ג'ובקלאס

כמו שזה נשמע: מועדון עבודה. מרכז תעסוקה גולן מתאים עצמו לעולם התעסוקה המשתנה ועובר מהשמות נטו להתמקדות במבקש העבודה - מתן כלים שיביאו את מחפש העבודה למצוא עבודה איכותית, כלכלית ומממשת
 
מרכז תעסוקה גולן עובר שינויים, במטרה להתאימו לעולם התעסוקה המשתנה. המרכז, שפועל תחת החברה הכלכלית גולן, ביצע במהלך מספר חודשים בדיקה של תכניות תעסוקה אשר קיימות במועצות אזוריות, על מנת ללמוד ולבחור מודל להפעלה המותאם לצרכי הגולן.
מנהלת מרכז תעסוקה גולן, הדס צור: "בשנים האחרונות, אוכלוסיית הגולן גדלה בצורה משמעותית וגם עולם התעסוקה משתנה. הבנו שצריך להתאים את הפעילות למגמות החדשות. למדנו את הפעילות של מרכזי תעסוקה במועצות ובאזורים אחרים, כגון 'מעברים' גליל עליון, מרכז 'מ.מ.ת.ק', בעמק הירדן ועוד והחלטנו שנכון יותר לגולן להישאר מרכז תעסוקה עצמאי ולבנות את סל השירותים בהתאם לצרכי הגולן.
"כמרכז תעסוקה, חשוב לנו להסתכל על העתיד כדי לזהות מגמות ולהיות פרואקטיביים ואת זה אנחנו מנחילים למבקש העבודה: להיות אחראי לגורל התעסוקתי שלו, כאשר מרכז התעסוקה מלווה אותו ונותן לו כלים ומיומנויות שחסרים לו, עד שיחזור למעגל העבודה. יש שינוי תפיסתי - הכיוון הוא לא בהכרח למצוא לו עבודה אד-הוק ו'לכבות שריפה', אלא להביאו לחשיבה מה נכון לו תעסוקתית. הפעילות של המרכז לא תהיה על טהרת ההשמה, אלא על מתן כלים שיביאו את מחפש העבודה למצוא עבודה איכותית, כלכלית ומממשת".
 
"ג'וב קלאב"
לאחרונה, פתח מרכז תעסוקה שירות חדש אשר מוכיח את עצמו באזורים אחרים - ג'וב קלאב.
הדס: "בין מחוסרי העבודה, מצויים כאלה שאינם יודעים מה הם מחפשים, אחרים נמצאים בצומת דרכים. יש בהם אנשים שלא ידעו לעשות את הבחירות הנכונות במהלך הקריירה שלהם וכאלה שלא למדו אף פעם משהו מוגדר וצריכים להחליט על הכיוון בו ילכו. לשם כך, הוקם ה'ג'וב קלאב'. מטרת המועדון היא חיפוש עבודה בקבוצה. 
"המשתתפים מסייעים האחד לשני בפתרונות, מעצימים איש את רעהו ומתאפשרת הרחבה של הקשרים החברתיים, מתוך הקשרים שנוצרו בקבוצה . זוהי קבוצה פתוחה, בה האוכלוסייה מתחלפת. הקבוצה פועלת כקרון רכבת - בכל שבוע יכולים להצטרף חברים חדשים ומי שמצא עבודה, נפרד בשמחה מהקבוצה ו'יורד מהקרון'.
"בכל יום שני, נפגשת הקבוצה עם המנחה, ברק אורי, שמקיים את ה'ג'וב קלאב' במשגב כבר למעלה מעשר שנים. 70 אחוזים ממשתתפי התכנית במשגב חזרו למעגל העבודה. אורי יוביל את הסדנה בגולן ובמקביל, יכשיר כוח מקומי שייקח את המושכות וינחה את התכנית.
"יש ארבע רגליים לפעילות ה'ג'וב קלאב': שיפור מיומנויות הקשורות לחיפוש עבודה, הכוח של הקבוצה, משימתיות, תהליך העצמה. 
"כשמזהים אנשים שמשהו תוקע אותם, לא מוצאים עבודה, עוברים מעבודה לעבודה, לא מזהים את הכישורים והיכולות שלהם, שולחים קורות חיים ולא מזמנים אותם - ה'ג'וב קלאב' אמור לאפשר לאנשים האלה לעבור תהליך ולקבל כלים ומיומנויות לחיפוש עבודה. בנוסף, הם נתרמים גם מהקבוצה ומקבלים פידבק".
 
שירותים למבקשי עבודה
המרכז מספק שירותים נוספים למבקשי עבודה:
הדס: "המרכז מציע פגישות ייעוץ וליווי אישיות, במסגרתן נותנים את כל המידע על חיפוש עבודה אפקטיבי באזור. בנוסף, אנחנו עוברים עם מבקשי העבודה על קורות החיים ומשדרגים אותם, מלמדים אותם איך עושים את זה נכון, איך מתאימים קורות חיים למשרה, זה כרטיס הביקור של מבקש העבודה. כך גם בריאיון העבודה עצמו - אנחנו מלמדים את דורש העבודה איך מתנהלים בריאיון עבודה, כולל סימולציה ושמים דגש על לבוש, קשר עין, הצגה עצמית. המרכז מספק גם מידע בנושא הכוונה תעסוקתית".
 
 
מרכז תעסוקה גולן מפעיל אתר אינטרנט, בו נכללות כל המשרות הפתוחות באזור ובמקביל, מפתח כרגע אתר חדש ונגיש יותר.
"אנחנו פועלים על מנת לחדד את השירותים שלנו בהתאם לאוכלוסיות יעד שונות. לדוגמה, אוכלוסיית הוותיקים בגולן שגדלה. אנו לומדים את המאפיינים והצרכים של בני הגיל השלישי, שרבים מהם מעוניינים להמשיך ולעבוד, גם אחרי היציאה לפנסיה. יחד עם מחלקת ותיקים, אנחנו מחפשים את הדרך להתאים להם את שירותי התעסוקה וגם מעלים מודעוּת אצל מעסיקים להעסיק יותר ותיקים. גם צעירים, סטודנטים וחיילים משוחררים הם קהלי יעד עם דרישה להתייחסות אחרת וכמובן, הנקלטים החדשים בגולן".
 
שירותים למעסיקים
המרכז מספק מגוון שירותים למעסיקי האזור.
הדס: "כשמעסיק פונה אלינו עם דרישה לגיוס עובדים, אנו נותנים את כל המידע הנחוץ לו לחיפוש עובדים באופן אפקטיבי באזורנו, כולל חיבור למרכזי התעסוקה שפועלים במועצות השכנות, הפנייה לחברות השמה ועוד. בנוסף, אנו מפרסמים את המשרות בלוח הדרושים, באתר של המרכז והמעסיקים יכולים לקבל באופן ישיר קורות חיים של מתעניינים. במקביל, בהתאם לצרכי המעסיק ולמורכבות המשרה, אנו מבצעים במאגר שלנו חיפוש יזום של מועמדים פוטנציאליים ומעבירים למעסיק קורות חיים ממוקדים למשרה".
המרכז מקיים שיתופי פעולה אזוריים עם גופים ומרכזים במועצות השכנות, במגוון פעילויות מקצועיות עבור מעסיקי האזור. בין הפעילויות: פורומים, כנסים, הכשרות וימי עיון (פורום סמנכ"לי משאבי אנוש, כנסי מנכ"לים ובכירים בתעשייה, ימי עיון לאנשי משאבי אנוש ועוד). המטרה היא לחזק את הקשרים ושיתופי הפעולה בין המעסיקים, מתוך הבנת צרכי האזור ועוצמת החיבור בין המעסיקים.
"בנוסף, המרכז קשוב לצרכי התעסוקה העולים מן השטח.  זיהינו שיש בגולן מחסור וצורך בעובדים בתחומים שונים, למשל: במקצועות ייחודיים מתחומי התעשייה, בעובדי ייצור, בעובדים מעולם החקלאות עתירת הידע - פרנסה שעתידה להתפתח בגולן, מנהלי חשבונות, משרות מעולם התיירות והמסעדנות והרבה מטפלות לגיל הרך ומדריכים לחינוך הבלתי פורמלי, לאור הגידול הדמוגרפי המבורך. אנו מקיימים חשיבה רחבה עם שותפים בנושא ובודקים כיצד ניתן לתמוך ולסייע.
"לאור יעדי המועצה לעשור הכלכלי הקמנו ועדת היגוי, שמורכבת מנציגי המועצה, החברה הכלכלית, המפעלים ומנהלי הקהילות, כדי להבין את המגמות העתידיות של התעסוקה בגולן ובהתאם לכך, להמשיך ולהתאים את פעילות מרכז תעסוקה לעולם המשתנה".