למידה שיתופית

שיתופי הפעולה הם הבסיס ליצירה ולחדשנות בכל תחום ומהווים חלק מהתרבות ובסיס לעשייה יומיומית. הטמעת למידה שיתופית בשילוב אמצעים דיגטאליים באורח החיים השגרתי של בית הספר הוא יעד חשוב בתפיסה אותה מובילים המנהלים, משרד החינוך והמועצה, הן ברמת המורים והן ברמת תלמידים.

"...למידה שיתופית היא למידה בחברותא, למידה יחדיו בקבוצת למידה תוך שיתוף פעולה בעבודת צוות, נתינה וסיוע הדדי באווירה של אמון מלא בין החברים. אמון כזה מאפשר שיתוף פעיל של כל השותפים בהתאם ליכולות ולחוזקות של כל חבר. הלמידה השיתופית יכולה להתקיים בחלקה או כולה באופן מקוון, והיא מתנהלת באינטראקציה וביוזמה עצמית של הלומדים כחלק פעיל מתהליך הבניית הידע בלמידה. שיתופיות בלמידה בסביבות אינטראקטיביות מקוונות ובכלים שיתופיים מאפשרת שיתופי פעולה מעניינים בין בתי ספר ממקומות שונים בארץ ובעולם."
מתוך "הענן החינוכי"

 

"לחיי הספינות שבדרך"

"לחיי הספינות שבדרך"

 משחק מקוון בנושא העפלה לכיתות ד/ו בבתי הספר בגולן:

 מחנכות :בית הספר מצפה גולן-מירה הופמן  ומור קציר בית ספר אביטל .לקחו חלק במשחק אינטראקטיבי מתוקשב, בו התלמידים יושבים מול מחשבים המחוברים לאינטרנט למשימה לחשיבה ודיון משותף. 

 המשימה :https://sites.google.com/site/golanedu1/home

 

"מה חשוב לי בחיים?"

 
 
פעילות לשכבה ח' בית הספר אביטל יחד עם בני הישיבה בחיספין
הילה קודיש , מנהלת בי"ס
התלמידים עברו סדנה ופעילות בה הם בררו לעומק מה באמת חשוב בחיים?

לאחר ויכוחים, דיונים והתבוננות מעמיקה על חייהם האישיים, המשפחתיים, הקהילתיים בגולן והלאומיים החליטו תלמידי כיתה ח' כי הדברים החשובים בחיים הם:
במקום הראשון-
לשרת בצה"ל שירות משמעותי.
להקים משפחה בגולן
במקום השני-
לזכור את ההיסטוריה של העם היהודי (לזכור את השואה).
במקום השלישי-
לחיות בחברה דמוקרטית ופתוחה.
להעניק חינוך ערכי ומתקדם.

כבוד, גאווה, ותחושת שייכות חזקה לגולן ולמדינה הקטנה שלנו!

גבורה וזהות יהודית

גיבורים
ביום רביעי האחרון יצאו תלמידי שכבה ו' מכל בתי הספר בגולן ליום פעילות משותף בנושא גבורה וזהות יהודית בשמורת הטבע גמלא. לקראת יום זה התלמידים חולקו לקבוצות קטנות מכלל בתי הספר לכל קבוצה ניתן שם של גיבורה או גיבור של העם היהודי בעבר ובהווה. ליום זה נעשתה הכנה בבתי הספר, כאשר התלמידים "נפגשו" עם הדמויות כמו רבי עקיבא, מרדכי אנילביץ', פרומה ברנשטיין, רחל המשוררת ועוד רבים, ערכו חקר קצר על הדמות והעלו למצגת שיתופית של חבריהם לקבוצה את מסקנותיהם והגיגיהם. מפי מדריכי רשות הטבע והגנים הם למדו את סיפורה ההיסטורי של העיר גמלא מימי הבית השני, ישוב יהודי מרכזי בגולן אשר ריכז אליו תושבים רבים בתקופת המרד הגדול במאה הראשונה לפנה"ס.
 

הצומח בגולן

 

   הצומח בגולן כיתות ה' בית הספר שורשים ובית הספר גמלא- קצרין