רמה מעל כולם

בסקר שנערך בקרב 42 אלף משתמשי תחבורה ציבורית, זכתה התחבורה הציבורית בגולן, תחת החברה הכלכלית גולן ובהפעלת הזכיינית "רמה", במקום הראשון בקטגוריית שביעות הרצון. כבוד


45 אוטובוסים, מהם 15 של המועצה האזורית גולן, מעל 300 נסיעות ביום, 6 שנות הפעלה ו-80,000 נוסעים בחודש - עובדי תחבורה ציבורית גולן, עובדים מסביב לשעון. התמורה לעבודה המאומצת הגיעה מכיוון הנוסעים, שהביעו את שביעות רצונם, בסקר שערך משרד התחבורה. הנוסעים הכתירו את התחבורה הציבורית בגולן כטובה ביותר.
החודש פרסם עיתון "ידיעות אחרונות" את תוצאות הסקר, בו התבשרנו שתחבורה ציבורית גולן, של המועצה האזורית, תחת ניהול החברה הכלכלית גולן, זכתה בציונים הגבוהים ביותר בסקר שביעות רצון, שנערך בקרב 42 אלף משתמשי תחבורה ציבורית. תח"צ גולן הקדימה את "מטרופולין" ו"קווים", חברות "דן", "אגד", "גלים", "סופרבוס" ועוד. אז יש כבוד וגם יש עוד לאן להשתפר. על זה עמלים בחברה כלכלית גולן, מדי יום ביומו. קווים חדשים, תגבור נסיעות, שיפור השירות, קידום באמצעים טכנולוגיים ועוד ועוד.
הממונה על התחבורה הציבורית, בחברה הכלכלית גולן, אילן שעיבי: "אנחנו פועלים לתגבר נסיעות בהתאם לצרכים שעולים מהשטח. הבנו שתושבי דרום הגולן זקוקים לתחבורה זמינה יותר לכיוון קצרין ומחודש אוגוסט, נעמיד לרשות הנוסעים בין 8-9 נסיעות בקו 11, מדרום הגולן לקצרין, במקום שתיים, שהיו עד כה.
"גם בצפון הגולן, נתגבר את הנסיעות לכיוון קצרין, באמצעות קו 59. בנוסף, עלה הצורך לתחבורה ציבורית לסטודנטים מדרום הגולן, שלומדים במכללת תל-חי. לכן, משנת הלימודים האקדמית הבאה, יופעל קו ישיר מבני יהודה ועד למכללת תל-חי, פעמיים ביום, הלוך ושוב, בהתאם לשעות הלימודים. מי שירצה להגיע למרכז הארץ באמצעות רכבת העמק בבית שאן, נפעיל קו מקצרין, דרך דרום הגולן, כורסי, רכבת העמק וסיום בעפולה".
 
אוטובוסים


משימה אזורית

לרווחת הנוסעים, חודשו השנה כל האוטובוסים של זכיינית התחבורה הציבורית בגולן, "רמה", לחדשים ומתקדמים יותר. הוחלפו גם מכשירי הכרטוס באוטובוסים. קיימת בקרה אלקטרונית של משרד התחבורה על האוטובוסים של התחבורה הציבורית גולן, כך שבאמצעות מעקב לווייני, משרד התחבורה מקבל מידע און-ליין, אם האוטובוס הגיע לתחנה, בהתאם ללוח הזמנים.
"הבקרה היא דבר מצוין, כי זה מחייב אותנו לעמוד בסטנדרטים גבוהים ונותן לנו בקרה על השירות שאנחנו נותנים לתושבים", מציין אילן שעיבי. "אנחנו מקבלים את ההערות של משרד התחבורה ומשפרים בהתאם לכך כל הזמן. הם בודקים את המענה של המוקד, את המידע שאנחנו מעבירים לנוסעים על לוחות זמנים, את השילוט ואפילו את מוקד החזרת האבדות לנוסעים. יש מעקב צמוד ואנחנו פועלים כל הזמן לקבל את המשוב ולשפר.
"השנה, למשל, שינינו את כל מערך ההטענה של הרב-קו לתלמידים והם כבר לא צריכים להגיע אלינו למשרד, אלא מטעינים את הכרטיסים באוטובוסים, או דרך הסמארטפון וזה שיפור גדול".
מנכ"ל החברה הכלכלית גולן, אמיר יגאל: "התחבורה הציבורית של הגולן משרתת גם את האזורים הסמוכים לנו - הכפרים הדרוזיים, עמק הירדן, גליל עליון, מבואות חרמון ואפילו מטולה, חוגי ההוקי קרח ב'מרכז קנדה'.
"אנחנו רואים בזה משימה אזורית. לדוגמה, השנה, התחלנו להפעיל תחבורה ציבורית פנימית בין ארבעת הכפרים הדרוזיים, באמצעות מיניבוסים, בשל בעיית העבירות בכבישים הצרים. אנחנו מפעילים קווים פנימיים מבוקעתא, דרך מסעדה, מג'דל שאמס ועד עין קיניא ופתאום יש לתושבים הדרוזים דרך להתנייד בכפר ואל הכפר השכן, באמצעות תחבורה ציבורית.
"חברנו גם לכפר ע'ג'ר ואנחנו מפעילים קו חדש לקריית שמונה ולקצרין, לטובת סטודנטים שלומדים בתל-חי וב'אוהלו' וכמובן לשימוש התושבים. אנחנו באמת רואים בזה זכות לאפשר לתושבי הגליל המזרחי לקבל תחבורה ציבורית ראויה.
"יחד עם זה, יש עוד מה לשפר. מבחינת הבקרה, הגענו למקום עשירי בין מפעילי התחבורה הציבורית. אנחנו גדלים ומתרחבים ופועלים כל הזמן כדי לענות על צרכי הנוסעים תושבי האשכול - סטודנטים, מטיילים, חיילים ועובדים, שצריכים להגיע למקומות התעסוקה שלהם. אנחנו דואגים לשפר את שירות התחבורה ציבורית לבתי החולים באזור ומקשיבים לצרכים המגיעים מהשטח. זה באמת משמח לדעת שבסופו של דבר, ציבור המשתמשים בתחבורה הציבורית מרוצה.
"בהזדמנות זאת, אני רוצה להודות לכל מי שעושה את המלאכה הברוכה הזאת: לנהגים, לסדרנים, לכל העובדים והמנהלים, שעושים רבות כדי שנגיע למחוז חפצנו בביטחון ובזמן".