תכנון פרויקטים

מועצה אזורית גולן מקדמת תכנון וביצוע פרויקטים במרחב הכפרי ובשטחים הפתוחים של הגולן וזאת באמצעות אגף ההנדסה הכולל בתוכו את הועדה לתכנון וצוות ההנדסה.

לצורך הגעה לביצוע פרויקט בכל סדר גודל ובכל תחום נדרשים לא מעט שלבים מקדימים אשר מקודמים ע"י צוות האגף והועדה בשיתוף פעולה עם שאר גורמי המועצה והישובים ולמול משרדי ממשלה וגופי מימון אחרים.
השלבים המוקדמים לצורך ביצוע פרוייקטים מתחילים בבדיקת התכנות סטטוטורית (במקרה הצורך, הכנת תב"ע), הכרה בצורך ואישור תקציבי של משרדי הממשלה, פרוגרמה, איתור שטח, זכיות קרקע על השטח, תכנון מוקדם, תכנון מפורט וכד'.
למועצה צוות תכנון נרחב הנותן יעוץ בתחומים רבים כאדריכלות, קונסטרוקציה, מים וביוב, נוף, חשמל, אקוסטיקה ומיזוג אוויר. במרוצת השנים יזמה וביצעה המועצה אין ספור מבני ציבור, תשתיות, מתקני ספורט, מבני חינוך ודת וכן פיתחה אתרי תיירות רבים להנאת התושבים והמבקרים מבחוץ.
 
 
 
גן המשפחה בחיספין

תשתיות להרחבות בישובים

מועצה אזורית בשיתוף עם משרד השיכון ו/או רשות מקרקעי ישראל, מקדמים תכנון מפורט להרחבות הישובים על בסיס תב"ע של הישוב.
לצורך כך נדרש אישור תקציבי מהגורם המממן, הקמת צוות יועצים מתכננים ומנהל פרויקט אשר יחד ובשיתוף פעולה עם הישוב, בודקים לעומק את כל תנאי השטח על מנת להגיע לתוצר תכנוני אולטימטיבי שיהיה בסיס תשתיתי להקמת בתים חדשים בהרחבות הישובים.
 
למידע נוסף בנושא תשתיות
בית ספר מצפה גולן
אתרי תיירות
במסגרת פיתוח אתרי תיירות מתבצע תכנון מעמיק המשתלב בנוף הטבעי של רמת הגולן עד כמה שניתן על מנת לא לפגוע בקיים ובבעלי החיים השוכנים בו.
אתרי תיירות לדוגמא שתוכננו וכבר הסתיים ביצועם: טיילות בין ישובים, תצפיות נוף, אתרי עתיקות, שבילים ועוד.  למידע נוסף בנושא פיתוח אתרים
 
מבני חינוך
עם הגידול של אוכלוסיית הגולן והמצב הביטחוני השורר באזור עולה הצורך בהקמת מוסדות חינוך נוספים יישובים ואזוריים, שיפוץ מבנים קיימים ותוספת של מרחבים מוגנים למבנים ישנים.
בשנים האחרונות ביצע אגף ההנדסה מספר רב של מרחבים מוגנים למבני חינוך בישובים קרובי גבול וכן שיפץ והוסיף כיתות למבנים קיימים כאשר עלה הצורך בכך עם הכפלת כמות הילדים בישובים. במהלך 10 השנים האחרונות הוקמו ברחבי הגולן שלושה בתי ספר יסודיים ונכון להיום מתוכנן בית ספר נוסף. למידע נוסף בנושא פיתוח מבני ציבור וחינוך