ימי שיא

מחלקת הילדים והנוער, במרכז הקהילתי גולן, מציינת מספר נקודות שיא בפעילויות הקיץ, בהן נפגשו ילדי הגולן, אלה עם אלה. מנהלת חדשה למחלקת הילדים והנוער - יערה קונפינו
פתיחת הקיץ
מחלקת הילדים והנוער, במרכז הקהילתי גולן, פתחה את הקיץ בשלל אירועי שיא, שהתחלקו לפי שכבות גיל וחיברו את ילדי הגולן ובני הנוער לטבע, לסיפורים ולמקומות בגולן. ביום השיא הראשון, השתתפו כ- 700 ילדי שכבת א'-ג' בגולן, במסגרת בית הספר של החופש הגדול במג'רסה, עם פעילות של חברת "פלונטר", שהייתה חווייתית ומגבשת מאוד .
לשכבות ז'-ח', נערך "יום קסם", בשיתוף היחידה למתבגרים של המועצה באשכול "אביטל", בקיבוץ מרום גולן. הבוקר נפתח בשיח על מנהיגות ברוחו של אסף רז ז"ל, בן מושב שעל, שנהרג בתאונת דרכים והיה מד"ב במחלקה ודמות מעצבת בחייהם של בני נוער רבים מהגולן. לאחר מכן, התקיימה סדנה מרתקת עם אמן הביטבוקס וכוכב "הישרדות", שגיא ברייטנר. שגיא דיבר על החוויות שלו כילד וכנער מתבגר שונה, עד הגשמת החלום שלו לעסוק במה שהוא אוהב ונתן הרבה השראה למשתתפים, שיצאו מרוגשים ונלהבים מהמפגש אתו וכתבו לו מכתב בסוף הפעילות:
"רצינו להגיד לך תודה. קודם כול, על זה שבכלל הגעת אלינו. על זה שדיברת אלינו בגובה העיניים. על הסיפור המדהים שלך ועל כל ההשראה שנתת לנו .תודה שסיפרת לנו את הסיפור המדהים שלך בכנות לגמרי. מדהים לשמוע על כוח הרצון המטורף שלך ועל היעדים שהצבת לעצמך והגעת אליהם. לימדת אותנו המון ושלפעמים כדאי לקחת סיכונים בחיים. מאמינים שכל אחד ואחת שהיה בהרצאה לקח קצת ממך".
יום שיא לשכבת ד'-ו' בגולן, בגני חוגה, כלל בילוי במתקנים מתנפחים ומשחקי שולחן בפארק והתרעננות בבריכות המים שבפארק.
מנהל המרכז הקהילתי גולן, שרון פז-אגאי, מספר על הקייטנות וימי השיא: "עם כניסתה של מנהלת מחלקת הילדים והנוער החדשה, יערה קונפינו והצוות המקצועי והמחויב, היה ברור שקיץ תשע"ז יהיה משמעותי וישמש גם כנקודת שיא, הסוגרת שנה חינוכית ויחד עם זאת, מהווה מקפצה לפתיחת שנה משמעותית לא פחות .בצד הערכי אנו שמים דגש מיוחד על נושאי הליבה של הקייטנות. 50 שנה לחידוש ההתיישבות בגולן ו-50 שנה לאיחוד העיר ירושלים.

"כמובן, הדאגה העיקרית בימים החמים האלה היא לשמור על בריאותם וביטחונם של הילדים ואנו עושים הכול כדי להבטיח שהקיץ יהיה מהנה ובטוח כאחד. שנת תשע"ח הבאה עלינו לטובה תהיה שנת העצמה מקצועית למערכת הקהילתית ביישוב, תוך מתן כלים והתמקצעות של הצוותים החינוכיים על הרצף החינוכי בגולן."
מנהלת המחלקה, יערה קונפינו: "אין ספק שהקיץ הוא נקודת השיא של מחלקת הילדים והנוער בגולן. זה הזמן שלנו להפגיש את כל ילדי הגולן באירועי שיא מהנים, צוננים, ערכיים וחינוכיים. צוות המחלקה, יחד עם מדריכי הילדים והנוער ורכזי החינוך ביישובים, עושים הכול כדי שלילדי הגולן תהיה חוויה טובה ומעצימה. אנחנו לא נחים לרגע וכבר במהלך הקיץ, יושבים לבנות את התכנית החינוכית השנתית לשנה הבאה.
"בנוסף לימי השיא, מתקיימות ביישובים עוד עשרות פעילויות, דרך בעלי התפקידים שלנו בגולן, כמו קייטנות מדע וטכנולוגיה, בשיתוף עם המכללות האקדמיות תל-חי וכנרת, הכוללות פיתוח אפליקציות ובניית אתרים, בישול מולקולרי ורובוטיקה לשכבת הגיל ד'-ו' בגולן.
"טורניר הכדורגל במחוז צפון התקיים לכבודו של אורון שאול. בטורניר הקיץ היו שותפים נוער נוב ונוער קשת, שהתמודדו זה מול זה. לאחר משחק מעולה, הצליחו הנערים בנוב לכבוש בהארכה ולעלות לרבע גמר הטורניר הארצי.
"תנועות הנוער של המחלקה, 'בני עקיבא' ו'בני המושבים' קיימו סמינריוני הדרכה למדריכים ולחניכים. 'בני המושבים' קיימו את סמינר ט' ביער עזריקם ו'בני עקיבא' קיימו את ההכשרה המחוזית בכפר חסידים. כל החניכים והמדריכים קיבלו כלים חינוכיים, שיעזרו להם בתפקידים החינוכי בתנועה.
"המרכז הקהילתי מזמין אתכם להצטרף אליו לדף הפייסבוק ולהתעדכן באתר המועצה האזורית על כל הפעילויות השוטפות שמתקיימות באשכולות וביישובים, לאורך כל השנה ולקחת בהן חלק".