תוכניות חינוכיות

חול"ם גולן

תכנית חולם
חול"ם גולן הינה תוכנית חינוכית ששמה לעצמה מטרה לקדם  את הלמידה החוץ כיתתית. היא מהווה הזדמנות משמעותית להעשיר ולגוון את הלמידה עבור התלמידים. היא מזמנת מפגש בלתי אמצעי וחווייתי עם החומר הנלמד, וכן מאפשרת לתלמיד לשאול ולחקור על התופעות אותן הוא פוגש.
 
למידע נוסף על תוכנית חול"ם

ניצוצות

ניצוצות
בעקבות הצורך להקמת מרכז בתחומי האמנויות, מועצה אזורית גולן בראשות ראש מנהל חינוך ,חגי סמט והאגף למחוננים ומצטיינים במשרד החינוך ,בהנהלת מנחם נדלר, הקימו את מרכז"ניצוצות". תלמידים, חילוניים ודתיים, מגיעים מיד עם סיום לימודיהם מרחבי הגולן למרכז ניצוצות. התלמידים מגיעים בהתלהבות יתרה והתכנית בכל שנה רק משתבחת ונמצאת בתנופת צמיחה . אחת לשבוע מגיעים תלמידים אשר אותרו כבעלי כישרונות מיוחדים בתחומי האמנויות לעשיה אמנותית שונה ומיוחדת המתקיימת בתיכון נופי גולן.
למידע נוסף על תכנית ניצוצות

שביל הגולן

שביל הגולן
בנוסף למטיילים המגיעים אל השביל מרחבי הארץ, כל תלמידי הגולן לוקחים חלק בתוכנית חינוכית הנקראת "בשביל הגולן" ומועברת ע"י מרכז חינוך והסברה גולן של רשות טבע והגנים, בשיתוף עם מועצה אזורית גולן, המנהל לחינוך התיישבותי והמשרד להגנת הסביבה. מטרת התוכנית היא לחבר את ילדי ומתבגרי הגולן למקום בו הם חיים ולייחודיות שבו, וליצור חיבור מאחד בין הקהילה הגולנית. כל בית ספר בגולן מקבל מקטע שביל אותו הוא מאמץ, כאשר בתחילת התוכנית נערכת היכרות עם השביל, לאחר מכן התלמידים עוסקים בעשייה למען השביל, ובחלקה השלישי של התוכנית התלמידים מדריכים קבוצה קהילתית-גולנית במקטע השביל שלהם.
למידע נוסף על שביל הגולן