ ZIKI הזיקית. זה הזמן להשתחרר וליהנות, כי זיקי לא מוותרת לאף אחד ורואה הכול. זה קשור לעיניים שלה. היא כבר תסביר.
מנהל אגף התיירות, בחברה הכלכלית גולן, שמוליק חזן: "אנו עומלים רבות להעשיר את התכנים בכל אתרי התיירות. הבנו שפעילויות לילה חסרות במרחב הגולני ולכן השקענו בפיתוח מוצר חדש ואטרקטיבי לקהל המבקרים - מסלול טיול המתאים לכל המשפחה, שמשלב תאורה וסאונד וחושף את פארק הירדן בצורה שהציבור טרם נחשף אליה עד כה. הקהל הרחב מוזמן להגיע וליהנות מחוויית לילה ייחודית אצלנו, בפארק הירדן".
אז יש חיי לילה בגולן! אם אתם רוצים לרקוד לצלילי הדי-ג'יי היחידה עם זנב בארץ ולבלות לאור גחליליות - זה המקום בשבילכם. נו, נדלקתם? אם גם אתם רוצים להתארח אצל חיות הלילה של הפארק, לפרטים נוספים ותיאום: חיים, 050-6912481,